Návrh-jména pro zálohy

Diskuze o linuxu, rady, návody, zajímavosti.
Zamčeno
Malv
Příspěvky: 16
Registrován: pon 02. led 2012 11:27:42

Návrh-jména pro zálohy

Příspěvek od Malv »

Zdravím,

nechtěli by jste třeba zavést možnost přejmenování zálohy, resp nastavení jim vlastních jmen nebo popisků? Usnadnilo by to uživatelům v jejich přehlednosti. Například bych si udělal uplně čistou a ořezanou verzi debianu s mojím základním nastavení a tak bych si chtěl vytvořit takhle "šablonu jen pro mě", jestli mě chápete.

Malvex

edit: někde jsem četl že když se chystáme nějakou dobu VPS nepoužívat že se vyplatí ho zálohovat aby jsme platili méně za prostor, jenže když VPS smažu a chci si ponechat zálohu pro případnou opětovnou obnovu tak příjdu snad i o zálohu ne?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh-jména pro zálohy

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobry den,

zajimava pripominka, beru na vedomi. Je pravdou, ze by to mohlo usnadnit orientaci. Puvodni zamer uzivatelskych zaloh je ale prave zalohovani.
Moznost pouziti zalohy diky funkci klonovani jako sablonu je "nadstandard". Osobne zde vidim prostor pro dalsi vyvoj, ale vice zalezi na Panu Soukupovi. Momentalne jsem zaukolovany docela dosti dopredu.

Za uzivatelske zalohy se plati mene, protoze chceme podporovat uzivatele v tom, aby si pro vlastni bezpeci a komfort obcas nejakou tu zalohu sveho VPS provedli. Ano, pokud smazete VPS, odstrani se i vsechny jeho zalohy. Myslim, ze nikdo z tymu 4smart.cz nenapsal (alespon o tom nevim) to, co tvrdite. Pripadne prosim link a opravim to. Takovy vyklad funkcionality zalohovani je nespravny.

J.M.
Malv
Příspěvky: 16
Registrován: pon 02. led 2012 11:27:42

Re: Návrh-jména pro zálohy

Příspěvek od Malv »

Dobrý den,
danou informaci napsal pan Soukup v tématu:
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=3&t=447

Ačkoliv by zálohování nemělo sloužit k tomudle účelu, myslím si že použití tohodle je na místě, zvlášť když nelze staženou šablonu nahrát zpátky.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh-jména pro zálohy

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

Vašemu požadavku - popisky pro zálohy - jsem dnes v souvislosti s dalšími navazujícími pracemi vyhověl.

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=3&t=565

J.M.
Zamčeno