VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xsouku04 »

Dehumanizer píše: čtv 21. pro 2023 14:03:45 Ziadne nove informacie ohladne tohto?
I kdybych něco nového měl, nemohu to zveřejňovat, dokud to nebude definitivní.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od konrad »

t152 píše: pát 15. pro 2023 10:15:36 Tak snad to bude co nejdříve. Provizorně jsem si na clip hodil číslo vodafonu at se mi lidi dovolají,ale chtěl bych to zpátky na to původní TM.Tak doufám,že mi přijde info o aktivaci ikdyž ted mám jiné tel. číslo na clipu.
Řeším podobně. Hold návrat k minulosti a zase nosím 2 telefony (dual sim s 1 datovou a 2. odorik kartou pro příjem, volání z MizuDroid podle výběru buď Vodafone nebo pevná, 2. telefon s Vodafone pro příjem). Když opravdu potřebuji volat z čísla odorik, pak přes KeepCalling, ale ten v tom má brouky, místo registrovaného čísla nejdřív volá z různých jiných s pokaždé jinou předvolbou země, až po třetím opětovném volání se správným číslem.
Naposledy upravil(a) konrad dne pát 05. led 2024 3:58:56, celkem upraveno 1 x.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od vlk »

Už jste se pokoušeli dvakrát mi nastavit jiný CLIP, stále se zobrazuje úplně něco jiného. Klientům pak musím volat přímo z mobilu, protože mi logicky nezvedají telefon. ID: 562992152

Potřebuji nějaký oficiální stanovisko Odoriku, asi budu muset podat stížnost na ČTU na služby od vás, ať je vidět, že si nepřímo stěžuji na tmobile. Takhle to dál nejde...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od Pitomec »

Pokud někdo nezvedá telefon, tak to není vůbec logická věc, ale dotyčný je obyčejný idiot. Tím tedy neobhajuji nemožnost služby CLIP, ale hovory se odnepaměti vždy zvedají, ať je příchozí číslo známé či nikoliv (klidně si třeba volající mohl telefon od někoho v nouzi půjčit nebo může volat někdo ze špitálu atd.). Jinak mám ale za to, že služba CLIP není nijak nároková a jednalo se pouze o neplacený bonus ze strany Odoriku. Co jsem měl předtím dva jiné VoIP operátory (SoftPhone a 802.cz), tak ani jeden z nich možnost CLIP s mobilním číslem nenabízel.
Obrázek
Robin

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od Robin »

Pitomec píše:
> Pokud někdo nezvedá telefon, tak to není vůbec logická věc, ale dotyčný je
> obyčejný idiot. Tím tedy neobhajuji nemožnost služby CLIP, ale hovory se
> odnepaměti vždy zvedají, ať je příchozí číslo známé či nikoliv (klidně si
> třeba volající mohl telefon od někoho v nouzi půjčit nebo může volat někdo
> ze špitálu atd.). Jinak mám ale za to, že služba CLIP není nijak nároková a
> jednalo se pouze o neplacený bonus ze strany Odoriku. Co jsem měl předtím
> dva jiné VoIP operátory (SoftPhone a 802.cz), tak ani jeden z nich možnost
> CLIP s mobilním číslem nenabízel.

Je naprosto běžné nezvedat neznámá čísla. Od té doby, co 99,99% podobných hovorů je spam a ceny volání neruinují rozpočet, tak si číslo nejdřív na netu prověřím a když projde, zavolám zpět.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xsouku04 »

Robin píše: úte 02. led 2024 10:33:52 Pitomec píše:
> Pokud někdo nezvedá telefon, tak to není vůbec logická věc, ale dotyčný je
> obyčejný idiot. Tím tedy neobhajuji nemožnost služby CLIP, ale hovory se
> odnepaměti vždy zvedají, ať je příchozí číslo známé či nikoliv (klidně si
> třeba volající mohl telefon od někoho v nouzi půjčit nebo může volat někdo
> ze špitálu atd.). Jinak mám ale za to, že služba CLIP není nijak nároková a
> jednalo se pouze o neplacený bonus ze strany Odoriku. Co jsem měl předtím
> dva jiné VoIP operátory (SoftPhone a 802.cz), tak ani jeden z nich možnost
> CLIP s mobilním číslem nenabízel.

Je naprosto běžné nezvedat neznámá čísla. Od té doby, co 99,99% podobných hovorů je spam a ceny volání neruinují rozpočet, tak si číslo nejdřív na netu prověřím a když projde, zavolám zpět.
No ale problém je v tom, že opravdový podvodník může podstrčit číslo které znáte. Např. vaší banky. Zatím jsou chráněny je čísla v síti T-mobile, tedy nelze podstrčit většinu čísle T-mobile ale ostatní ano. Nehledě na to, že když volá někdo z neznámého mobilního čísla, dost možná je to třeba někdo, kdo je před dveřmi a např.chce doručit balíček. A podobně.
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od Karel »

konrad píše: pát 29. pro 2023 2:30:06
t152 píše: pát 15. pro 2023 10:15:36 Tak snad to bude co nejdříve. Provizorně jsem si na clip hodil číslo vodafonu at se mi lidi dovolají,ale chtěl bych to zpátky na to původní TM.Tak doufám,že mi přijde info o aktivaci ikdyž ted mám jiné tel. číslo na clipu.
Řeším podobně. Hold návrat k minulosti a zase nosím 2 telefony (dual sim s 1 datovou a 2. odorik kartou pro příjem, volání z MizuDroid podle výběru buď Vodafone nebo pevná, 2. telefon s Vodafone pro příjem). Když opravdu potřebuji volat z čísla odorik, pak přes znovu zprovozněný Telz. Dříve jsem zkoušel i KeepCalling, ale ten v tom má brouky, místo registrovaného čísla volá z různých jiných s pokaždé jinou předvolbou země.
Já jsem nyní pořídil na chvíli telidoo než se vyřeší CLIP na zpětném volání, mám sim kaktus(t-mobil) tam to vyřešili přesměrováním takže je vidět moje telefonní číslo, účtování sice 60+1 ale při dobití 200kč přidávají další stokorunu
Naposledy upravil(a) Karel dne stř 03. led 2024 11:35:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xsouku04 »

Měl jsem za to, že falešné přesměrování blokují také a to je pak hodně nepříjemné, protože je tam ta falešná hláška o nedostupnosti. Možná jim to blokování nefunguje vždy. Nyní mne ale napadlo, že kdyby hovor začal jako skutečně přesměrované zvonění blokovat by to nemohli vůbec i když by set v zápětí přepojilo na VoIP, aby byl hovo levnější. Tohle by blokovat nemělo jít vůbec, jediný naschvál co by mohli dělat je přerušit již spojený hovor, ale to by jim dalo hodně práce. Akorát to už prostě nebude tak pohodlné, protože každý hovor by se musel "atorizovat" prozvoněním z mobilu, aby to prošlo tou jejich blokací.
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od Karel »

xsouku04 píše: úte 02. led 2024 18:41:36 Měl jsem za to, že falešné přesměrování blokují také a to je pak hodně nepříjemné, protože je tam ta falešná hláška o nedostupnosti. Možná jim to blokování nefunguje vždy. Nyní mne ale napadlo, že kdyby hovor začal jako skutečně přesměrované zvonění blokovat by to nemohli vůbec i když by set v zápětí přepojilo na VoIP, aby byl hovo levnější. Tohle by blokovat nemělo jít vůbec, jediný naschvál co by mohli dělat je přerušit již spojený hovor, ale to by jim dalo hodně práce. Akorát to už prostě nebude tak pohodlné, protože každý hovor by se musel "atorizovat" prozvoněním z mobilu, aby to prošlo tou jejich blokací.
Mám číslo u kaktusu(t-mobil)
Jak už jsem tu jednou psal, aby byl vidět váš CLIP je možné k tomu použít odorik callback 2 v té aplikaci zvolit přesměrované volání zadat číslo z kterého voláte (clip) - sdílené číslo - kam chcete volat - volat
Otevře se dialog přes co volat jestli sim1 sim2 nebo acr phone nebo CSipSimple podle toho co máte za sip klienta naistalováno a zvolit buď acr nebo CSipSimple a volaný vidí vaše telefonní číslo.

Bohužel u callbacku to nefunguje, proto telidoo než se to s tmobilem vyřeší
Naposledy upravil(a) Karel dne stř 03. led 2024 11:32:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od Pitomec »

Robin píše: úte 02. led 2024 10:33:52 Je naprosto běžné nezvedat neznámá čísla. Od té doby, co 99,99% podobných hovorů je spam a ceny volání neruinují rozpočet, tak si číslo nejdřív na netu prověřím a když projde, zavolám zpět.
Je každého věc, jestli ztrácí čas tím, že si napřed kdesi prověřuje čísla a pak volá zpět (přičemž ani na netu se všechna čísla dohledat nedají). Naštěstí ale většina telefonů má možnost zapnutí automatické ochrany proti spamu, např. Samsung - Hiya, takže uživatel může být v klidu a klidně zvedat hovory, které jsou z neznámých čísel, ale bez označení SPAM.
Obrázek
Odpovědět