nejlevnější volání v Austrálii

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
juliette.l
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09. srp 2015 6:20:15

nejlevnější volání v Austrálii

Příspěvek od juliette.l »

Dobrý den,
pobývám delší dobu v Austrálii a chci se zeptat na nejlevnější možnosti volání na australská čísla. Zatím nepotřebuji volat příliš, takže se mi australské předplacenky za 30 AUD nevyplatí. Mám "hloupý" telefon Samsung bez možnosti připojení na internet (ale něco přenastavit můžu přes počítač, tam přístup mám). Ráda bych využívala například služby callback, ale chci se vyhnout poplatku českému operátorovi - jak za hovor, tak za SMS. Mám možnost si pořídit australskou sim kartu. Jak by to potom fungovalo a kolik by mě stál hovor z mého telefonu (např. s tou australskou sim kartou) na jiný australský mobilní telefon? Popřípadě ještě kolik by pak stál hovor do Čech na české mobilní číslo nebo opačně? Děkuji za odpovědi :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejlevnější volání v Austrálii

Příspěvek od xsouku04 »

juliette.l píše:Dobrý den,
pobývám delší dobu v Austrálii a chci se zeptat na nejlevnější možnosti volání na australská čísla. Zatím nepotřebuji volat příliš, takže se mi australské předplacenky za 30 AUD nevyplatí. Mám "hloupý" telefon Samsung bez možnosti připojení na internet (ale něco přenastavit můžu přes počítač, tam přístup mám). Ráda bych využívala například služby callback, ale chci se vyhnout poplatku českému operátorovi - jak za hovor, tak za SMS. Mám možnost si pořídit australskou sim kartu. Jak by to potom fungovalo a kolik by mě stál hovor z mého telefonu (např. s tou australskou sim kartou) na jiný australský mobilní telefon? Popřípadě ještě kolik by pak stál hovor do Čech na české mobilní číslo nebo opačně? Děkuji za odpovědi :)
Dobrý den,
v prvé řadě je třeba se vyhnout poplatkům za roamingové hovory. Tedy doporučoval bych pořídit si místní simkartu. A nebo si objednat callback na australské číslo někoho jiného. Ideálně na pevnou linku. Pokud máte k dispozici občas počítač nebo chytrý telefon, volejte přes internet přes wifi.
Pokud byste si místní sim pořídila, pak bych doporučoval dělat a přijímat hovory v rámci Austrálie přes ni. Volat do ČR pak můžete právě pomocí callbacku.
Pokud bude místní simkarta podporovat data, doporučuji si nainstalovat naši java aplikaci pro objednávání zpětného volání. Tahle aplikace je vhodná právě pro "hloupé telefony". Pokud by se ukázalo, že máte chytrý telefon, jiné aplikace jsou zde.http://www.odorik.cz/w/api:programy
Pokud data na telefonu používat nechcete nebo nemůžete (je to např. zbytečně drahé), mohu doporučit přednastavené zpětné volání.
Přednastavené zpětné volání najdete u nás po přihlášení v menu:"průvodce nastavením" -> "zpětné volání (calback)" -> "Přednastavené zpětné volání"

Informace o předplacených simkartách v Austrálii. Pravda informace jsou zde hlavně o datových předplacených simkartách, ale pomoci to může.

Co se týče příchozích hovorů z ČR, tam si můžete pořídit české nomadické číslo u Odorik.cz a přesměrovat si je na australské.
Odpovědět