Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
vce
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13. lis 2014 18:28:12

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od vce »

Nefunkčnost služby CLIP je pro mne velmi podstatným zásahem do dosavadní hovorové korespondence. Možná to byla i ve spojení se zpětným voláním nejčastější funkce, kterou jsem u Odorika využíval a která pro mne byla důvodem pro využívání VoIP telefonu. Místo platby 3,90 za každou minutu nebo jen její malou část u T-Mobile jsem většinu hovorů odbavoval ze své strany s CLIPem přes pevnou linku Odorika za 0,59 nebo při callbacku 2× 0,59 Kč/min. s výhodným tarifováním po sekundě, aniž by adresát hovoru poznal, že nevolám z mobilního čísla, ale přitom mne mohl podle tohoto clipového mobilního čísla identifikovat a také mi na ně volat zpět. Pokud se služba CLIP nevrátí, budu asi muset hledat nějakou úplně jinou možnost volání, snad jiného mobilního operátora, nebo dokonce formu mobilního tarifu. Mrzí mne to, protože Odorik byl skvělý VoIP operátor.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

vce píše: pát 15. pro 2023 13:20:56 Nefunkčnost služby CLIP je pro mne velmi podstatným zásahem do dosavadní hovorové korespondence. Možná to byla i ve spojení se zpětným voláním nejčastější funkce, kterou jsem u Odorika využíval a která pro mne byla důvodem pro využívání VoIP telefonu. Místo platby 3,90 za každou minutu nebo jen její malou část u T-Mobile jsem většinu hovorů odbavoval ze své strany s CLIPem přes pevnou linku Odorika za 0,59 nebo při callbacku 2× 0,59 Kč/min. s výhodným tarifováním po sekundě, aniž by adresát hovoru poznal, že nevolám z mobilního čísla, ale přitom mne mohl podle tohoto clipového mobilního čísla identifikovat a také mi na ně volat zpět. Pokud se služba CLIP nevrátí, budu asi muset hledat nějakou úplně jinou možnost volání, snad jiného mobilního operátora, nebo dokonce formu mobilního tarifu. Mrzí mne to, protože Odorik byl skvělý VoIP operátor.
CLIP by měl znovu fungovat. Spíše je jen otázka kdy přesně. Jestli to bude už během ledna, nebo se to posune.
vce
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13. lis 2014 18:28:12

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od vce »

Prosím, je něco nového ve věci nefungujícího CLIPu? Je ještě naděje, že by tato funkcionalita byla opět obnovena?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

vce píše: pát 12. led 2024 11:59:55 Prosím, je něco nového ve věci nefungujícího CLIPu? Je ještě naděje, že by tato funkcionalita byla opět obnovena?
Ano je.
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od dako »

Teď jsem měl hovor z Odorik a bohužel, na mobilu (v síti Odorik (T-mobile)) se zobrazuje "Neznáme" nebo "skryté" číslo. To není dobré.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

dako píše: úte 16. led 2024 10:10:56 Teď jsem měl hovor z Odorik a bohužel, na mobilu (v síti Odorik (T-mobile)) se zobrazuje "Neznáme" nebo "skryté" číslo. To není dobré.
Pokud voláte z linky, které má mobilní číslo Odorik, takt o číslo bohužel nemůžeme poslat dále. Ale pokud máte jiné pevné číslo (např. nomadické), můžeme vám jej nastavit jako náhradu.
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od dako »

A ono to jde změnit na linkách na které jsou navázany SIM a zároveň je to linka SIP? Aktivní SIP na lince se SIM mám kvůli tomu dennímu poplatku za SIM, tak ať se všechny hovory SIP i SIM účtují na jedné lince.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

dako píše: úte 16. led 2024 11:48:32 A ono to jde změnit na linkách na které jsou navázany SIM a zároveň je to linka SIP? Aktivní SIP na lince se SIM mám kvůli tomu dennímu poplatku za SIM, tak ať se všechny hovory SIP i SIM účtují na jedné lince.
Ano, mohu změnit na nějaké jiné číslo než číslo v síti T-mobile.
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od dako »

Poslal jsem Vám SZ.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

dako píše: stř 17. led 2024 8:16:04 Poslal jsem Vám SZ.
Nastavení jsem provedl.
Odpovědět