Aktivace více zpětných volání najednou

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
LadislavF
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20. úno 2022 21:11:31

Aktivace více zpětných volání najednou

Příspěvek od LadislavF »

Dobrý den,
mé dosavadní pokusy neměly kýžený efekt, obracím se tedy s prosbou o pomoc / postrčení správným směrem.

Potřebuji nějakým způsobem (uživatelsky přívětivým) iniciovat více zpětných volání najednou.

V praxi to znamená:
Aby na základě podnětu (nejlépe prozvonění) došlo současně, nebo s pár sekundovou prodelovou, k zahájení zpětných volání na +-10 čísel, respektive z předmětných čísel na "slepou linku" s nahranou hláškou (nebo rovnou do nahrávky IVR menu?)
Co se týče použití, tak potřebuji najednou vyrozumět skupinu x osob o "něčem".

Zkoušel jsem to prostřednictvím přednastavených zpětných volání, kde jsem narazil na nemožnost přidat současně několik aktivních pravidel se stejným "prozvoňujícím" a "prozvoňovaným" číslem.

Pro testovací účely jsem tedy nastavil 3 pravidla, s totožným číslem ze kterého prozvoním a číslem které bude voláno; pravidla se lišila jen "prozvoňovaným" číslem a číslem volajícího (prvotně spojovaného).

Abych dokázal aktivovat tyto 3 pravidla najedou, přidal jsem "prozvoňované" čísla jako paralelní zvonění jedné linky.
Ve výpisu jsem následně viděl, že linka byla přesměrována na 3 "prozvoňované" čísla zpětného volání, avšak zpětné volání bylo následně uskutečněno jen jedno.

Ve výsledku se hovor může po zvednutí rovnou zavěsit i bez hlášky, ale jde mi o to, aby to na těch číslech dokázalo chvíli vyzvánět (mnohdy vzbudit jejich uživatele)

Alternativou je nastavení čísel (lidí ze skupiny) jako paralelní zvonění linky, která bude přes zpětné volání volána, ale pokud by někdo v zárodku hovor zvedl, nemusel by někomu ani zazvonit, což je problém, který chci eliminovat.

Zřejmě by to šlo nějak i přes API rozhraní, ale to je pro mě Španělská vesnice :-D


Pokud požadovaná funkce není technologicky možná, napadá mě aktivace zpětného volání přes SMS, v tomto případě je opět otázkou, zda půjde spustit více zpětných volání ve velice krátkém intervalu. Byla by odesílána dávka SMSek s maximální prodlevou 2s.


Snad jsem to napsal pochopitelně :-)
Uvítám jakékoliv nápady/rady/tipy
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Aktivace více zpětných volání najednou

Příspěvek od alfi »

Musí to být volání - nestačí poslat SMS nebo push zprávu? :)
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Aktivace více zpětných volání najednou

Příspěvek od pe.havel »

Já si myslím, že to jinak, než přes Odorik API nepůjde. Použití paralelního zvonění nepomůže, protože to je běžná vyzváněcí skupina, tedy, kdo první hovor vyzvedne, ten ho obslouží a ostatní se položí, nedělá to duplikátní samostatné hovory.
Pokud potřebujete vyvolat hlášení na více telefonů s vyvoláním z telefonu, viděl bych to na kombinaci Odorik webhook a Odorik API a nějakého skriptu. Fungovat by to mohlo tak, že prozvoníte speciální číslo, tím se zaktivuje zpětné volání na X telefonů, vzájemně nezávisle. Skript by mohl být relativně jednoduchý.
LadislavF
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20. úno 2022 21:11:31

Re: Aktivace více zpětných volání najednou

Příspěvek od LadislavF »

alfi píše: pon 06. lis 2023 12:21:01 Musí to být volání - nestačí poslat SMS nebo push zprávu? :)
Ano, musí to být volání :-)
Jde o to, že ta SMSka ne vždy dokáže donutit příjemce k okamžité reakci, resp. jejímu přečtění. Pokud by SMS/push měla přijít v noci, tak je ta pravděpodobnost ještě menší...
Hovor je prostě jistota, vzbudí a uživatel následně musí potvrdit příjem (rešeno IVR) a já dostanu zpětnou vazbu.
pe.havel píše: pon 06. lis 2023 13:12:01 Já si myslím, že to jinak, než přes Odorik API nepůjde. Použití paralelního zvonění nepomůže, protože to je běžná vyzváněcí skupina, tedy, kdo první hovor vyzvedne, ten ho obslouží a ostatní se položí, nedělá to duplikátní samostatné hovory.
Pokud potřebujete vyvolat hlášení na více telefonů s vyvoláním z telefonu, viděl bych to na kombinaci Odorik webhook a Odorik API a nějakého skriptu. Fungovat by to mohlo tak, že prozvoníte speciální číslo, tím se zaktivuje zpětné volání na X telefonů, vzájemně nezávisle. Skript by mohl být relativně jednoduchý.
Při čekání na schválení příspěvku jsem do toho API nakonec zabrousil. Dopracoval jsem to do stavu skriptu přes příkazový řádek ve Win.
Aktuálně je to schůdné řešení, ale neřeší problém napřiklad toho, že budu x volání potřebovat spustit i mimo PC. To měla vyrešit možnost aktivace prozvoněním, i přes to, že bych musel nadefinovat x pravidel (přednastavených zpětných volání).

Ve výsledku si mi i povedlo aktivovat dvě volání jedním prozvoněním (mobil -> linka s paralelním zvoněním na x aktivačních čísel), ale povedlo se to jen jednou, víckrát už se mi nasimulování nepodařilo. Výpis je pořád stejný, vidím volání na 3 aktivační čísla, ale zpětné volání proběhne jen jedno.
Odpovědět