Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od jadu »

U Linphone lze nastavit různé chování pro rozdílné účty a i třeba věci, které vůbec v nastavení nejsou (např. keep alive), ale jen přes načtení konfiguračního souboru, což je extrémně nepraktické. Pokud si přečtete na GitHub některé komunikace o požadavcích, často je tam odpověď, že to neplánuji, ale pokud to někdo chce, tak mu to nacení a pak rádi udělají. Ale moje osobní zkušenost s komunikací s nimi byla zatím vždy jen dobrá. Myslím, že mají snahu prosadit svou aplikaci jako obecný komunikátor, takovou alternativu ke Skype.

Pokud má push notifikace opravdu dorazit ihned, musí být cílová aplikace vyjmuta z šetření baterií, jinak dorazí až v okamžiku, když je telefon aktivní.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od pe.havel »

jadu píše: sob 09. pro 2023 20:06:32 Pokud má push notifikace opravdu dorazit ihned, musí být cílová aplikace vyjmuta z šetření baterií, jinak dorazí až v okamžiku, když je telefon aktivní.
Tomuhle nerozumím. Vždyť právě proto se používají PUSH notifikace, aby nemusela každá aplikace být aktivní a stále na příjmu, ale aby čekal jen nějaký jeden proces v OS, který push zpracovává, který pak danou aplikaci probudí, když se jí to týká, ne?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

pe.havel píše: sob 09. pro 2023 20:24:57
jadu píše: sob 09. pro 2023 20:06:32 Pokud má push notifikace opravdu dorazit ihned, musí být cílová aplikace vyjmuta z šetření baterií, jinak dorazí až v okamžiku, když je telefon aktivní.
Tomuhle nerozumím. Vždyť právě proto se používají PUSH notifikace, aby nemusela každá aplikace být aktivní a stále na příjmu, ale aby čekal jen nějaký jeden proces v OS, který push zpracovává, který pak danou aplikaci probudí, když se jí to týká, ne?
No já myslím, že teorie je taková, že by push notifikace měla dorazit hned. A zjevně i dorazí na pár dobrých telefonech, kde výrobce nedělal větší zásahy do androidu. U ostatních si výrobci dělají, co chtějí. Tedy u některých telefonů pomůže, pokud aplikaci zakážeme uspávání, nebo provedeme jiné nastavení v tomto směru - pak push dorazí hned, na jiných telefonech to pomůže jen někdy nebo také ne. (se to jen zlepší) Na mém Xiaomi Redmi note 10S bývá spoždění PUSH někdy až 2 minuty. A někdy i větší. A vypadá to, že s tím nejde nic dělat, než tam nahrát jiný svobodnější android.
Googlem doporučovaný způsob je používat to push a ostatní způsoby jak být na příjmu se snaží omezovat. Bohužel už google nedohlédne ale na to, aby push opravdu fungovalo spolehlivě na všech telefonech. Nerozumím tomu, pro tohle nejde uživatelsky nastavovat. Klidně bych oželel třeba 10% životnosti baterie, když by pro mne důležitá aplikace fungovalo hned a spolehlivě.

Zakázat šetření baterie VoIP aplikací by nemělo mít žádný vliv na baterii, pokud je boře udělaná, měla by jen čekat na push.

Jelikož je google nedůsledný ve své politice, používání PUSH se jeví jen jako jedna z možností. Ale ne vždy dobře fungující řešení. Předpokládám ale, že budoucnost je taková, že bude nutné se na PUSH spoléhat více a více.

Aby Linphone podporoval push, je třeba si jej překompilovat a mít vlastní push server. - viewtopic.php?t=5415
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

aiwan píše: sob 09. pro 2023 19:18:32 Na ACR Phone som mimochodom v nastaveniach SIP účtu zmenil položku "Zvukové zariadenia" z automatické na OpenSL ES Audio a výrazne sa mi zlepšil zvuk, ako na príjme tak i vysielaní.
Také jsem u sebe tohle musel nastavit. Bez této změny jsem občas slyšel místo vyzvánění ticho.
wit.cz
Příspěvky: 19
Registrován: úte 15. led 2013 11:03:33

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od wit.cz »

Psal jsem vývojáři ACR Phone, jestli by nebylo možné nechat zmizet tu notifikaci v liště o SIP account availability. Odpověděl, že je tam kvůli spolehlivosti. Sám používám VOIP málo, ale mít možnost jej použít kdykoliv spolu se super integrací do volací aplikace je důvod, proč ACR Phone používám. Pokud SIP account odeberu, tak automaticky přicházím o "premium" funkce ACR Phone, které mám díky Orodiku. Asi nezbývá, než se s ikonou v liště naučit žít.
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od Karel »

wit.cz píše: úte 12. pro 2023 8:13:51 Psal jsem vývojáři ACR Phone, jestli by nebylo možné nechat zmizet tu notifikaci v liště o SIP account availability. Odpověděl, že je tam kvůli spolehlivosti. Sám používám VOIP málo, ale mít možnost jej použít kdykoliv spolu se super integrací do volací aplikace je důvod, proč ACR Phone používám. Pokud SIP account odeberu, tak automaticky přicházím o "premium" funkce ACR Phone, které mám díky Orodiku. Asi nezbývá, než se s ikonou v liště naučit žít.
Já to mám na samsungu s10e skryté tímto způsobem.
Aplikace-acr phone-oznámení-kategorie oznámení-účty sip-minimalizovat oznámení
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od 5uch »

Karel píše: úte 12. pro 2023 9:07:14 Já to mám na samsungu s10e skryté tímto způsobem.
Aplikace-acr phone-oznámení-kategorie oznámení-účty sip-minimalizovat oznámení

Bingo! Funguje i na Motorole s Androidem 12.
Ikona ve stavové liště se neukazuje, ale když se stáhne dolů k zobrazení detailů notifikací, tak to tam je. Takže pokud člověk chce jednoduše zkontrolovat stav, tak může. Super.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od Karel »

5uch píše: úte 12. pro 2023 20:42:34
Karel píše: úte 12. pro 2023 9:07:14 Já to mám na samsungu s10e skryté tímto způsobem.
Aplikace-acr phone-oznámení-kategorie oznámení-účty sip-minimalizovat oznámení

Bingo! Funguje i na Motorole s Androidem 12.
Ikona ve stavové liště se neukazuje, ale když se stáhne dolů k zobrazení detailů notifikací, tak to tam je. Takže pokud člověk chce jednoduše zkontrolovat stav, tak může. Super.
Přesně takhle to funguje na mém samsungu :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

Na zkoušení jsem si koupil nový telefon Motorola Moto G13 za 2 690 Kč, abych vyzkoušel, jestli je doručování push notifikací rychlé. Bohužel s wifi push funguje také občas s velkým zpožděním.
Motorola mívá čistější android než většina ostatních výrobců, ale ani to, zdá se, nepomohlo, a když telefon podřimuje doručení push notifikací se může protáhnout. Pokud se to potvrdí, nezbude než telefon probouzet telefonním hovorem, což kdybychom na naší straně zautomatizovali, neobnášelo by to žádnou nevýhodu.

Jinak se telefon zdá být docela dobrý a rychlý.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od vlk »

TomK píše: stř 15. lis 2023 10:11:00 Dotaz k ACR Phone:
Často bývám na WiFi, které jsou por VoIP dost nekvalitní (packet loss atd.). Musím proto před VoIP hovorem vypnout WiFi a jet přes data.
Nevíte jak zajistit aby ACR Phone použila mobilní data i v případě dostupnosti WiFi?
Zkusil bych nějaký firewall, mám pro něj jiné použití, ale např. by to mohlo jít nastavit pomocí apky: Netguard
Odpovědět