VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od alfi »

Karel píše: úte 02. led 2024 15:09:06 Já jsem nyní pořídil na chvíli telidoo než se vyřeší CLIP na zpětném volání, tam to vyřešili přesměrováním takže je vidět moje telefonní číslo, účtování sice 60+1 ale při dobití 200kč přidávají další stokorunu
Proč by mělo fungovat Telidoo, když nefunguje Odorik? Jestli je volající číslo z TM ústředny, nepojede ani jedno (při volání na TM číslo musí zároveň existovat odchozí hovor z volajícího čísla). Jestli není u TM, pak funguje i CLIP u Odoriku = TM jej zakázat neumí? :)
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od Karel »

alfi píše: stř 03. led 2024 8:57:57
Karel píše: úte 02. led 2024 15:09:06 Já jsem nyní pořídil na chvíli telidoo než se vyřeší CLIP na zpětném volání, tam to vyřešili přesměrováním takže je vidět moje telefonní číslo, účtování sice 60+1 ale při dobití 200kč přidávají další stokorunu
Proč by mělo fungovat Telidoo, když nefunguje Odorik? Jestli je volající číslo z TM ústředny, nepojede ani jedno (při volání na TM číslo musí zároveň existovat odchozí hovor z volajícího čísla). Jestli není u TM, pak funguje i CLIP u Odoriku = TM jej zakázat neumí? :)
Mám číslo u kaktusu (t-mobil) když volám zpětným voláním u odoriku tak volaný nevidí moje číslo (clip) u telidoo ano
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od alfi »

Karel píše: stř 03. led 2024 9:50:05 Mám číslo u kaktusu (t-mobil) když volám zpětným voláním u odoriku tak volaný nevidí moje číslo (clip) u telidoo ano
Divné.. že by si "zasedli" jen na Odorik? :)
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od konrad »

podle všeho T-M pečlivě sleduje toto forum
Naposledy upravil(a) konrad dne pát 05. led 2024 3:55:49, celkem upraveno 1 x.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xtonda »

Provedl jsem experiment. Mám dvě mobilní čísla A (T-Mobile) a B (Emtéčko) a dále dvě Voip linky u Odorika X a Y s nomadickými čísly C a D. Na lince Y jsem nastavil CLIP číslo A.

První pokus - vyvolání callbacku přes web Odkud: A, Kam: B, účtováno na linku Y. Příchozí hovor na telefonu B byl s identifikací D (nomadické číslo).

Druhý pokus - na lince X jsem nastavil přesměrování (paralelní vyzvánění) na B a vyvolal callback přes web Odkud: A, Kam: C, účtováno na linku Y. Příchozí hovor na telefonu B byl nyní s identifikací A, tedy T-Mobile číslo se v CLIP řádně přeneslo.

Pro p. Soukupa uvádím ID hovoru
1. pokus - 563533916 + 563533917
2. pokus - 563534667 až 563534672

Čili tohle je způsob jak to obejít, nafingovat aby se hovor s problematickým CLIP tvářil jako přesměrovaný (nebo takové přesměrování skutečně realizovat nějakým automatizovaným způsobem).
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od alfi »

xtonda píše: stř 03. led 2024 18:15:17 Čili tohle je způsob jak to obejít, nafingovat aby se hovor s problematickým CLIP tvářil jako přesměrovaný (nebo takové přesměrování skutečně realizovat nějakým automatizovaným způsobem).
Že funguje přesměrování, jsem tady už psal. Umí to Odorik aplikace. Na cílovém telefonu se navíc objeví příznak přesměrovaného hovoru - ale většina/všechny(?) Android telefony ji stejně neukazujou :)
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od Karel »

alfi píše: stř 03. led 2024 10:40:51
Karel píše: stř 03. led 2024 9:50:05 Mám číslo u kaktusu (t-mobil) když volám zpětným voláním u odoriku tak volaný nevidí moje číslo (clip) u telidoo ano
Divné.. že by si "zasedli" jen na Odorik? :)
Tak t-mobil už zasedl i na telidoo, už jim to nefunguje ani s tím přesměrováním :D
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od helmut.niederman »

vlk píše: ned 31. pro 2023 9:47:54
Potřebuji nějaký oficiální stanovisko Odoriku, asi budu muset podat stížnost na ČTU na služby od vás, ať je vidět, že si nepřímo stěžuji na tmobile. Takhle to dál nejde...
Tak na ČTÚ si můžete stěžovat, ale obávám se, že vám pošlou takovou odpověď, s kterou nebudete spokojený. A navíc poslední dobou i média tlačí operátory aby zablokovali zneuživání CLIPu, nedávno na Seznamu vyšel článek, že pachatel volal z podvrženého čísla a oběť ikdyž poznala, že volá s pachatelem a ne s bankou, tak ho tzv. vařila na nudli a když už došlo do fáze, kdy mu měla svěřit své údaje, tak zavěsila, když ta oběť pak volala na zpátek tak se ozvalo jenom tutání. Takže se obávám toho, že na ČTÚ nepochodíte.
drake127
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. črc 2014 18:08:28

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od drake127 »

Existuje nyní nějaké (praktické) řešení nebo obezlička? Používám ACR Phone (tj. volám z mobilního telefonu). K dispozici mám linky s geografickým číslem, nomadickým číslem, přeneseným mobilním číslem a mobilním číslem z rozsahu Odorik, nicméně mi přijde, že nemůžu nastavit žádné z nich.

Mobilní čísla nastavit nejdou, protože jejich použití T-Mobile blokuje (i v případě čísla z Odorik rozsahu). Pevná/nomadická čísla snad nastavit jdou, ale zase nedokážu splnit podmínku pevné adresy pro nouzová volání. Je to tak?

PS: V rámci svých snah jsem se pokusil použít sdílení identifikace linky, neboť nemám čísla přiřazena na své VoIP lince, kterou používám v ACR Phone, ale nepodařilo se mi to automatizovat (jako výchozí nastavení). Je sdílení užitečné jen pomocí suffixu *1 apod.?
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od pe.havel »

drake127 píše: úte 09. led 2024 19:05:41 PS: V rámci svých snah jsem se pokusil použít sdílení identifikace linky, neboť nemám čísla přiřazena na své VoIP lince, kterou používám v ACR Phone, ale nepodařilo se mi to automatizovat (jako výchozí nastavení). Je sdílení užitečné jen pomocí suffixu *1 apod.?
Odorik umožňuje nastavit CLIP (identifikaci) na každou linku i pro normandická a geo čísla, ale oproti mobilním číslům (u kterých to můžete nastavit sám) je potřeba o to požádat přes kontaktní formulář v administraci.
Já mám takto u všech linek, které běžně používám, nastaveno jedno hlavní telefonní číslo jako CLIP.
Odpovědět