Odorik volání přes Android 2.1

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Odorik volání přes Android 2.1

Příspěvek od xtonda »

Jako že na tom telefonu vůbec nejde provést tzv. sideload aplikace, tedy stáhnout APK do telefonu nebo nahrát na kartu, otevřít ve vhodném správci souborů a nechat nainstalovat? Nebo je problém s tou jednou aplikací? Na čem konkrétně to selže? Sideloading se možná musí někde povolit. O tom, že by existoval plnohodnotný SIP klient jako J2ME nevím a je otázka jak by to vůbec takto starý telefon výkonově utáhl.

Nenapsal si věk dítěte ani účel a způsob použití, ale holt to bude chtít sehnat něco trochu míň retro, s Androidem cca od verze 6 se stále dá celkem fungovat nebo něco z toho seznamu https://wiki.lineageos.org/devices tam sou i starší kousky co by se mohly dát sehnat do tisícovky a jde tam dát alternativní aktuální Android.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Odorik volání přes Android 2.1

Příspěvek od vlk »

xtonda píše: ned 24. zář 2023 14:23:24 Jako že na tom telefonu vůbec nejde provést tzv. sideload aplikace, tedy stáhnout APK do telefonu nebo nahrát na kartu, otevřít ve vhodném správci souborů a nechat nainstalovat? Nebo je problém s tou jednou aplikací? Na čem konkrétně to selže? Sideloading se možná musí někde povolit. O tom, že by existoval plnohodnotný SIP klient jako J2ME nevím a je otázka jak by to vůbec takto starý telefon výkonově utáhl.
Uložím na SD kartu, v mobilu je soubor vidět, ale s jakýmkoliv souborem (i Java) to hlásí "Tuto akci nemůže provést žádná aplikace". Java aplikace nainstaluji pomocí předinstalované aplikace "Java ME aplikace". Na APK soubory je "Market", ale ten nefunguje.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Odorik volání přes Android 2.1

Příspěvek od xtonda »

Na APK aplikace sice je Market (předchůdce Play Store), ale když chceš starší verzi nebo aplikaci kterou výrobce nějak blokuje pro tvoje zařízení, tak ji někde stáhneš (je spousta webů co zpřístupňují APK soubory a archivují starší verze), které, nakopíruješ do telefonu a instaluješ bokem, tomu se říká sideloading. Pokud ti to dělá to co píšeš, tak nevím, měl sem sice kdysi telefon s dvojkovým androidem, ale tohle si už nepamatuju, tohle je přeci jen už moc velký retro, přeci jen to je skoro 15 let. Sežeň si něco s Androidem 5, možná i se 4 by se dalo něco vykouzlit, mám dva staré křápy s Androidem 4.něco, ale teď zrovna ne u sebe abych mohl něco zkusit.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Odorik volání přes Android 2.1

Příspěvek od 5uch »

vlk píše: sob 23. zář 2023 14:26:49 Vidíte, a jsou lidi, kteří pokládají novější telefony za tristní, bez tlačítek... A z ekologických důvodů je lepší použít tento mobil, než kupovat nový...
Já tomu částečně rozumím. Z nostalgie jsem si dokonce znovu pořídil (bohužel občas umírající, tedy v běžném provozu nepoužitelný) tlačítkový Siemens ME 45 - což byl můj první mobil, který jsem hloupě ztratil kdesi na druhé straně Země. Byl krásný, dokonce v provedení Winter Edition... šedobílý, s modrým sklíčkem a rubínově červeným podsvícením...
https://cdn.aukro.cz/images/sk162020833 ... 73616.jpeg

A tlačítkovou Nokii 6303 classic jako náhradní telefon používám i teď (někdy i jako nouzový hot spot).

Ty staré telefony stále mohou fungovat tak, jak fungovaly kdysi.
A některé modely byly krásné, unikátní... to ty dnešní placky... všechno na jedno brdo.

Nicméně u Android telefonů dochází k degradaci - se stárnoucím systémem přestávají fungovat a být bezpečné i jejich aplikace. Prostředí Androidu se od prvních verzí také hodně vylepšilo. Nemluvě od HW - rychlost, velikost paměti, foťák, čtečka otisku prstů, rozpoznávání obličeje. U Androidu bych si na nostalgii a "ještě to trochu funguje" moc nehrál, je to o nervy. Ale každému dle jeho ctěné libosti. ;-)
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět