roaming

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
marvel
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 30. črc 2015 2:53:27

roaming

Příspěvek od marvel »

V nápovědě u nastavení roamingu je mimo jiné uvedeno "Volání většiny nepřiměřěně drahých destinací (např. satelitní telefony, země v zóně 3) bude blokováno." Znamená to, že i když si zapnu volbu "svět" s odchozími hovory a SMS, nebudu moct volat v zemích zóny 3? Mám podepsaný dodatek a s roamingem pracovat umím ;) ale potřebuji mít (pro jistotu) možnost telefonovat nebo posílat sms kdekoliv (občas cestuji do exotických destinací).

BTW: Nešla by v nastavení roamingu zprovoznit i varianta "svět s odchozími hovory a SMS a data jen Evropa"? (prostě volání všude, ale možnost datového připojení jen v "levné" zóně 1)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: roaming

Příspěvek od xsouku04 »

Věta "Volání do většiny nepřiměřěně drahých destinací (např. satelitní telefony, země v zóně 3) bude blokováno." je nějaký nepřesný nesmysl, který jsem nyní oddělal. O tom, kam se dá dovolat v dané destinaci, nerozhodujeme bohužel my, ale místní operátor. Tedy omezení bude naprosto stejné jako při jakémkoli jiném roamingu, třeba přímo od T-mobile.
Jediná výjimka je, pokud zvolíte Evropa a okolí. Zde existuje umělé omezení. Dovolat a poslat SMS se dá jen na čísla v zemi, kde se zrovna nacházíte a do ČR. Pokud potřebujete volat jinam, jde to jen přes odoričí zpětné volání. SMS jinam lze odeslat také jen přes data a odoričí API.

Připravujeme možnost zapnout internetový roaming v zóně 1 a vypnout v ostatních. Už je to téměř hotové. Totiž cena roamingového internetu v EU bude nadále klesat a tedy se budou data na cestách celkem běžně používat. Pokud byste byli někde poblíž hranic (např. s Tureckem - typicky na nějakém řeckém ostrově) a náhodou by se Váš mobil na chvíli připojil přes tureckého operátora - roaming ze zóny 2, mohlo by to být hodně drahé a nepříjemné. A velmi špatně předem odhalitelné. Hovory si bohužel musíte pohlídat ručně, ale to se ještě dá.

Popisky jsem u roamingu jsem opravil.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: roaming

Příspěvek od Kristovec »

marvel píše:V nápovědě u nastavení roamingu je mimo jiné uvedeno "Volání většiny nepřiměřěně drahých destinací (např. satelitní telefony, země v zóně 3) bude blokováno." Znamená to, že i když si zapnu volbu "svět" s odchozími hovory a SMS, nebudu moct volat v zemích zóny 3? Mám podepsaný dodatek a s roamingem pracovat umím ;) ale potřebuji mít (pro jistotu) možnost telefonovat nebo posílat sms kdekoliv (občas cestuji do exotických destinací).

BTW: Nešla by v nastavení roamingu zprovoznit i varianta "svět s odchozími hovory a SMS a data jen Evropa"? (prostě volání všude, ale možnost datového připojení jen v "levné" zóně 1)
Minulý měsíc jsem poslal SMS z T-D1 do O2.SK,a došla,ale hovory tam opravdu neprošly.Ale to jen zkušenost,jinak mi to omezení nevadí.
Odpovědět