Proč virtuální operátoři nemají LTE

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
xsys
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. bře 2013 15:24:54
Bydliště: Brno

Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od xsys »

zajimavy clanek http://m.mobilmania.cz/clanky/proc-virt ... a-1330131/ miliony sem miliony tam... BTW. nezminuji ze Odorik LTE nabizi :roll: jen skoda ze TM nema pokryti...
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od Kristovec »

xsys píše:zajimavy clanek http://m.mobilmania.cz/clanky/proc-virt ... a-1330131/ miliony sem miliony tam... BTW. nezminuji ze Odorik LTE nabizi :roll: jen skoda ze TM nema pokryti...
Pěkná lumpárna,ani jsem to nedočetl.
No nic,ona je taková asi celá ta naše svobodná tržní ekonomika.
Ale "Trh to spraví",řekl kdosi tržně velmi vzdělaný.
Tak aspoň to 3G,a 3/3 MBps.Mělo by mi to stačit.
T-M má 10GB nejlevněji.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od Pitomec »

Ten článek je nepřesný - např. mobil.cz je přímo TM, takže by bylo divné, kdyby sám sebe k LTE nepustil. O GTS vlastně platí totéž. A virtuálové, co jsou pod GTS, už mají podmínky dle GTS, takže tam ani miliónové kauce být nemusí (a nejspíš ani nejsou, nezdá se mně, že by Odorik něco takového platil nebo vůbec byl ochoten platit).
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od Kristovec »

Ono jen s mobilem to jde i bez LTE,jednak 3,5G umí až kolem 40 MBps,myslím,v Sokolově jsem VF 3G naměřil 25/5,a jednak,mobily asi beztak informace přisunuté rychlostí 150 MBps zpracovávají stejně dlouho,jako při 10 na 5.
Taky je pravda,že VoIPování,běžnému emailování a tak úplně stačí ty TM 3 na 3 MBps,takže s pouhým mobilem se dá bez LTE celkem dobře obejít.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od xtonda »

S mobilem co má pouze 3G se dá bez LTE obejít v oblastech, kde to 3G je dostupné. Jenže už dnes je většina pokrytí rychlým netem zajištěna právě LTE viz http://lte.ctu.cz/pokryti/
dali
Příspěvky: 26
Registrován: stř 14. kvě 2014 0:33:54

Re: Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od dali »

No, není to až tak úplně pravda, že není potřeba LTE. U nás (Prostějovsko) je na západ od Prostějova oblast (desítky km, dál jsem nezkoušel), kde místy není ani Edge a je jen LTE. Samozřejmě po 3G ani památky. Takže LTE je například pro mě naprostá nutnost.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od Pitomec »

To tam není žádný použitelný místní ISPík na WiFi?
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od helmut.niederman »

Je to hrozné, ale někde jsem slyšel názor, že pojem " virtuální operátoři " tu byli na trhu vytvoření proto,aby mohli konkurovat v hlasových službách, protože oligopolní hráči se už dostatečně nasytili od roku 1996. Teď už nepotřebují žrát na hlasových službách, tak jdou s cenou dolů. Jestliže na hlasových službách ti tři velcí oligopolní hráči už nemají hlad, tak rozhodně jim kručí v žaludku datové chutě :lol: A proto chtějí na LTE co nejvíc vytřískat. Ale nebojím se, za pár let, až se zase nažerou pustí konkurenci. Jak už jsem někde zaslechl názor, tak velcí operátoři chtějí nejvíc profitovat na datových službách. Na hlasových už si toho moc nevezmou, tam jsou historicky najedení. Nevím co si mám na to myslet ale každopádně se LTE jen tak nevzdají ve prospěch virtuálů, ono stačilo, že museli pokorně snížit ceny za roaming, ale LTE je jejich žolíková karta. Proto se budou snažit to omezovat.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od Kristovec »

Ano,co do dosahu,LTE boduje jednak díky lepšímu šíření nižšího kmitočtu = delší vlny,jednak jsem na svém Samsungu Galaxy Grand2 vypozoroval,že LTE signál je velice odolný proti kolísání ,sílu má velmi stabilní.U 3G síla spadne třeba i z maxima na nulu,LTE má 2 dílky pořád,a ani počasí nebo jiné vlivy mu nevadí.V tomto ohledu,dosah a stabilita signálu,je LTE vynikající,zato 3G nékdy proklínám.Doma LTE nemám,ale v práci jde slušně,2 dílky a 50/20 MBps.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Proč virtuální operátoři nemají LTE

Příspěvek od Kristovec »

dali píše:No, není to až tak úplně pravda, že není potřeba LTE. U nás (Prostějovsko) je na západ od Prostějova oblast (desítky km, dál jsem nezkoušel), kde místy není ani Edge a je jen LTE. Samozřejmě po 3G ani památky. Takže LTE je například pro mě naprostá nutnost.
Tak toto jsem zjistil i ve Starém Sedle na Sokolovsku,ani 2G ani 3G ale LTE dostatečně.
Odpovědět