Odorik je nejlevnější?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1528
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Odorik je nejlevnější?

Příspěvek od Kristovec »

Vypadá to tak.Jen tak z nudy,jsem v zaměstnání,jsem se podíval na VoIP virtuální konkurenci,Fayn,Mikrotech a 802.cz.
Toho posledního je zbytečné zkoumat,ale i ti první dva jsou dražší,sleduji GSM oblast.
Opravdu jen ze zvědavosti - našel jste někdo levnějšího virtuála,než Odorik?Třeba jen o půl fousu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlevnější?

Příspěvek od xsouku04 »

Ono to ale často není jednoduché porovnávat. Zvláště když má někdo přebalíčkováno.
http://ifon.cz/tarify/srovnani-tarifu/

Pro někoho, kdo moc volá, může být výhodné "neomezené" volání, pro někoho, kdo extrémně málo volá, může být výhodné, když nemusí jinde platit ten poplatek za aktivní simkartu. A vůbec nejvýhodnější jsou neveřejné nabídky, to je ale jiná kategorie.
Také někteří virtuálové hrozně často mění ceny a balíčky, tak je možné, že výjimečně nabídnou něco lepšího, ale je to spíše ukvapenost nebo zoufalost, než aby to šlo dlouhodobě udržet a neprodělávat na tom. Tedy to je můj názor.
Pro toho, kdo chce u Odorik.cz ušetřit na delších hovorech, lze použít zpětné volání, nebo ještě lépe VoIP. To také většina nenabízí a přitom to má často podstatný vliv na celkovou útratu u někoho kdo se snaží šetřit.

Dlouhodobě je možné, že se objeví někdo kdo nabídne něco levnějšího (i když zjevně ne moc výrazně) a bude stabilní v čase dostatečně velký subjekt. Samotná cena ale nemusí být úplně vše.
Kristovec
Příspěvky: 1528
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nejlevnější?

Příspěvek od Kristovec »

Kvalitka,ten ifon,věřím tomu,i ceny internetu vycházejí asi tak nejlépe,proto taky mám v hlavě na květen těch 10 GB.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Odorik je nejlevnější?

Příspěvek od xtonda »

Mobilní služby bych do toho netahal, taky mě jen tak ze zvědavosti zajímá, jestli se nějaký VoIPař u bezpaušálového programu dokáže jít s cenou na mobil pod 0,59 Kč/min.

Voocall má stejných 0,59 Kč, pouze u callbacku, kdy běží dva hovory, dává množstevní slevu a volání na mobil účtuje 0,55 Kč. Zase ale nereflektoval na snížení terminace na pevnou a stále účtuje 0,59 Kč.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik je nejlevnější?

Příspěvek od xsouku04 »

O nikom v ČR nevím.
Nejnižší cena ale není vše. Už to tady jednou bylo. 802.cz a ipvox.cz prodávali téměř (někdy i úplně) za nákupku.
802.cz k tomu ještě dotoval hardwarová zařízení.
Nebylo to ale dlouhodobě udržitelné.
Tedy tlačení na maximální snížení ceny z dlouhodobého perspektivy někdy totiž nakonec nemusí být ve prospěch zákazníka, protože jsou i jiné důležité aspekty než nejnižší možná cena. U VoIP je např. hrozně důležitá kvalitní podpora i osvěta. I když pravda velká část lidí na fóru podporu ani osvětu moc nepotřebuje. Sami znají hodně a poradí si. Pokud má VoIP uspět u veřejnosti, prostě potřeba to je. Vidím to tak, že časem bude VoIP zajímavé hlavně kvůli možnostem, které nabízí, cena za volání přestane být tak podstatná. (Budou to drobné částky jak přes VoIP tak mobilního operátora). VoIP operátor se nemusí starat o svojí fyzickou síť, ale aby se udržel, musí nabídnout též nějakou přidanou hodnotu a přitom zůstat cenově zajímavý (nemusí být o moc a ve všech případech levnější).
avod
Příspěvky: 20
Registrován: sob 18. úno 2012 20:59:14

Re: Odorik je nejlevnější?

Příspěvek od avod »

Do konce března je nejlevnější na trhu Axolot-mobile.cz. Volání 1,35 Kč/min. sms to samé, účtování 1+1. Nepoužívám data, nemám telefon s WiFi, tak beru volání mobilní. Odorik ho má 1,49 Kč + 0,70 Kč/den. Žádný poplatek při přechodu nebo odchodu se svým číslem.
Jenže i Axolotu došel dech a od 1.4. má ceny za volání a sms stejné, ale je tam měsíční poplatek 39 Kč. Přesto pořád patří k těm levnějším. Tato úprava cen rozhodla, že přecházím k Odorikovi.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik je nejlevnější?

Příspěvek od Pitomec »

Axolot (tedy: Jiří Nový, OSVČ) není plátcem DPH, takže pro firmy jasný handicap. A o těch pomatených obchodních podmínkách už byla řeč...
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1528
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Odorik je nejlevnější?

Příspěvek od Kristovec »

Dík za postřehy.Jsme tedy asi tak na rozumné úrovni,dobrá cena a stabilita poskytovatele.
Docela oceňuji Odorikovu nechuť k paušálům,prohlížel jsem Fayn i jiné,a většinou jsou to všelijaké více či méně neprůhledné háčky,takže i ta přehlednost sazeb mi vyhovuje.A hlavně - naprostá nezávaznost.Nejnižší cena skutečně není všechno,to uznávám.S nepoužitelnou kvalitou je láce nanic.
Odpovědět