Javascript webová aplikace pracující s API.

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
heptau@gmail.com
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. bře 2023 15:47:40

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od heptau@gmail.com »

Tak bezpečnostní problémy jsem vyřešil a teď jsem zvažoval ze bych přidat posíláni SMS, ale narazil jsem na problém s tím ze v dokumentaci není uvedeno jak se pracuje s diakritikou (jak se zprávy zkracuji, nebo jestli se odstraňuje diakritika a jak je to se znaky “é” - jestli to se také odstraňuje, nebo se může normálně použít (je v Basic setu, takže by melo) a potom co s rozsirenymi znaky jako {}[]~|\€, které by(jestli jsem pochopil dokumentaci) měli zabírat dva znaky, ale nezkrátit celou zprávu. Pokud by někdo mel ty informace, nebo to mel vyzkoušené, tak by mi to ušetřilo čas a asi i nějaké peníze za testovací zprávy.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
na straně našeho API se použije nahrazení podle pravidel specifikovaných zde: https://github.com/rsl/stringex/tree/ma ... coder_data

Kód: Vybrat vše

> "é{}[]~|\€".split('')
=> ["é", "{", "}", "[", "]", "~", "|", "€"]

> "é{}[]~|\€".split('').map(&:to_ascii)
=> ["e", "{", "}", "[", "]", "~", "|", "EU"]
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od xsouku04 »

Largon píše: pát 31. bře 2023 16:31:24 Dobrý den,
na straně našeho API se použije nahrazení podle pravidel specifikovaných zde: https://github.com/rsl/stringex/tree/ma ... coder_data

Kód: Vybrat vše

> "é{}[]~|\€".split('')
=> ["é", "{", "}", "[", "]", "~", "|", "€"]

> "é{}[]~|\€".split('').map(&:to_ascii)
=> ["e", "{", "}", "[", "]", "~", "|", "EU"]
Té odpovědi moc nerozumím, ale zjevně tím kolega myslí to, že je diakritika odstraněna a teprve poté SMS odeslána stejně, jak je to při posílání SMS z webu.
heptau@gmail.com
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. bře 2023 15:47:40

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od heptau@gmail.com »

Odpoved asi chapu, ale prijde mi to trosku skoda ze je to takhle omezene.
heptau@gmail.com
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. bře 2023 15:47:40

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od heptau@gmail.com »

Ještě před prázdninami jsem se.rozhodl zveřejnit novou verzi aplikace. Sice jsem nestihl všechno co jsem chtěl, ale říkal jsem si že se to teď o dovolených může někomu hodit. Je tam několik nových sekci. Užitečná může být např. sekce SIM karty, kde jsou vidět spotřebována data a potom také možnost v sekci Zprávy vytvořit a odeslat SMS zprávu - buď přes Odorik a nebo přes nativní aplikaci (alespoň na iOS to funguje) s tím že to při délce nad 70 znaků odstraní diakritiku.

A jako bonus jsem.jeste vytvořil k Odorik API dokumentaci ve formatu OpenAPI a přidal k tomu SwaggerUI - to najdete na https://heptau.github.io/odorik/swagger/
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od pe.havel »

Skvělé @heptau, že to posouváte takto dále. Já jsem se tomu chvíli věnoval, ale bohužel, není vůbec čas.
Mám sepsané požadavky na změny v https://github.com/phavel/odorik/issues , nechcete na to mrknout a pokusit se vyřešit? Koukám, že něco z toho je dokonce vašimi úpravami již hotové, což je báječné.

Myslím, že by bylo velmi dobré, aby měl Odorik taky repozitáž na GitHubu, který by byl oficiální, a my bychom do tohoto repozitáře přispívali (posílali pullRequesty ze svých klonů). Odorik by mohl mít tuto aplikaci provozovanou na veřejné adrese přímo z githubu (jako mám já nebo @heptau) a každou změnou v master větvi by bylo ihned publikované. Pak by na všech místech v Odorik webu a wiki vedlo na tuto aktualizovanou aplikaci (nyní vede na několik míst, a stejně ne nejnovější, viz http://www.odorik.cz/w/api:programy#ruzne sekce "Různé" atd.).
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od Karel »

Zdravím, z androidu bohužel sms přijde ve tvaru 00420 místo textu, který byl odeslán
heptau@gmail.com
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. bře 2023 15:47:40

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od heptau@gmail.com »

Omlouvam se a dekuji za upozorneni. Nefunguje to nikde. Mam tam nejakou chybu kterou jsem tam zavlekl az pote co jsem to vyzkousel. Nejpozdeji behem zitrka to opravim.
heptau@gmail.com
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. bře 2023 15:47:40

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od heptau@gmail.com »

Ve verzi 1.10.6 by už odesílání SMS mělo být opraveno.

Chyba spočívala v tom že jsem vytvořil funkci pro normalizaci telefonních čísel a když jsem ji doplňoval všude kde měla byt, tak jsem ji omylem vložil na text SMS zprávy místo k číslu příjemce. A vzhledem k tomu že odeslání zprávy není zadarmo, tak už jsem to neotestoval.

Ještě jsem doplnil zavření dialogu při úspěšném odeslání.
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: Javascript webová aplikace pracující s API.

Příspěvek od Karel »

Zdravím, tak odesílání sms funguje, skvělá práce
Odpovědět