E-maily o nepřijatých hovorech

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

E-maily o nepřijatých hovorech

Příspěvek od LubosD »

Pokud Odorik dostává od GTS/T-Mobile informace o nepřijatých hovorech, byla by možnost zajistit zasílání informací o nepřijatých hovorech mailem, jako je to u SIPových linek?

Tohle by mi vyřešilo problém, kdy chci být v zahraničí na příjmu, ale používám jinou SIM kartu, takže je to složité. Takhle by mi přišel mail a zavolal bych zpátky.
masekemail
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16. dub 2015 13:17:52

Re: E-maily o nepřijatých hovorech

Příspěvek od masekemail »

já to řeším přesměrováním na linku u Odoriku (SIPovou), kde mám email nastaven
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: E-maily o nepřijatých hovorech

Příspěvek od xsouku04 »

masekemail píše:já to řeším přesměrováním na linku u Odoriku (SIPovou), kde mám email nastaven
T-mobile nám bohužel informace o příchozích zmeškaných hovorech nedává. Tedy přesměrování (klidně jen podmíněné pro případ nedostupnosti) na SIPovou linku, která jen falešně zvoní, je dobré řešení.

Pozor, pokud používáte podmíněné zvonění a jste v roamingu, je potřebné se ujistit, že to nikdy nezdvihnete na VoIP, protože byste mohli platit poplatek do zahraničí a zpět. U nepodmíněného přesměrování tohle nehrozí.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: E-maily o nepřijatých hovorech

Příspěvek od utx »

V dotazovaném případě může být výhodné přesměrovat hovor (pomocí nastavení v telefonu) nepodmíněně na nomadickou linku, a odtud dále do zahraničí na příslušnou linku.

Přesměrování na nomadickou: max. 0,59Kč/min
Přesměrování z nomadické do zahraničí: podle země, ale vždy o 2Kč/min levnější, než přesměrování přímo z mobilu

Navíc má dvoustupňové přesměrování výhodu v tom, že druhé přesměrování lze nastavit bez fyzické dostupnosti mobilu.

Přesměrování na hotelovou pevnou může být ještě levnější než přesměrování na zahraniční SIM.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: E-maily o nepřijatých hovorech

Příspěvek od xsouku04 »

Čeští mobilní operátoři navíc přímé přesměrování do zahraničí ani nedovolují, nechtějí si totiž nechat ujít poplatky za roaming. Tedy dvoustupňové přesměrování do zahraničí je v ČR nutnost.
Odpovědět