Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
fank313
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02. pro 2023 11:50:27

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od fank313 »

Ukončení služby CLIP pro mobilní čísla T-Mobile znamená změnu v nabídce služeb. Uživatelé s čísly T-Mobile se budou muset přizpůsobit novému prostředí a případně prozkoumat alternativní funkce nebo služby.

Tento přechod podporuje přispívání uživatelů ke zpětné vazbě a zlepšování a podporuje přístup založený na spolupráci k vyvíjejícím se telekomunikačním nabídkám. Můžete také požádat o grant SRD registrací svého čísla.
Naposledy upravil(a) fank313 dne sob 02. pro 2023 11:56:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

swejzi píše: čtv 30. lis 2023 16:47:20 Nyní se volaným zobrazuji jako "soukromé číslo". Dříve se jim ukázalo aspoň to nomadické. V nastavení jsem nic neměnil. To je nějaká novinka u vás?
Edit: V nastavení CLIP mám nastaveno Co se má stat, pokud je hovor s CLIP odmítnut mobilním operátorem? Použít hlavní číslo linky. Přesto je číslo skryté, takže asi nějaká chyba u vás.
Tohle byla chyba u nás. Kolega to pokazil myslím ve čtvrtek po osmé hodině večer a opraveno to bylo v pátek dopoledne.
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od raduz »

xsouku04 píše: pon 04. pro 2023 17:08:42 Tohle byla chyba u nás. Kolega to pokazil myslím ve čtvrtek po osmé hodině večer a opraveno to bylo v pátek dopoledne.
Ano, už se to chová jinak. Jen prosím nechápu, proč ty hovory pořád nejdou třeba do sítě Vodafone? Ta přeci tu filtraci nedělá. Mluvím o volání s CLIP číslem Tmobile do sítě Vodafone.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

raduz píše: pon 04. pro 2023 18:47:43
xsouku04 píše: pon 04. pro 2023 17:08:42 Tohle byla chyba u nás. Kolega to pokazil myslím ve čtvrtek po osmé hodině večer a opraveno to bylo v pátek dopoledne.
Ano, už se to chová jinak. Jen prosím nechápu, proč ty hovory pořád nejdou třeba do sítě Vodafone? Ta přeci tu filtraci nedělá. Mluvím o volání s CLIP číslem Tmobile do sítě Vodafone.
Problém je, že my nepoznáme, jestli to volané číslo je T-mobile a nebo ne, protože přístup do databáze přenesených mobilích čísel je nehorázně drahá trafika. A tak vše musíme poslat přes T-mobile. A T-mobile pak hovor odmítne.
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od raduz »

xsouku04 píše: pon 04. pro 2023 19:07:57 Problém je, že mi nepoznáme, jestli to volané číslo je T-mobile a nebo ne, protože přístup do databáze přenesených mobilích čísel je nehorázně drahá trafika. A tak vše musíme poslat přes T-mobile. A T-mobile pak hovor odmítne.
Děkuji za objasnění, tím se to vysvětluje. Tak teď už jen doufat že to nějak v lednu bude dořešené ze strany ČTÚ.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od alfi »

Mimochodem, dneska hovor z městské policie s prefixem 720, prý ze stolního telefonu. Pak že se nesmí míchat fixní a mobilní čísla :-(
glock69
Příspěvky: 4
Registrován: ned 03. bře 2013 9:01:56

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od glock69 »

GSM brána?
wit.cz
Příspěvky: 19
Registrován: úte 15. led 2013 11:03:33

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od wit.cz »

Nebo měl policajt mobil na stole :-D
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od alfi »

wit.cz píše: ned 10. pro 2023 9:42:53 Nebo měl policajt mobil na stole :-D
Z pevné a ještě byl sotva slyšet, prý jim to zrovna předělávali :) Ano, GSM brána to řeší - jen pak nedává smysl vynucovat pevné vs. mobilní číslo, když kdekdo a celá firma ze stolních telefonů volá z jednoho mobilního čísla :)
Vojta ze Zlína

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od Vojta ze Zlína »

Nefunkčnost služby CLIP je pro mne velmi podstatným zásahem do dosavadní hovorové korespondence. Možná to byla i ve spojení se zpětným voláním nejčastější funkce, kterou jsem u Odorika využíval a která pro mne byla důvodem pro využívání VoIP telefonu. Místo platby 3,90 za každou minutu nebo jen její malou část u T-Mobile jsem většinu hovorů odbavoval ze své strany s CLIPem přes pevnou linku Odorika za 0,59 nebo při callbacku 2× 0,59 Kč/min. s výhodným tarifováním po sekundě, aniž by adresát hovoru poznal, že nevolám z mobilního čísla, ale přitom mne mohl podle tohoto clipového mobilního čísla identifikovat a také mi na ně volat zpět. Pokud se služba CLIP nevrátí, budu asi muset hledat nějakou úplně jinou možnost volání, snad jiného mobilního operátora, nebo dokonce formu mobilního tarifu. Mrzí mne to, protože Odorik byl skvělý VoIP operátor. Budu sledovat další vývoj událostí.
Odpovědět