přenos dvou čísel na jednu SIM

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od alfi »

Marczysko píše:Kdysi dávno mi jeden soukromý mobil servis nabízel možnost převedení údajů z vícero (až 10) SIM karet na jednu speciální SIM, přičemž mohlo jít o SIM karty různých operátorů. Nicméně funkční pak v mobilu bylo pouze jedno z těch čísel, pokud bych chtěl používat jiné, bylo nutné to nějak přepnout (nejspíše vypnutím/zapnutím mobilu). Byla to vlastně taková elegantní náhrada tehdy používaných hadwarových rozšíření pro 2 až 3 SIM do jednoho mobilu.
To bylo v době, kdy šlo SIM karty ještě klonovat - hrubou silou se dopočítával šifrovací klíč. Už to slušnou řadu let nejde kvůli jiným kontrolám, které si SIM při počítání dělá (https://en.wikipedia.org/wiki/Multi-SIM_card)
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od MaT »

Jo, to jsem kdysi také provozoval. A bez nějakého servisu. Prostě jsem si někde na eBay objednal čtečku SIM karet, co se připojila přes USB k počítači. Pak k tomu byl nějaký program, který právě uměl nějak cracknout klíč SIM karty a tím pádem pak bylo možné kopie přenést na kartu, která byla součástí tohohle "kitu". Na tu SIM kartu co jsem měl já šlo těch SIM karet "nahrát" šest. Dalo se nastavit přepínání tím vypnutím, ale to moc pohodlné nebylo. Takže byla možnost to přepínat i v menu telefonu díky SIM toolkitu...

Ale jak už tu padlo, způsob zabezpečení od té doby dost pokročil. Já měl tehdy štěstí, že jsem měl hodně staré SIM karty (ještě s Oskařím logem).
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od LubosD »

xsouku04 píše:U nás to ale nejde. Příchozí hovory totiž nejdou vůbec přes nás, jdou přímo na SIM.
To je docela škoda, že to nejde všechno přímo přes Odorika. Docela by se mi někdy hodily funkce jako přesměrovat příchozí SMS na jiné číslo (nebo aspoň na SIP message) apod., myslím tím hlavně když jsem v roamingu a používám jinou SIM kartu. Pěkným řešením by byl dual SIM telefon, jenže to bývají zpravidla low end telefony, nikoliv třeba Galaxy Note.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od alfi »

LubosD píše:To je docela škoda, že to nejde všechno přímo přes Odorika. Docela by se mi někdy hodily funkce jako přesměrovat příchozí SMS na jiné číslo (nebo aspoň na SIP message) apod., myslím tím hlavně když jsem v roamingu a používám jinou SIM kartu. Pěkným řešením by byl dual SIM telefon, jenže to bývají zpravidla low end telefony, nikoliv třeba Galaxy Note.
Přesměrování SMS by mělo jít nějakou aplikací, klidně třeba do mailu - takovou jsem našel i pro stařičký Symbian, tj. pro android a spol. bude určitě taky :-) jen potom pozor na autorizační SMS z banky apod.
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od LubosD »

alfi píše:
LubosD píše:To je docela škoda, že to nejde všechno přímo přes Odorika. Docela by se mi někdy hodily funkce jako přesměrovat příchozí SMS na jiné číslo (nebo aspoň na SIP message) apod., myslím tím hlavně když jsem v roamingu a používám jinou SIM kartu. Pěkným řešením by byl dual SIM telefon, jenže to bývají zpravidla low end telefony, nikoliv třeba Galaxy Note.
Přesměrování SMS by mělo jít nějakou aplikací, klidně třeba do mailu - takovou jsem našel i pro stařičký Symbian, tj. pro android a spol. bude určitě taky :-) jen potom pozor na autorizační SMS z banky apod.
To ovšem předpokládá, že je tam SIMka vložená do nějakého zařízení, což ani nemám jak splnit.
stolek
Příspěvky: 2
Registrován: stř 01. črc 2015 12:05:48

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od stolek »

Na http://www.dx.com nebo i jinde, http://www.alibaba.com/product-detail/l ... nW&s=pnebo jsou mobily i na 4 SIM, v příchozím volání jsou všechny 4 trvale na příjmu, odchozí volání lze směrovat přes libovolnou z nich.
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od mdvo »

v tom odkazu vidim xiaomi redmi a ve specifikaci tam je napsano dual sim, dual standby.
coz znamena, ze je to na dve simkarty a aktivni je jen jedna (tedy obe jsou na prijmu, ale v pripade hovoru se druha hlasi jako nedostupna).

Je potreba hledat dual sim, dual ACTIVE.
stolek píše:Na http://www.dx.com nebo i jinde, http://www.alibaba.com/product-detail/l ... nW&s=pnebo jsou mobily i na 4 SIM, v příchozím volání jsou všechny 4 trvale na příjmu, odchozí volání lze směrovat přes libovolnou z nich.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od MaT »

No tak nejdřív k tomu, že na více SIM karet jsou "jen lowendové telefony". To se člověk musí vykašlat na nějaký Samšunky, tam to možná platí. Ale mě by se třeba stejně nechtělo dávat 20-25 tisíc za nějaký nejnovější Samsung Galaxy S6 nebo něco podobného. A ano, Samsung má i dvousimkové telefony, ale obvykle to není nic moc. Jenže Samsung není jediný výrobce telefonů. Mám právě Xiaomi Hongmi, ještě tu první generaci. Dnes mi u toho trochu chybí LTE, ale v době, kdy jsem to kupoval, tak to byl parádní mobil - dvě SIMky a s tím čtyřjádrem to letělo jak z praku. Že při jendom hovoru to druhou SIMku nějak uspí, resp. je nedostupná - no a? Pokud mluvím na jedné SIMce, tak bych stejně asi těžko přijímal hovory na druhé SIMce - takže to mi vůbec nevadí...

Jinak zajímavé je, že spousta jiných výrobců dělá ve dvouSIMkových verzích i své "vlajkové lodě". A jsou to výrobci, kterých bych se už dnes nebál - Lenovo, Huawei... Dvousimkové mobily jsou podle mě nejvíc trnem v oku právě mobilním operátorům. A zrovna Samsung, podobně jako možná Apple, jak když těm operátorům jde nějak na ruku a buď takové telefony nedělají vůbec (nebo dřív nedělali) nebo když už dělá, tak to jsou jen nějaké šunky...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od helmut.niederman »

Z vlastní a jiné zkušenosti nedoporučuji v žádném případě kupovat Androidí dual sim telefony. Pokud potřebuje někdo telefon na dvě sim karty, jedním z nejlepších variant jsou staré NOKIE s tlačítkovou klávesnicí bez Androidů. Třeba taková NOKIA ASHA 206. Kámoš, který se přes tyto moderní smartphouny zajímá říká, že dvousimkové Androidí telefony jsou poruchové, žere to baterku, okrádá to RAM, a celkově ty telefony nemají dlouhou životnost. Po roce začnou zatuhávat, zamrzávat. Dokonce i v záruční době se stalo, že telefon prostě byl v klinické smrti. Telefon se sám vypnul, a nešel zapnout. Nepomohlo nic. A když jste připojili telefon k nabíječce, telefon se vůbec nenabíjel, prostě jako by byl mrtvý. Až za 14 hodin se najednou probudil z klinické smrti a to jste poznali tak, že jste náhodou zapnuli tlačítko POWER, tak se uvedl do chodu. K tomu hraje do noty nepříjemný faktor interní vestavěná baterie.

Prostě telefony s dual sim nekupovat hlavně ty Androidí telefony. Kámoš který se o to zajímá říká, čím víc blbinek má ten telefon, tím víc je náchylnější k poruchám a k nespolehlivosti. Čím míň toho má, tím je větší pravděpodobnost, že to bude fungovat. On tedy spíše doporučuje klasické tlačítkové telefony. Dotykové telefony pouze s jedním slotem. Samsung a Apple ví co dělají a nemusí být v tom žádné spiknutí velkých operátorů.
:idea:
Odpovědět