volání Odorik -> Odorik zlobí?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

volání Odorik -> Odorik zlobí?

Příspěvek od alfi »

Vypadá to, že už nějakou chvíli (min. cca hodinu) zlobí nebo nefungujou hovory z Odorik SIM karty na Odorik SIM. Při volání je ticho. Volání na stejná čísla z VoIP sítě nebo z/na TM SIM karty funguje ok, mobilní přesměrování "když nedostupný" zafunguje až za dlouho (10-20s?). Nefungující hovory vůbec nejsou na výpise, nepomáhá nové přihlášení do sítě ani restart telefonu. Je na tom ještě někdo stejně? :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: volání Odorik -> Odorik zlobí?

Příspěvek od xsouku04 »

Napište id nějakého hovoru, co zlobil. Teď jsem to zkoušel a volalo mi to dobře. Problém se nemusí týkat všech zákazníků. Podle mailu jsem váš účet nenašel.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: volání Odorik -> Odorik zlobí?

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše: pon 09. říj 2023 18:27:25 Napište id nějakého hovoru co zlobil. Teď jsem to zkoušel a volalo mi to dobře. Problém se nemusí týkat všech zákazníků. Podle mailu jsem váš účet nenašel.
Vždyť píšu, nejsou vůbec na výpise = nemám ID hovoru :) Teď zkouším znovu a vylučovací metodou (některá volání jdou a jiná ne) jsem došel k tomu, že se jeden z telefonů zbláznil. O víkendu jsem v uživatelském nastavení vypnul 2G, protože jsem potřeboval data - a i když jsem 2G ve stejném nastavení zpátky zapnul a telefon restartoval, nepřepínal se do 2G sítě kvůli hovorům, tj. tenhle nevolal vůbec nikam a druhý volal jen ostatní čísla. Pomohlo až *#*#4636#*#*, kde bylo vidět, že 2G není povoleno a šlo zase zapnout. Tj. omlouvám se za zbytečný poplach :)

(Nicméně je divné, že ani fungující telefon ty hovory nemá na výpise, linka 707561 volá ze SIM karty SIM s linkou 416601 cca kolem 16h, slyší obsazovací tón ( = selhalo přepnutí do 2G) a na výpise vůbec nic nemá. Cca 16:30 se nějak rozjelo záložní číslo "když nedostupný" nastavené u SIM 416601 a v účtu k 416601 vidím hovory na linku 744095, která je přesměrovaná na 416601 a tam to jakž takž zvoní. Nicméně v účtu k 707561 tyhle hovory vůbec vidět nejsou, i když je inicioval, např. ID 547319060, a navíc ukazujou jako volaného VoIP 744095, i když byla volána SIM 416601. Ještě to příště zkusím zvednout, jestli to vůbec bude mít zaúčtované, když nejsou na výpise :) )
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: volání Odorik -> Odorik zlobí?

Příspěvek od xsouku04 »

2G nelze vypínat, protože pak jdou jen data. Zmeškané hovory ve výpisu nejsou vidět, protože to nám T-mobile nepředá. Jsou vidět jen odchozí zmeškané v ČR (tedy ty, co nikdo nezvedne).
Odpovědět