ODORIK na které mobily ???

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
smoulinka
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. led 2012 21:35:42

ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od smoulinka »

Dobrý večer, rada bych se zeptala zda někdo ví na, které mobilní platformy se dá odorik volání využívat. Dočetla jsem se, že na android, symbian, java, iphone (prý i když nespolehlivě), windows mango 7.5 bohužel prý ne, wm6 taky prý ne spolehlivě. Co je na tom pravdy? To víte na netě se popíše, ale snáď někdo bude vědět poradit a vysvětlit, děkuji pěkně. Saskie
Uživatelský avatar
ruff
Příspěvky: 1
Registrován: ned 29. led 2012 23:15:45

Re: ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od ruff »

Jelikoz odorik pracuje s SIP a IAX2 protokoly pak vsechne mobily ktere maji tito klienty muzou pouzivat VoIP servis.
Android, Symbian, WM6 maji zabudovane klienty SIP, take jsou pro ne IAX2 klienty. Rovnou iPhone ma SIP a IAX2 klienty.
Co se tyka spolehlivosti - tak vetsinou zalezi na verze firmware (pro jednotlivy mobil) a kvalitu data spojeni.
Taky nezabudovane klienty vetsinou maji problem se spravim provadenim rezimu volani - treba proxymity sensor, mikrofon, sluchatko, apod.
Looking forward to reading yours.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od xsouku04 »

rozdělení telefonů jsem napsa zde:
http://www.odorik.cz/w/mobilnitelefony

Je tam i filmeček, který ukazuje jak přijít na to, zda-li je konkrétní telefon použitelnej a jak.

Windows na mobilech bych ale nedoporučoval. Už proto že málokdo má Windows na mobilech je tedy s veškerými problémy podstatně více osamocen.
smoulinka
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. led 2012 21:35:42

Re: ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od smoulinka »

No mám symbian a není asi o nic lepší než ost. systémy. Nejlepší bylo dle mého názoru Maemo a android ost. dle mého názoru stojí za ... Pokouším se již dva dny na mou Nokiu E66 nainstalovat skype z ovi obchodu a kdyz dobehne 99% napise instalace se neprovedla, supr. Pravděpodobně se vratim k androidu nebo ke nokii n900 protože to co zažívam u symbianu a Nokie E66 je šílený. Jak mám blond vlasy budu muset barvit už po měsíci :roll:



xsouku04 píše:rozdělení telefonů jsem napsa zde:
http://www.odorik.cz/w/mobilnitelefony

Je tam i filmeček, který ukazuje jak přijít na to, zda-li je konkrétní telefon použitelnej a jak.

Windows na mobilech bych ale nedoporučoval. Už proto že málokdo má Windows na mobilech je tedy s veškerými problémy podstatně více osamocen.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od ViR »

smoulinka píše:Pravděpodobně se vratim k androidu nebo ke nokii n900 protože to co zažívam u symbianu a Nokie E66 je šílený. Jak mám blond vlasy budu muset barvit už po měsíci :roll:
Jo blondýna ;-) :) :D . Víte, když máte telefon z druhé ruky, nikdy s jistotou nevíte, zda není jeho HW nebo SW nějak "jetý". Asi bych začal tím, zda je operační systém té E66ky ten nejnovější možný a případně jej přeinstaloval. Nebo alespoň resetnul do továrního nastavení, případně odstranil z mobilu zbytečné aplikace, filmečky, hudbu atd. Leccos se může hádat, leccos může zabírat potřebné místo. Je také dobré si ujasnit, kam instaluji. Když na paměťovou kartu, ta může někdy zlobit. Když do paměti telefonu, tak ta zase může být někdy zaflákaná. Co instalace přes USB kabel a PC (a Nokia Ovi Suite)?
smoulinka
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. led 2012 21:35:42

Re: ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od smoulinka »

Jenomže ja mám nejnovější verzi symbianu z r. 2011 kontrolovala jsem to přes kod přesto jsem toho názoru, že symbián stojí za nic a umíra.


ViR píše:
smoulinka píše:Pravděpodobně se vratim k androidu nebo ke nokii n900 protože to co zažívam u symbianu a Nokie E66 je šílený. Jak mám blond vlasy budu muset barvit už po měsíci :roll:
Jo blondýna ;-) :) :D . Víte, když máte telefon z druhé ruky, nikdy s jistotou nevíte, zda není jeho HW nebo SW nějak "jetý". Asi bych začal tím, zda je operační systém té E66ky ten nejnovější možný a případně jej přeinstaloval. Nebo alespoň resetnul do továrního nastavení, případně odstranil z mobilu zbytečné aplikace, filmečky, hudbu atd. Leccos se může hádat, leccos může zabírat potřebné místo. Je také dobré si ujasnit, kam instaluji. Když na paměťovou kartu, ta může někdy zlobit. Když do paměti telefonu, tak ta zase může být někdy zaflákaná. Co instalace přes USB kabel a PC (a Nokia Ovi Suite)?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od ViR »

smoulinka píše:Jenomže ja mám nejnovější verzi symbianu z r. 2011 kontrolovala jsem to přes kod přesto jsem toho názoru, že symbián stojí za nic a umíra.
Samozřejmě má Symbian své limity a více méně končí. Já u něj zatím zůstávám prostě proto, že ten telefon který mám a je se Symbianem je z hlediska kvality telefonování a tech aplikací které potřebuji a používám zatím lepší (ač už to je staré železo) než na trhu dostupné hračky s Androidem. A zejména mi vyhovuje, mimo jiné, právě vestavěný VoIP klient.

Což ale v žádném případě neznamená, že nemožnost něco (jak to tu tak čtu téměř cokoli) nainstalovat by byl u symbianových telefonů normální stav.
Robert Nagy

Re: ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od Robert Nagy »

Pokud je ten telefon opravdu z druhé ruky (o tom se tu zatím nic výslovně nepravilo), tak bych se taky "všemi deseti" přimlouval za reinstalaci systému od základu (pokud k ní již nedošlo). Ono to platí obecně pro jakýkoli počítač (proto si taky troufnu se k tomu vyjádřit) - nikdy nevíte, v jakém stavu daný systém přesně je /ano, výjimky existují, tedy pokud jde o sw, ale i u přehledně nainstalované - třeba - základní instalace linuxu nevíte, v jakém fyzickém stavu je pevný disk/. Až pak má smysl něco zkoušet, na něco usuzovat a případně se rozčilovat.
(Samozřejmě, pokud je to nová instalace a proběhla bez potíží a podivných hlášek, tak beru vše zpět.)
AndriIP
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07. pro 2011 12:23:43

Re: ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od AndriIP »

Nastavil jsem vystavený sip klient u Nokie N97, N8 (touchscreen) bez problémů.
Kdo ho má, muže se zeptat.
http://www.developer.nokia.com/info/sw. ... tings.html
smoulinka
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. led 2012 21:35:42

Re: ODORIK na které mobily ???

Příspěvek od smoulinka »

AndriIP píše:Nastavil jsem vystavený sip klient u Nokie N97, N8 (touchscreen) bez problémů.
Kdo ho má, muže se zeptat.
http://www.developer.nokia.com/info/sw. ... tings.html

Ano, tohle mám taky a doma kde mám WiFi funguje supr. Ale bydlím v okrajové části Prahy kde mají jak VF tak i O2 ne stále HSDPA signál a proto např. když jedu na nákup a jsem mimo HSDPA pokrytí tak mě druhá strana neslyší, ja volajíciho jo. Dokonce ani při slavném 3G mě volajíci neslyší bez komplikací, prostě to vypadáva jednou mě slyší a pak zase ne. To abych si na hlavu namontovala anténu a chodila jako UFON MARŤAN :lol: Zatím využívam VF a bohužel kde bydlíme nemají dobrý signál. Manžel má O2 a taky nic moc, že by měl nonstop 3G signál.
Odpovědět