Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od kovik »

Dobry den, od vcerejsiho dne je to opraveno, chystam se napsat navod na wiki, proto jsem to tu jeste nezverejnil.
Udelal jsem to podle pidgina. U jinych clientu se to muze chovat jinak, budu opravovat jestli bude zajem.
Prosim testujte:-)
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od osmdesát »

Prosim testujte:-)
Dobrý den, zkoušel jsem na X-Lite 3.0 a něco se opravdu změnilo. Během psaní už nechodily smsky, že právě píši. Ale jakmile jsem poslal zprávu, X-Lite ji odmítl odeslat a hodil dementní hlášku, že
The person you are sending messages to is using an earlier version of X-Lite, which does not support rich text and emoticons. You may have to send some of your messages again.
jako by nebyl schopen tu zprávu poslat neformátovaně rovnou. Podotýkám, že v X-Litu to nastavit nejde, aby posílal zprávy v prostém textu. To ale nebude chyba serveru. V editoru zpráv se zablokovaly formátovací prvky a teprve napodruhé mi to umožnilo poslat zprávu. Po chvíli to ale zařvalo:
Error: Request timeout. Check your network connection please.
Zdá se, že server to prostě zahodil. Chtělo by to, aby se server tvářil, že přijímá i formátované zprávy, kvůli některým nahlouplým sip-klientům, a z nich následně vykuchal holý text.
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od schlafenberg »

kovik píše:Dobry den,
problem je, ze prijdou notifikace o tom, ze pisete (XXXXX is typing..) a jsou preposlane taky jako sms.

Pokusim se to odfiltrovat.

Muzete mi napsat jakeho jste pouzil klienta?

Dekuji.
Byl to Pidgin.
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od schlafenberg »

Dekuji za opravu. Pri testovani jsem jeste narazil na nasledujici problemy:
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od kovik »

Dobry den, diky za reporty.
To doruceni offline jsem nedavno testoval. Napada me jestli jste nemel na stejne lince prihlaseno jeste dalsi zarizeni, ktere by ji vyzvedlo.
Normalne odesilateli okamzite prijde generovana zprava, ze cil je offline... a prijemci pri prihlaseni prijde zprava s datumem...
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od schlafenberg »

kovik píše:Dobry den, diky za reporty.
To doruceni offline jsem nedavno testoval. Napada me jestli jste nemel na stejne lince prihlasen jeste dalsi zarizeni, ktere by ji vyzvedlo.
Normalne odesilateli okamzite prijde generovana zprava, ze cil je offline... a prijemci pri prihlaseni prijde zprava s datumem...
Ano, asi je to tim, mel jsem tam prihlasenou Nokii C3.

Chova se to ale podivne, kdyz je pouze Nokia prihlasena, tvari se ucet jako offline, generovana zprava neprijde, a moje zprava se ztrati. (Nokia zda se SIMPLE nepodporuje.) Pokud ji odhlasim, chova se to tak jak jste popsal.
xsvobo10
Příspěvky: 26
Registrován: pát 12. srp 2011 19:57:47
Bydliště: Brno

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od xsvobo10 »

Zkusil jsem poslat zpravu z Androidu, klient Zoiper, na ceske mobilni cislo u Tmobile.
Dosla v poradku, coz je super.
Bohuzel jako odesilatel neni muj CLIP, ale SMSinfo. To uz tak super neni.

Take jsem na webu odorik.cz nenasel cenu takove SMSky. Z vypisu volani jsem nasledne zjistil, ze je cena je 1,00 Kc, tedy stejna jako pri posilani z webu.

Dale jsem zkusil poslat SMSku do USA, na cislo ktere normalne SMSky prijima.
SMSka nedorazila, ale byla zauctovana.

U uctovaciho zaznamu vidim nasledujici stav:
ID hovoru: 534759000
typ: SMS z webu
status: INVALID_SOURCE_ADDRESS

Zkusil jsem SMSku do USA poslat jeste z webu, s tim ze jsem jako odesilatele vybral muj mobilni cesky CLIP a pote jeste jednou s odesilatelem nastavenym na SMSinfo.
Vysledek byl stale stejny, SMSka se nikdy nedorucila a stav je pokazde INVALID_SOURCE_ADDRESS

Slo by to vylepsit?
Odpovědět