přenos dvou čísel na jednu SIM

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
kavol
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30. čer 2015 21:12:30

přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od kavol »

Zdravím.
Zajímalo by mě prosím, zda je možno na jedné SIM provozovat dvě příchozí mobilní čísla zároveň - konkrétně mi jde o sloučení předplacených karet od Vodafone a T-Mobile?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od xsouku04 »

kavol píše:Zdravím.
Zajímalo by mě prosím, zda je možno na jedné SIM provozovat dvě příchozí mobilní čísla zároveň - konkrétně mi jde o sloučení předplacených karet od Vodafone a T-Mobile?
Bohužel to nejde. Každé mobilní číslo musí mít svoji simkartu.
Z té je možné potom hovor případně přesměrovat třeba do hlasové schránky, nebo na jinou simkartu, ale to už není zdarma, leda že byste si platil balíček volání uvnitř sítě zdarma.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od aplet »

Stejně čísla je možné mít na jedné karte ale jenom od stejného operátora jinak to technický možné není :roll: jedine dual mobil,ale možná v budúcnosti něco takového bude :oops:
kavol
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30. čer 2015 21:12:30

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od kavol »

xsouku04 píše:Bohužel to nejde. Každé mobilní číslo musí mít svoji simkartu.
Děkuji, to jsem si myslel, ale nějak se mi to nedařilo najít takto explicitně ... Jen by mě ještě čistě ze zvědavosti zajímalo, zda je problém technický (standard neumožňuje naprogramovat na ústředně surjekci, tedy česky :-) vazbu many-to-one) anebo byrokratický (T-Mobile to prostě nechce)?
aplet píše:Stejně čísla je možné mít na jedné karte ale jenom od stejného operátora jinak to technický možné není :roll:
Pardon, nedobře jsem se vyjádřil, myslel jsem samozřejmě zároveň se zrušením obou karet a pořízením karty jen od T-Mobile pod hlavičkou Odoriku ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od xsouku04 »

Jestli to někdo na světě někdo nabízí, to nevím.
U nás to ale nejde. Příchozí hovory totiž nejdou vůbec přes nás, jdou přímo na SIM.

Co se týče legislativy, tam omezení v ČR je v tom, že každé mobilní číslo musí mít svojí simkartu.
Jestli mohou mít dvě a více čísel jen jednu simkartu, se neříká, ale předpokládám, že mohou.

Co ale není dovoleno používat mobilní čísla bez simkarty, tedy např. jako čísla 91011XXXX.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od xtonda »

Technicky to lze, GSM standard definuje způsob jak mít na jedné SIM dvě čísla, pochopitelně u stejného operátora a to tak, že obě jsou dovolatelná. Naši síťoví operátoři to nenabízejí, ale kdysi O2/Eurotel a Vodafone/Oskar spustili podobnou funkčnost pomocí nějakého vlastního řešení, nicméně to vypadá, že už to neposkytují. https://www.google.cz/search?q=dvě+čísla+na+jedné+sim

Virtuálové tuto možnost nebudou mít tím spíš.
stolek
Příspěvky: 2
Registrován: stř 01. črc 2015 12:05:48

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od stolek »

Bylo to dříve možné, ale obě čísla musela být u jednoho operátora. Např. u Vodafonu to dříve nabízeli pod názvem " 2v1", asi za 150.- Kč/měsíc. Fungovalo to tak, že na první SIM byla bezplatně přesměrována u operátora volání na číslo druhé SIM. I dnes lze někdy vypáčit z operátora tzv. portaci, kdy volání na druhé, třetí nebo i vícero čísel je u něj přesměrováno na první číslo a to obvykle bezplatně.
Během doby dochází k situaci, kdy operátor tuto funkci ruší, aby ji třeba za čas znovu obnovil.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od Pitomec »

S příchodem dual-SIM telefonů to navíc ztratilo opodstatnění, takže už to asi žádný operátor ani neřeší...
Obrázek
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od alfi »

Pitomec píše:S příchodem dual-SIM telefonů to navíc ztratilo opodstatnění, takže už to asi žádný operátor ani neřeší...
Tak nějak. Předpokládám, že to znamená komplikace při každé změně (tarifu či nastavení) jednoho z těch čísel = standardní postup předpokládá 1 číslo 1 SIM karta a upravit jej (všude) pro variantu, že některé číslo vlastní SIM nemá, nebude zrovna sranda - pro těch pár lidí, co to nakonec využijou. Potom jsou dual SIM telefony lepším řešením, navíc nezávislým na operátorovi. TM ještě svého času měl (možná ještě pořád nabízí) pro velké zákazníky možnost mít dva oddělené účty pro jedno číslo - jeden společný firemní na pracovní hovory a druhý dobíjecí Twist na soukromé. Ale s klesající cenou a unlimited tarify i to už ztrácí smysl :-)
Marczysko
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. črc 2015 14:53:24

Re: přenos dvou čísel na jednu SIM

Příspěvek od Marczysko »

Kdysi dávno mi jeden soukromý mobil servis nabízel možnost převedení údajů z vícero (až 10) SIM karet na jednu speciální SIM, přičemž mohlo jít o SIM karty různých operátorů. Nicméně funkční pak v mobilu bylo pouze jedno z těch čísel, pokud bych chtěl používat jiné, bylo nutné to nějak přepnout (nejspíše vypnutím/zapnutím mobilu). Byla to vlastně taková elegantní náhrada tehdy používaných hadwarových rozšíření pro 2 až 3 SIM do jednoho mobilu.
Odpovědět