Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od 5uch »

ad Vypnutí ikony připojení k SIP účtu ve stavové liště...
Jak jsem se radoval, že na Motorole G41 se mi to podařilo vypnout... tak na G54 Power Edition, Android 13 mi to vypnout nejde. Volba "Minimalizovat" je v nastaveních "Účty SIP (Availability)" zakázaná měnit a je zapnutá.

Má někdo nápad, jak se s tím poprat? Nejspíš... kde nastavit něco, co odblokuje volnou manipulaci s "Minimalizovat"?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
zael
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. led 2024 15:04:56

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od zael »

Dobry den,

pouziva nekdo odorik nebo nillaps odchozi proxy server pro jine operatory? Skousel jsem oba dva (acr.nilapps.com nebo acr.odorik.cz) s jinym SIPem (CallCentric) a neda se mi registrovat. Pokud to udelam napřímo, tak je registrace uspesna.

Diky
zael
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. led 2024 15:04:56

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od zael »

Dalsi otázka, pokud mate outbound proxy nastaven na mobilního klienta a ste prihlaseni z jinych klientu (napr PC), zvoni prichozi hovory i tam?

Diky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

zael píše: čtv 04. led 2024 15:06:39 Dobry den,

pouziva nekdo odorik nebo nillaps odchozi proxy server pro jine operatory? Skousel jsem oba dva (acr.nilapps.com nebo acr.odorik.cz) s jinym SIPem (CallCentric) a neda se mi registrovat. Pokud to udelam napřímo, tak je registrace uspesna.

Diky
Mělo by to fungovat. Acr phone používají lidi s různými operátory a nikdo nám nehlásil, že by některý nešel. Na testování použijte acr.odorik.cz, abych viděl, co se tam děje, a napište mi ip adresu nebo login jméno a server. Můžu se pak podívat, co se tam děje. Na acr.nilapps.com nemám přístup, ale běží tam v podstatě to stejné jako u nás.
Nepoužívejte ale TLS, to není dostatečně odladěno. Největší problém je, že u spousty telefonů nefunguje push notifikace úplně spolehlivě a bývá tam zpoždění. Je to ale zjevně, s čímž nejde nic dělat, snad kromě toho telefon budit běžným hovorem.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

zael píše: čtv 04. led 2024 15:20:56 Dalsi otázka, pokud mate outbound proxy nastaven na mobilního klienta a ste prihlaseni z jinych klientu (napr PC), zvoni prichozi hovory i tam?

Diky
V tomto směru není vůbec žádné omezení. Dokonce můžete mít ACR phone na více telefonech a použít ten stejný SIP účet a vše by mělo fungovat bez potíží. Samozřejmě nutná je podpora VoIP operátora, ale to bude už dnes asi většina. Dříve bylo možné se přihlásit libovolným sip klientem i přes naši proxy, tohle jsme ale zakázali, aby někdo přes nás nehádal heslo a nedošlo tak k blacklistu naší proxy.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od 5uch »

Ještě jedna prosba o nakopnutí správným směrem....
(podobně jako v viewtopic.php?p=43459#p43459)

Nastavení widgetu/zkratky pro přímé volání.
Na Motorole G41 (Android 12) mohu z aplikace Kontakty (nativní aplikace od Google) vytáhnout na plochu kontakt s přímým voláním. Tapnutí na jeho ikonu spustí ihned volání aplikací AXR phone, přes mobilního operátora. Volání na tentýž kontakt z aplikace ACR phone vede k nabídce výběru volacího účtu (mobilní GSM volání nebo VoIP přes Odorik).
Tak mi to vyhovuje.

Na druhém telefonu Motorola G54 (Android 13) stejný postup vede k tomu, že po tapnutí na ikonu kontaktu vyskočí nabídka volby účtu pro volání (mobilní/VoIP) a teprve po provedení volby se spustí volání aplikací ACR Phone.

Někdo nějaký nápad, co ten rozdíl (vnoření volby volacího účtu a způsobu volání) způsobuje?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
persbrandt

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od persbrandt »

jaký se nabízí alternativní VoIP klient (mobilní aplikace) pro volání Odorikem z internetu k tomuto uváděnému ACR? Funguje ještě CSipSimple?
Nebo je teď ten ACR nejodladěnějsi mobilní VOIP klient pro Odorika?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

persbrandt píše: čtv 11. led 2024 16:43:33 jaký se nabízí alternativní VoIP klient (mobilní aplikace) pro volání Odorikem z internetu k tomuto uváděnému ACR? Funguje ještě CSipSimple?
Nebo je teď ten ACR nejodladěnějsi mobilní VOIP klient pro Odorika?
Na výběr je toho spoustu, ale nic nefunguje perfektně všem. Tak tedy Linphone, Zoiper, Mizudroid ... Někomu stále funguje ještě CSipSimple, ale do nových telefonů bych asi raději zkusil jiný. ACR phone má nejlepší integraci, ale pokud jsou hovory jen občas, může to být zbytečně velký zásah do mobilního telefonu. A někomu může ACR phone také zlobit.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od 5uch »

persbrandt píše: čtv 11. led 2024 16:43:33 jaký se nabízí alternativní VoIP klient (mobilní aplikace) pro volání Odorikem z internetu k tomuto uváděnému ACR? Funguje ještě CSipSimple?
Nebo je teď ten ACR nejodladěnějsi mobilní VOIP klient pro Odorika?
Odorik žádný "svůj" klient nemá. Kdysi se doporučovalo CSipSimple, nyní ACR Phone.
CSipSimple se mi před pár dny samo přesunulo ze starého telefonu na nový během procesu přechodu na nový telefon. Nicméně zprovoznit jsem ho zatím nezkoušel, dal jsem na ten telefon a zprovoznil na něm ACR Phone (na Motorolách je to IMHO lepší volací aplikace, než ta nativní).
CSipSimple a ACR Phone spuštěné najednou se mohou zajímavým způsobem "tlouct". Zažil jsem situaci, kdy díky na pozadí běžícímu CSipSimmple nešlo zvednout zvonící hovor.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
jlo
Příspěvky: 150
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od jlo »

persbrandt píše: čtv 11. led 2024 16:43:33 jaký se nabízí alternativní VoIP klient (mobilní aplikace) pro volání Odorikem z internetu k tomuto uváděnému ACR? Funguje ještě CSipSimple?
Nebo je teď ten ACR nejodladěnějsi mobilní VOIP klient pro Odorika?
Je pravda, že tuhle problematiku sleduji spíš okrajově (sám nepoužívám chytrý telefon, tak jen vnímám okolí), ale zatím jsem se nesetkal s tím, že by na nějakém Android telefonu nefungoval buď csipsimple nebo baresip (https://f-droid.org/packages/com.tutpro.baresip/).
Zjednodušeně se dá asi říct, že csipsimple vídám spíš na starších telefonech, baresip na novějších. Baresip má i alternativu baresip+, která prý umí i videohovory.
Odpovědět