Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

Obrázek

Proč ACR Phone ?
  • Máte jen jednu historii hovorů, jedny kontakty a volat přes internet je stejně pohodlné a kvalitní (máte-li k dispozici kvalitní internet) jako u běžných hovorů přes SIM.
  • ACR Phone má nyní díky spolupráci s Odorik.cz vlastní push server, tedy spolehlivé příchozí hovory s menším vybíjení baterie. Podporuje více SIP linek současně a více registrací na jedné SIP lince z různých zařízení.
  • ACR Phone je levný, navíc premium verze je pro zákazníky Odorik.cz úplně zdarma. Stačí, když jeden ze SIP účtů se hlásí na sip.odorik.cz
  • ACR Phone má na Google Play přes milion stáhnutí a dobrou zákaznickou podporu, která se snaží případné problémy opravit nebo poradit - pokud je to možné.
Stále to ještě ladíme, takže možná odhalíte nějaké drobné nedostatky.

Návod pro nastavení je zde https://www.odorik.cz/w/acr_phone:acr_phone
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od michaels »

Tleskám!!! Dlouho uvažuji jak by manželka volala přes VoIP tak, aby měla jednoho integrovaného klienta.
ACR phone zkouším dlouho, ale teď už je asi opravdu doba pro plné nasazení, děkuji!
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od Kristovec »

Už ho testuju, je super,že umožňuje volat podle výběru přes Odorika i nebo přes SIMky .
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od mymartin »

Aplikace je dobrá, ale nelze v ní na novějších verzích Androidu nahrávat hovory.
V aplikaci je uvedeno, abych použil dodatečnou aplikaci pro nahrávání hovorů mimo Google Play, ale není zmíněno, kde takovou najít.
Našel jsem nějakou, ale nevím, zda je to správná. Mohl byste mi doporučit, co udělat, abych mohl hovory nahrávat? Děkuji za vysvětlení.

https://apps.samsung.com/appquery/appDe ... nll.helper
Naposledy upravil(a) mymartin dne čtv 03. srp 2023 16:33:21, celkem upraveno 1 x.
MZagora
Příspěvky: 10
Registrován: úte 24. zář 2013 15:32:22

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od MZagora »

Jsem asi mene chapavy, ale nepochopil jsem, jak se z toho vola... :-(
Jsem v ACR, dam (v nem dole) kontakty, at kliknu na ikonu nebo nazev/cislo kontaktu, tak jdu do jeho detailu - to nejde z toho seznamu volat nejak primo?
(jedinou moznot primeho volani na jedno kliknuti jsem nasel, kdyz se cislo dostane na obrazovku oblibene / caste kontakty, kde je vedle nej primo ikona telefonu)
Kdyz uz jsem v tom detailu kontaktu a tam kliknu na ikonu telefonu, tak se zobrazi obrazovka dialeru a vetsinou to napise: Try later (403) - DISCONNCTD- vytocit se podari tak 1x z 5 (jeste bych chapal, ze mam neco spatne nastaveno a neslo volat vubec, ale nekdy se podari...)
V ucty SIP to hlasi pripojeno, na odorik ve vypisu registrovanych taky.
Mozna anomalie je, ze to mam v telu bez SIM, pouzivano jen ciste na VOIP, ale to je snad jedno...
Jedna se o linku 410385 - nejdou z logu vycist duvody neuspesnych volani?

Doplneni: Tak se mi zda, ze kdyz to necham a po nejake dobe udelam odchozi hovor, tak vse funguje... Kdyz jej zrusim a po chvilce znova tak "Try later (403) - DISCONNCTD", jak kdyby polozeni hovoru to nejak odhlasilo. Po nejake dobe se to zase vzpamatuje.
Naposledy upravil(a) MZagora dne čtv 03. srp 2023 16:17:06, celkem upraveno 1 x.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od Kristovec »

Vložíte v oddíl SIP účty číslo své linky , heslo a sip odorik.cz , ono to potvrdí připojení, a pak už voláte
TomK
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. říj 2013 11:40:38

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od TomK »

Diky za nastaveni push notifikaci. Jiz cca rok pouzivam pro odchozi hovory s CLIP meho mobilu, nyni testuji i prichozi na odorik geograficke cislo.

Tip: Pokud se Vam v nastaveni nezobrazuje moznost Push notifikaci, odinstalujte ACR a znova nainstalujte. Aktualizace mi neprosla mel jsem starsi verzi kdovi odkud.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od Pitomec »

mymartin píše: čtv 03. srp 2023 11:32:02 Aplikace je dobrá, ale nelze v ní na novějších verzích Androidu nahrávat hovory.
V aplikaci je uvedeno, abych použil dodatečnou aplikaci pro nahrávání hovorů mimo Google Play, ale není zmíněno, kde takovou najít.
Našel jsem nějakou, ale nevím, zda je to správná. Mohl byste mi doporučit, co udělat, abych mohl hovory nahrávat? Děkuji za vysvětlení.

https://apps.samsung.com/appquery/appDe ... nll.helper
Odorik umí nahrávat hovory přímo na ústředně a následně nahrávky zaslat emailem, takže to je asi nejlepší řešení.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

mymartin píše: čtv 03. srp 2023 11:32:02 Aplikace je dobrá, ale nelze v ní na novějších verzích Androidu nahrávat hovory.
V aplikaci je uvedeno, abych použil dodatečnou aplikaci pro nahrávání hovorů mimo Google Play, ale není zmíněno, kde takovou najít.
Našel jsem nějakou, ale nevím, zda je to správná. Mohl byste mi doporučit, co udělat, abych mohl hovory nahrávat? Děkuji za vysvětlení.

https://apps.samsung.com/appquery/appDe ... nll.helper
Je to tak, že google si nepřeje, aby bylo možné v androidu nahrávat hovory. Proto dělá různé obstrukce. Jedna z obstrukcí je, že aplikacím, co využívají jistou část API nedovolí, aby byly v google play. Proto pokud chce někdo používat nahrávání v ACR phone, musí si ACR phone nebo nějaký plugin stáhnout od jinud než z google play. Pokud aplikaci stáhnete z jejich domovských stránek vývojáře nebo z jiného věrohodného místa, není na tom nic nebezpečného. Je jen třeba si trochu dát pozor, aby jste nestahovali a neinstalovali jen tak bez hlavě. Je zajímavé jak se google "bojí" nahrávání, ale špehovat lidi při vyhledávání mu nějak nevadí, i když zjevně porušuje zákony přímo o sám, třeba tím, že je příliš složité se dozvědět, co přesně na vás shormáždil za data.

Kdyby google nedělal různé naschvály vývojářům a uživatelům, android by toho mohl umět mnohem více, včetně např. funkcí pobočkové ústředny či přesměrování příchozích hovorů na VoIP. On ale aplikaci nechce pustit ke zvuku.

Vypadá to, že nahrávání lze stále zprovoznit, ale je třeba se držet instrukcí zde https://acr.app/
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od michaels »

mymartin píše: čtv 03. srp 2023 11:32:02 Aplikace je dobrá, ale nelze v ní na novějších verzích Androidu nahrávat hovory.
Nahrávání hovorů skončí úplně a na vině není aplikace - https://mobilmania.zive.cz/clanky/nahra ... fault.aspx
Odpovědět