Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od GeBu »

Dobrý den,
přecházím od VOX 802 a proto využívám "registrace vlastního telefonního čísla od jiného operátora". Jestli systém Odorik dobře chápu tak, aby na tomto čísle fungovalo paralelní vyzvánění musí být "vlastní telefonní číslo od jiného operátora" přesměrováno na "veřejné telefonní číslo", na kterém se potom nastaví paralelní vyzvánění. Důvodem je to, že paralelní vyzvánění se nastavuje pro "veřejné telefonní číslo" ne pro"interní číslo" (to, které začíná hvězdičkou).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od xsouku04 »

Ano chápete to dobře, k tomuto účelu si stačípořídit nomadické číslo za jednorázoví poplatek 10 Kč. Důvod je hlavně v tom, to zbytečně nekomplikovat.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od GeBu »

Proč zrovna nomadické?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od xsouku04 »

GeBu píše:Proč zrovna nomadické?
Je to jedno. Ale pokud jej chcete jen na různé přesměrování je to levnější (jen 10 Kč) a nemusíte zadávat žádnou adresu.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od GeBu »

Už rozumím. Děkuji za odpověď.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:
GeBu píše:Proč zrovna nomadické?
Je to jedno. Ale pokud jej chcete jen na různé přesměrování je to levnější (jen 10 Kč) a nemusíte zadávat žádnou adresu.
Je tu i praktické hledisko :-). Odorik má (z historických důvodů) desetitisícový blok nomadických čísel, zatímco geografických má jen bloky "přiměřené". Takže pokud se s nějakými čísly opravdu nemusí pro různá technologická využití šetřit, tak s nomadickými.
neveceral
Příspěvky: 6
Registrován: stř 08. srp 2012 15:39:22

Re: Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od neveceral »

Dobrý den,
řeším podobný problém, tel. číslo od 802.cz jsem si zaregistroval přes "Zapojení vlastního telefonního čísla od jiného operátora" a chtěl jsem dál pokračovat nastavením paralelního zvonění, ovšem problém nastal už v tom, že u takto "zapojeného čísla" se nezobrazuje telefonní číslo toho, kdo mi volá.
Nyní netuším, na čí straně může být problém, ale mně se vždy zobrazuje číslo jak toho, kdo mi volá přes 802.cz (není-li číslo zapojeno přes odorik), tak i čísla u hovorů přímo přes odorik, proto předpokládám, že chyba bude někde u odoriku a zapojení vlastního tel. čísla.
Nemáte taky někdo takový problém, případně jak jste jej vyřešili? Díky.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
zobrazuje se uri_XXXXXXXXX.
U me dobre jak na linku *XXXXXX tak prez presmerovani na geo cislo.
neveceral
Příspěvky: 6
Registrován: stř 08. srp 2012 15:39:22

Re: Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od neveceral »

Tak to je zajímavé, používám FritzBox 7390 a FritzFon MT-F a ukáže se mi na telefonu jenom "neznámé číslo". Jde to někde nějak nastavit? Dík.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Paralelní vyzvánění pro číslo jiného operátora

Příspěvek od kovik »

neveceral píše:Tak to je zajímavé, používám FritzBox 7390 a FritzFon MT-F a ukáže se mi na telefonu jenom "neznámé číslo". Jde to někde nějak nastavit? Dík.
Zda se, ze to 'sezere' FritzBox,
poslete mi id hovoru z podrobneho vypisu na kontakt..odorik.cz, podivam se na signalizaci, jestli bude v poradku, bude potreba domluvit FritzBoxu.
Odpovědět