Problémy s mobilními daty

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
xkminekm

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od xkminekm »

Data používám v práci v přístroji, který se připojuje a stahuje si ne příliš objemná data pro svou funkčnost. Do středy se do 10 minut vždy podařilo připojit - když už se připojím, tak to drží. Ve středu ale bylo čekání delší, necelé dvě hodiny. Když pak jedete několik desítek kilometrů za klientem a nepodaří se provést měření, kvůli kterému si bral volno v práci, to jsem pak za vola a určitě si mne ještě někdy objedná :-( Nehledě na opakované cesty a zbytečné náklady.
Uživatelský avatar
borek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17. úno 2014 9:45:12

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od borek »

doufam ze me nebudete kamenovat ale mam operatora callpro, taky jede pres tmobile, a problemy mam stejny uz tak zhruba mesic, data spis nejedou nez jedou, muj operator mi poradil at v telefonu vypnu a znova zapnu data, obcas to pomuze ale je to dost peklo uz aby se tmobil smazil v pekle :evil:
chorche
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09. srp 2016 15:32:35

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od chorche »

jediné co pomáhá mně, je nechat zapnutá data a zrestartovat telefon. Ovšem jakmile data vypnu, příště musím udělat to samé, i kdyby to bylo třeba za 2 minuty.
kumq
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. říj 2016 18:21:29

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od kumq »

zkuste jestli vám jedou data i s jiným operátorem, třeba na předplacených kartách TMobajl, Kaktus, opencall (pod O2).... ideální na founu se 2 simkami. Tmobajl jede bez jakýchkoliv potíží - perfektně. TMobajlý Kaktus taky. I VPNky pod TM...
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od LubosD »

Hmm, tak dneska se mi to nepřipojilo ani ráno v 8:30, ani teď ve 21:15. Tak to je konec.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od helmut.niederman »

Nevím jestli to s tím souvisí, ale mám dva SIM sloty v telefonu v jednom je Kaktus a v druhým je Odorik. U Kaktusu jsem vyčerpal data a čekám na dobíječku, takže nemohu surfovat přes Kaktus a tak jsem si chtěl aktivovat Odorik, bohužel Lenovo to chytře vymyslel, že na druhém slotu mohu využívat jen 2G síť tedy EDGE. Na prvním slotu samozřejmě 3G a 4G. Když jsem vypnul datové spojení s Kaktusem a aktivoval datové spojení s Odorikem nešly aktivovat data. Dřív mi to ten telefon nedělal. Pak jsem zkoušel různě vypnout zapnout data, zase softwarově přehodit SIM karty pro internet a na konec několikrát restartovat telefon a až po několika marných pokusech mi to naběhlo, tedy se tam zobrazili ty šipečky down a up a pak malá ikonka E vedle té velke E. Pak jsem zkoušel zase přehodit slot pro INTERNET a vybral jsem Kaktus, po chvili se u Odorika přepnul znak E na G a u Kaktusu se u znaku 3G ještě objevilo malé H+ a pak ty šipečky up and down, takže to byla signalizace toho, že data už frčí a účtují se sazbou 1,- Kč/Mb. Když jsem zase zpět přehodil slot pro INTERNET na Odorika, zase jsem byl v troubě a zase mi to dlouho trvalo než to naběhlo. A to jsem nejdříve vypnul datové spojení s Kaktusáckou SIM, a pak jsem v menu SIM karty - Mobilní data vybral SLOT ODORIK a pak zapnul datové spojení a nic, a tak jsem zase restartoval a laboroval až to najelo :x

Zkusím ještě zítra tam vložit jinou SIM kartu jiného operátora, nevím jestli je přičína nově aktualizovaného firmware, nebo to blokuje nějaká aplikace na monitoring přenesených dat, hovorů a SMS např. Call Meter, nebo skutečně se to týká toho problému s mobilními daty. Uvidíme zítra :idea:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Nevím jestli to s tím souvisí, ale mám dva SIM sloty v telefonu v jednom je Kaktus a v druhým je Odorik. U Kaktusu jsem vyčerpal data a čekám na dobíječku, takže nemohu surfovat přes Kaktus a tak jsem si chtěl aktivovat Odorik, bohužel Lenovo to chytře vymyslel, že na druhém slotu mohu využívat jen 2G síť tedy EDGE. Na prvním slotu samozřejmě 3G a 4G. Když jsem vypnul datové spojení s Kaktusem a aktivoval datové spojení s Odorikem nešly aktivovat data. Dřív mi to ten telefon nedělal. Pak jsem zkoušel různě vypnout zapnout data, zase softwarově přehodit SIM karty pro internet a na konec několikrát restartovat telefon a až po několika marných pokusech mi to naběhlo, tedy se tam zobrazili ty šipečky down a up a pak malá ikonka E vedle té velke E. Pak jsem zkoušel zase přehodit slot pro INTERNET a vybral jsem Kaktus, po chvili se u Odorika přepnul znak E na G a u Kaktusu se u znaku 3G ještě objevilo malé H+ a pak ty šipečky up and down, takže to byla signalizace toho, že data už frčí a účtují se sazbou 1,- Kč/Mb. Když jsem zase zpět přehodil slot pro INTERNET na Odorika, zase jsem byl v troubě a zase mi to dlouho trvalo než to naběhlo. A to jsem nejdříve vypnul datové spojení s Kaktusáckou SIM, a pak jsem v menu SIM karty - Mobilní data vybral SLOT ODORIK a pak zapnul datové spojení a nic, a tak jsem zase restartoval a laboroval až to najelo :x

Zkusím ještě zítra tam vložit jinou SIM kartu jiného operátora, nevím jestli je přičína nově aktualizovaného firmware, nebo to blokuje nějaká aplikace na monitoring přenesených dat, hovorů a SMS např. Call Meter, nebo skutečně se to týká toho problému s mobilními daty. Uvidíme zítra :idea:
Vitrtuálové pod T-mobile to mají polámané - tedy spíše hodně nespolehlivé. Mohlo by to být tím.
Slíbená definitivní náprava je do poloviny října. Tedy asi bych doporučoval počkat. Otázka samozřejmě je, jestli dodrží, co slíbili, a jestli se bude jednat opravdu 100% všech problémů s daty. Osobně si myslím, že to tak bude, protože současný stav je neudržitelný.
Uživatelský avatar
borek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17. úno 2014 9:45:12

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od borek »

ona je situace neudrzitelna pro nas alternativce protoze to vypada ze tmobilu je to celkem jedno, nebo mu hrozi nejaky postih? dali jste na nej zalobu? nebo aspon podmet k ctu?
evian
Příspěvky: 12
Registrován: pon 30. bře 2015 19:30:30

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od evian »

už sem myslel že se to zlepšuje.. avšak od začátku týdne, pokaždé když sem data potřeboval, nešla.. opravdu velice nepříjemné.. skutečně mi během dne např. 6 hodin připojení vůbec nefunguje, to je pak o ničem.. :| bude od t-mobile nějaká kompenzace?
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od kejikl »

I já potvrzuji problémy s daty. Vcera a dnes to jakž takž jede. Snad je to ta slibovaná náprava.
Odpovědět