Mobiflo

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Robert Nagy

Re: Mobiflo-čeština

Příspěvek od Robert Nagy »

Napadá mne, jestli by nebylo vhodné, aby někdo z administrátorů zveřejnil něco jako kodex diskutujících, či pravidla slušného chování na fóru. (V internetových fórech to, pokud vím, není neobvyklé.) Tohle fórum taky sleduji (od doby jeho otevření jako veřejné platformy), pamatuji se, že nevhodné příspěvky se tady zatím vyskytly jen jednou, tohle je - podle mého názoru - druhý případ. Třeba je to ale jen nepochopení věci...
(Osobně se domnívám, že příspěvek z 15. února 2012 9:53:36 mohl být formulován vhodněji - chápu, že někomu mohlo obecné shazování žen /15. února 2012 0:46:55/ vadit /také se mi nelíbí, byť se mne netýká ;))/, šlo se ale myslím ohradit diplomatičtěji, asi to nebylo myšleno zle; text z 16. února 2012 1:47:50 tu ale - podle mne - skutečně nemá co dělat.)
ravok
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 22. pro 2011 18:48:36

Re: Mobiflo

Příspěvek od ravok »

Mám ještě jeden dotaz,jak jsem již napsal s programem MobiFlo jsou poměrně slušné hovory nejen ve 3G síti,ale i GPRS a EDGE.Proč ,ale když se zaregistruji na odorik přes Vodafone live jsem online, mohu volat, chodí i příchozí hovory,ale pokud jej nechám krátkou dobu běžet na pozadí (v nokii E72 a E51) tak nastane samovolné odpojení a již se ke mě nikdo nedovolá.Musím opět manuálně provést spojení.Jde nastavit program tak , aby by neustále online a v případě ztráty signálu se sám opět připojil, když je neustále spuštěn na pozadí?Nebo se takto nestandartně chová mimo síť 3G.Nastaveno mám,že spojení je vždy se startem programu ,ale je přece nesmysl ,abych každou chvíli prováděl manuální spojení případně restart programu.

(prosím: vzkaz pro Tatinek2 prosím o certifikaci češtiny pro mobil.telefon E51 IMEI: 356795025699419 a E72 IMEI: 354848047175652)

Děkuji
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Mobiflo

Příspěvek od Tatinek2 »

ravok píše:
(prosím: vzkaz pro Tatinek2 prosím o certifikaci češtiny pro mobil.telefon E51 IMEI: 356795025699419 a E72 IMEI: 354848047175652)

Děkuji
Tak bohužel, na žádný z těchto mobilů není certifikát vyrobený. A ani nebude. Jedině hack mobilu. Jestli je pro Váš mobil dostupný certifikát lze zjistil na stránce http://allnokia.ru/symb_cert/
(google lehce přeloží do češtiny)
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Mobiflo

Příspěvek od ViR »

2 ravok: Je to sice moje spekulace (nebo-li nemám to nijak ověřené), ale přijde mi, že je to chování do jisté míry očekávatelné. MobiFlo nemá možnost nastavení keep-alive paketů. Což může znamenat buď to, že je posílá vždy, nebo naopak že nikdy. Osobně se mi jeví, že platí druhá možnost, tj. že spojení není udržováno trvalou aktivní komunikací. A nelze nastavit ani interval legistrace k SIP serveru. (Ta bývá ve většině SIP klientů implicitně nastavena na 3600 či 1800 sec.)

Další věc je, že podstatnou vlastností GPRS/EDGE je, že datová komunikace probíhá jako doplňková v "kanálech" pro hlasovou komunikaci, pokud nejsou obsazené hlasem, který má v síti větší prioritu. Kanálů (respektive timeslotů) je na jedné nosné frekvenci pouze sedm (plus jeden signalizační), přičemž data obsazují běžně dva a více kanálů up i down (nejčastěji 2+3 či 2+4), s tím, že jakmile je potřeba kanál pro hlas, datová komunikace se na dobu hovoru omezí, či zcela přeruší. To je jedna věc. A současně platí, že ve většině sítí mají běžní účastníci dynamicky a krátkodobě přidělovanou IP adresu (typicky kolem 300 sekund i méně), která se po této době "nekomunikace" uvolní...

Očekávatelný výsledek potom je, že pokud program trvale "nekecá" s nějakým serverem v Internetu keep-alive nebo obdobnými pakety, nebo nedochází-li s vysokou četností k obnově registrace či jiné komunikaci v krátkých intervalech, tak prostě telefon uvolní přidělené datové kanály a IP adresu pro jiná zařízení, a to se všemi důsledky z toho plynoucími...
Odpovědět