Problémy s mobilními daty

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
MiroslavPuchalter
Příspěvky: 20
Registrován: stř 20. lis 2013 7:12:16

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od MiroslavPuchalter »

LubosD píše:
xsys píše:Pokud problémy nastanou, doporučujeme vyčkat na automatické znovupřipojení, ke kterému by mělo dojít vždy zhruba do hodiny. Nerestartujte svůj telefon, neboť byste tím mohli dobu znovupřipojení pouze prodloužit.
To bohužel není pravda. Naposledy jsem čekal asi 5 hodin a nic.
Přesně tak, já dokonce jednou čekal skoro 8 hodin. Od 8:30 do cca 16:30 nic. Nic jsem nevypínal, nic jsem neodpojoval a WiFi jsem měl vypnutou.

Včera to fungovalo aspoň u mě trochu lépe. Což znamená, že jsem čekal asi 2 hodiny a data začaly běžet, pak se můj mobil připojil na WiFi a jak jsem zase šel zpět na mobilní data, tak jsem měl opět smůlu.
JMÉNO ODORIK
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 15. led 2015 7:44:05

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od JMÉNO ODORIK »

I já se přidávám s vyjádřením nespokojenosti. :( Manželce data nefungují téměř pořád. Má předplaceno 150MB na měsíc a vyčerpáno ke konci měsíce pouhých 24MB, protože jí data věčně nejdou. Kdyby to bylo sem-tam, tak neřeknu, ale ono je to v podstatě nepoužitelné. Vím, že Odorik za to asi nemůže, ale to opravdu nejsou nějaké "páky" na to, aby se ten grázl T-mobil trochu polepšil ? Za těchto okolnosti je placení balíčku za data házení peněz z okna. :!:
didi

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od didi »

mě data jedou jak na twistech, tak na kaktusech perfektně (5 SIM karet). A to 3G, H+, LTE..... chyba bude někde jinde než v síti TM.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od megacruiser »

JMÉNO ODORIK píše:I já se přidávám s vyjádřením nespokojenosti. :( Manželce data nefungují téměř pořád. Má předplaceno 150MB na měsíc a vyčerpáno ke konci měsíce pouhých 24MB, protože jí data věčně nejdou. Kdyby to bylo sem-tam, tak neřeknu, ale ono je to v podstatě nepoužitelné. Vím, že Odorik za to asi nemůže, ale to opravdu nejsou nějaké "páky" na to, aby se ten grázl T-mobil trochu polepšil ? Za těchto okolnosti je placení balíčku za data házení peněz z okna. :!:
Dobrý den,
pošlete nám prosím na kontakt@odorik.cz mobilní číslo, kterého se problém týká, cenu balíčku Vám kompenzujeme. Komplikace s využitím dat nás velmi mrzí. Buhužel musíme počkat na servisní zásah u T-Mobilu, potom by mělo dojít k úplnému odstranění problému. Od 4.10. by měli nový hardware testovat, na 2. týden v říjnu je plánováno nasazení.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s mobilními daty - postoj Odoriku?

Příspěvek od megacruiser »

Drson píše:Dobry den,

Ja mam tyto problemy nepravidelne uz tak pul roku. Dnes jsem se po zavolani na infolinku dozvedel ze je
to znamy (jak dlouho?) problem T-mobilu s virtualy v datove spicce (zrejme je odpojuji prednostne) a ze
pry probiha upgrade SW, ktery skonci v polovine rijna. To je moc fajn, ze to vi Odorik.
Ale proc to nevi zakaznici a zbytecne mrsi sve sim sockety marnymi pokusy o prehazovani SIM?
Alespon tem co s timto problemem volali na Hotline mohli poslat SMS.

Mimo jine take pani tvrdila ze je informace na webu. Snad nemyslela toto vlakno?

GRRRR!!!

P.S. Nevite nekdo jak poznam, ktery virtual neni u TMO? Asi se po tom urychlene zacnu pidit...
Dobrý den,
půl roku by problémy s datovým připojením v takovém rozsahu rozhodně trvat neměly. Reportoval jste tyto problémy na naší infolince, případně emailu? O problému informujeme jak zde, tak v upozornění které se zobrazuje v uživatelském rozhraní nad tabulkou s nastavením SIM. Velmi nás tato situace mrzí. S T-Mobilem jednáme o plošné kompenzaci zákazníkům, případně kompenzujeme balíčky, které nebylo možné spotřebovat. Bohužel výměnu přetíženého HW T-Mobilu nedokážeme nijak urychlit a musíme tedy počkat na druhý týden v říjnu. Potom by již měla být data zcela stabilní.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od alfi »

Občasných problémů s daty jsem si v posledních mesících všímal, ale bral jsem to jako krátkodobý problém v síti, během max. pár desítek minut se spojení vždycky rozjelo, obvykle po přejezdu do jiné lokality.

Včera odpoledne ve vlaku Praha->Ostrava ale data stávkovaly téměř celou cestu, signál dobrý, střídalo se 2G-3G-LTE, data se spojily jen asi 3x :-( Při úplné ztrátě signálu se spojení zase rozpadlo a následovalo další čekání na připojení.. Párkrát jsem ze stejného telefonu zkusil taky TM SIM a data vždy naběhly na první pokus. Asi jsou virtuálové fakt zákazníci druhé kategorie :(

(mimochodem o víkendu TM data všem rozdává https://www.t-mobile.cz/slavime - ale pokud nevíte, že je fakt využijete, vyplatí se spíš zůstat u odoriku :) )
STP
Příspěvky: 34
Registrován: ned 06. říj 2013 21:59:27

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od STP »

alfi píše:
(mimochodem o víkendu TM data všem rozdává https://www.t-mobile.cz/slavime - ale pokud nevíte, že je fakt využijete, vyplatí se spíš zůstat u odoriku :) )
Zvlášť, když to platí jen na tuto sobotu a neděli.

Edit: Stejně jim to, aspoň v okolí Prahy, na celý den spadlo. Snad tato nepovedená oslava
povede konečně k opravě.
buml
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19. črc 2013 12:35:42

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od buml »

Mam jednu sim v telefonu, převážně LTE a problémy nezaznamenávám. Druhou sim mám v platebním terminálu a minimálně 10 plateb neprošlo z důvodu chybného připojení k netu. Před zákazníkama si připadám jako kokot a vymlouvám se na problém mezi terminálem a bankou. Už mě to přestalo bavit a kartu jsem suspendoval :evil:
chorche
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09. srp 2016 15:32:35

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od chorche »

Mně data fungovala perfektně, dokud jsem nekoupil balíček. Dokud jsem platil pouze za přenesená data, tak šlo vše hladce. Nabízí se otázka, jestli si t-mobile neříká......už jsi zaplatil, tak neobtěžuj :-)
rattkin
Příspěvky: 44
Registrován: stř 29. čer 2016 10:51:49

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od rattkin »

uz asi tyden mi nefunguji mobilni data, Edge, 3G ani Lte. problem maji oba nase odorik telefony, takze to nebude vada telefonu.
co s tim? problem je doma i v praci, i po ceste mezi.
Odpovědět