paralelni zvoneni na *linkach

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Jan Telefonistan

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od Jan Telefonistan »

Tak pro pitomce jeste jednou ;)

Chci mit u odorika 2 linky, jedno cislo pres ktere se vola ven s CLIP mobilniho cisla, kde bude zaregistrovany aparat, a druhe "pevne", na ktere by se slo dovolat dovnitr (na ten samy aparat), ALE mam jen jednolinkovy aparat. Na obycejne *lince bez prideleneho verejneho cisla paralelni zvnoneni nastavit nejde a proto jsem se ptal. Vzhledem k tomu, ze na lince, ktera BUDE MIT pridelene verejne cislo, paralelni zvnoneni podle vseho nastavit jde i na tu *linku s nastavenym mobilnim CLIP, tak po investici 20 korun ceskych za cislo je problem vyresen :mrgreen: Chapu, ze pri spatnem nastaveni presmerovani muze dojit k nejakemu zacyklovani, ale to nejaky Pat a Mat na vicero verejnych cislech zvladne s trocho nesikovnosti urcite taky 8-)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od Pitomec »

To ale píšeš o něčem úplně jiným, než původně, kdes řešil 2 linky bez vnějšího čísla, což je samozřejmě blbost to vzájemně přesměrovávat. A pokud jde o nynější situaci, tak snad nejsnažším řešením je směrovat všechny hovory z vnějšího čísla na linku s CLIP mobilního čísla. Nechápu k čemu paralelní vyzvánění, když přesměrování tě stojí 0 Kč.
Obrázek
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od vpe »

jedno cislo pres ktere se vola ven s CLIP mobilniho cisla, kde bude zaregistrovany aparat, a druhe "pevne", na ktere by se slo dovolat dovnitr (na ten samy aparat), ALE mam jen jednolinkovy aparat.

OT: Na tohle staci jeden ucet (napriklad u treba u betamaxu) a jeden jednolinkovy sip klient... Teoreticky z toho klienta, pokud bude nejaky inteligentnejsi, mohu volat pod ruznymi CLIP ven, dovnitr povede jedno cislo (vzhledem ktomu, ze betamax t.c. asi neposkytuje ceska prichozi cisla, je priklad pase), ale to umi obecne kazda ustredna...

V zasade si staci uvedomit, ze registrace (a jednolinkovost nebo vicelinkovost) je parametr jen pro prichozi hovory, odchozi muzete realizovat s ruznymi ucty anebo jednim uctem a ruznymi CLIP, co je libo...

zaver: paralelni zvoneni na vice linkach se pouziva, pokud chcete zvonit na vice fyzickych aparatech, opravte me pokud se pletu.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od ViR »

Pane kolego Pitomče a pane kolego vpe, nemlaťme tady prázdnou slámu. Původní dotaz byl naprosto jasný a směřoval ke konkrétnímu řešení u konkrétní služby Odorik. Není relevantní, že se to u jiných služeb dá řešit jinak. Požadavek prostě je, aby hovor, přicházející na linku A s přiřazeným E164 číslem vyzváněl na "interní" lince B s přiřazeným mobilním CLI, u níž je k dispozici pro příchozí hovory jen a pouze ono číslo interní linky. Odpověď je ANO a tím to končí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od Pitomec »

Původní dotaz byl hlavně hodně zmatený a nikdo přesně nevěděl, co vlastně tazatel chce...
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Původní dotaz byl hlavně hodně zmatený a nikdo přesně nevěděl, co vlastně tazatel chce...
Tak, mně to co tazatel chce přišlo celkem jasné, tedy přesně to, to jsem si zkoušel nastavit asi tak před měsícem..... A čekal jsem, že někdo (patrně TP z Odoriku) odpoví "Ano", případně upřesní, že přesměrování je u Odoriku v podstatě řešeno technikou "pararelního" vyzvánění (respektive určení interní linky či E164 čísla, na kterém má hovor vyzvánět).
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od Pitomec »

Já tazateli odpověděl hned jako první a bylo to myslím naprosto srozumitelný a dokonce s obrázkem, že si má dát paralelní vyzvánění z nomado/geo linky na druhou linku s CLIPem mobilu, čímž docílí přesně toho, co žádá. To se mu ale nějak nezdálo a celá diskuze sklouzla do nesmyslů. Navíc není nic snažšího, než si volání z nomado/geo linky napevno přesměrovat na linku s CLIPem mobilu (což jsem psal taky).
Obrázek
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od konrad »

Nenašel jsem jednoznačné vysvětlení (nebo jsem nepochopil), proto vznáším tento dotaz:

Je možné na jednom mobilním telefonu mít CLIP i nomandické číslo?
Pokud ano, jak nastavit vyzvánění (paralelni?), ale hlavně jak probíhá volba čísla ze kterého se volá.

Totéž u PC, jestliže mám staženou aplikaci VOIPPhone na CLIP, a mám druhou linku s nomandickým číslem, lze instalovat další aplikaci, nebo nastavit stávající VOIPPhone aplikaci k volbě čísla ze kterého se volá?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od xsouku04 »

To jakým způsobem se vybírá linka přes kterou se bude volat (a jestli to vůbec jde) záleží na konkrétní aplikaci.
Možné to ale je.
Další možnost je si vybrat jeden způsob a když chcete volat z druhé linky tak vytočíte *8223004, pak zadáte pin k druhé lince a potom teprve to číslo. Je to nepohodlný, ale na občasné zavolání si tak aby bylo vidět požadované číslo je to OK.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: paralelni zvoneni na *linkach

Příspěvek od konrad »

Vyzkoušel jsem na počítači (mobil mám v servisu), funguje, děkuji.

Jen mi chvíli trvalo přijít na
1. jaký mám vlastně na nomandickém čísle PIN (každé nové heslo či číslo mi vytěsňuje z paměti ty co jsem si pamatoval a když nemám pomůcku mobil kam si vše zapisuji sice zaheslovaně ale vím kde to najdu, tak jsem v čudu, no nakonec jsem to našel v návodech a nastaveních, to zmiňuji proto, že mám-li CLIP i nomandické číslo na jednom účtu, předpokládal jsem stejné heslo)
2. zadávání hesla, nejdřív jsem vypisoval z numerické klávesnice do okénka, až po chvíli mi došlo, že musím použít zobrazenou numerickou klávesnici (jako při volání ve Skype) a potvrdit mřížkou.

Stejný postup je v mobilu?
Odpovědět