Koktající hovory

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Adam Perutka

Re: Koktající hovory

Příspěvek od Adam Perutka »

Dobrý den, tak dnes hlásím opět problém s koktajícím hovorem po dobu cca 20sec.

tentokrát je zajímavé na tom to, že se jednalo o hovor přesměrovaný na GSM vodafonu (paralelní vyzvánění).
(jsem si jist, že to nebylo vodafonem, protože to bylo tak velmi tipické, jak to občas mívám právě přes SIP telefon).

volající volal z čísla 545105xxx (asi pevná linka od O2) dnes v 11.30
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koktající hovory

Příspěvek od xsouku04 »

Ano víme o tom. Po cca dvou hodinách urgencí moloch cisco router restartoval, takže je to na cca 24 hodin zase ok.
Restart asi nyní budeme provádět preventivně každou noc do té doby než bude jiné řešení hotové.
Problém je že příchozí hovory na geo čísla nemůžeme poslat jinudy.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Koktající hovory

Příspěvek od luky »

Tak jsem pro Wildfire S nalezl, zdá se, zatím nejoptimálnější kombinaci pro připojení přes Vodafone 3g:

- místo Androidu zvolit Cyanogenmod 7.2 (trochu porod ta instalace)
- místo sip.odorik.cz zadat iax.odorik.cz, nutno v samoobsluze nejprve povolit iax
- jako klienta Sipdroid
- jako kodek PCMU (je jediný funkční pro iax v sipdroidu). Možná, že přespřílišná komprimace u GSM nebo g729 zatěžuje procesor
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koktající hovory

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:Tak jsem pro Wildfire S nalezl, zdá se, zatím nejoptimálnější kombinaci pro připojení přes Vodafone 3g:

- místo Androidu zvolit Cyanogenmod 7.2 (trochu porod ta instalace)
S tím souhlasím. Neoficiální distribuce androidu jsou vždy méně nabubřelé a lepší. Pokud vám ovšem funguje GPS a jiné důležité funkce. Hold propritární výrobci dovedou sprznit i opensource.
- místo sip.odorik.cz zadat iax.odorik.cz, nutno v samoobsluze nejprve povolit iax
Sipdroid neumí používat IAX, takže používáte SIP ale na jiném serveru. Bohužel to časem budeme muset kvůli bezpečnosti vypnout. Co se stane pokud připojení provedete na sip.odorik.cz nebo siptest.odorik.cz ? Není slyšet na jednu stranu ? To lze řešit zapnutím rtp proxy.
- jako klienta Sipdroid
- jako kodek PCMU (je jediný funkční pro iax v sipdroidu). Možná, že přespřílišná komprimace u GSM nebo g729 zatěžuje procesor
Pro volání přes 3G je určitě lepší GSM nebo G729. Takové velké množství dat co vyžaduje PCMU nebo PCMA (alaw/ulaw) 3G nemusí vždy zvládat.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Koktající hovory

Příspěvek od luky »

dobrý den, hodně u wildfire S pomohlo nahrání nového jádra s možností přetaktování na vyšší frekvenci (třeba kernel od Jikantaru) a pomocí No-frills CPU zvýšit takt procesoru z 600 MHz na 806 MHz, režim startass2. Pak není problém s kódováním g729 apod. Navíc je možné ponechat si původní Android s rozhraním Sense. CM7 přetaktování taky umí, bohužel má taky své mouchy.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Koktající hovory

Příspěvek od GeBu »

Zpátky k původnímu tématu: mám pocit, že koktání u mne zmizelo.
Odpovědět