Push notifikace a MizuDroid

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od jadu »

Je tam několik tricky nastavení. Default je většinou OK, ale změna má za následek nečekané chování. Ty stěžejní jsem označil !.

Účet:
Přenos: TLS
Expirace: 3600

Zvuk:
Výchozí výstupní zvukové zařízení: openSLES Earpiece

Hovor:
Překryvné oznámení volání: zapnout
!Zobrazit překryv mimo aplikaci: zapnout
!Přijímat early media: vypnout

Pokročilé
!Režim na pozadí: zapnout
!Nastavení optimalizace baterie: Přidat Linphone do výjimek
!Nastavení aplikace Android: Pozastavit aktivitu při nepoužívání: vypnout
!Nastavení aplikace Android: Povolit oznámení na celou obrazovku: zapnout
Nastavení aplikace Android: Povolit obraz v obraze: zapnout

Android
!Objekty intent na celou obrazovku: povolit pro Linphone
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od xsouku04 »

A nemá to "Přijímat early media: vypnout" vliv na to, že pak když voláte nějaký vypnutý telefon, tak místo hlášky o nedostupnosti slyšíte jen falešné zvonění?
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od jadu »

Pokud se to zapne, tak se při příchozím hovoru u uzamčeného telefonu neobjeví standardní obrazovka s tlačítky pro příjem/odmítnutí hovoru, ale telefon zvoní a nerozsvítí se, takže se musí zapnout, na lock screenu je notifiační bublina o příchozím hovoru, na tu se musí kliknout a teprve pak je ona obrazovka pro přijetí či odmítnutí. To nerozsvícení je vlastnost novějšího Androidu, kdy není možné si nastavit, které notifikace budou na zhasnuté a které na rozsvícené obrazovce. To nastavení eraly media přepne z normálního hovoru jen na notifikaci. Nahlásil jsem to vývojářům a dost je to překvapilo; říkali, že nechápou, jak to nastavení to může takto zmodifikovat. Z daného také plyne, že to asi skoro nikdo nezapíná a nechává to v defaultním vypnutí. Já jsem si to zapnul a než jsem přišel na to, v čem je problém s příchozími hovory, tak mi to pár dní trvalo. Falešné zvonění jsem nezaregistroval, ale nějak speciálně jsem to nesledoval.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od pe.havel »

Zrovna mám na zkoušku nainstalované Linphone, tak jsem vyzkoušel všechny varianty zapnutí a vypnutí voleb "Přijímat early media" a "Vyzvánět při příchozích early media" :
  • Na odchozí hovory nemají volby jakýkoliv vliv, vždy slyším early media, pokud je cíl před zvednutím hovoru zasílá a pokud je nezasílá, slyším generované vyzvánění (trochu nepřirozené). Takže za mě OK, jen nechápu, k čemu ty volby jsou.
  • Na příchozí hovory se v případě zapnutí první volby děje přesně to, co popisuje jadu. Není nic vidět, obrazovka zhasnutá, a telefon vibruje. Pokud navíc zapnu druhou volbu, je navíc slyšet vyzvánění, ale také bez obrazovky (zamknuto).
Skoro to vypadá, že ty volby souvisí pouze s příchozími hovory, něco jako, že místo vyzvánění bude hrát nějaká hudba (speciální vyzvánění) co posílá volající? Je to vůbec možné posílat early media "naruby", tedy od ústředny k volanému?
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od pe.havel »

pe.havel píše: pon 15. led 2024 20:29:34 Skoro to vypadá, že ty volby souvisí pouze s příchozími hovory, něco jako, že místo vyzvánění bude hrát nějaká hudba (speciální vyzvánění) co posílá volající? Je to vůbec možné posílat early media "naruby", tedy od ústředny k volanému?
Aha, tak to asi doopravdy jde a využívá se to pro příjem videa ještě před zvednutím hovoru v případě, že nám volá interkom, viz https://github.com/BelledonneCommunicat ... ssues/1668
Tak to mě nenapadlo a asi by to chtělo vylepšit popisek přepínačů, protože většinou to znamená příjem z pohledu volajícího, ne volaného. Jen tam zůstává ta chyba, že i když early media při příchozím hovoru netečou, stejně je obrazovka tmavá a zamknutá.
taterp
Příspěvky: 18
Registrován: sob 13. led 2024 10:42:01

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od taterp »

pe.havel píše: pon 15. led 2024 20:29:34 Zrovna mám na zkoušku nainstalované Linphone, tak jsem vyzkoušel všechny varianty zapnutí a vypnutí voleb "Přijímat early media" a "Vyzvánět při příchozích early media" :
  • Na odchozí hovory nemají volby jakýkoliv vliv, vždy slyším early media, pokud je cíl před zvednutím hovoru zasílá a pokud je nezasílá, slyším generované vyzvánění (trochu nepřirozené). Takže za mě OK, jen nechápu, k čemu ty volby jsou.
  • Na příchozí hovory se v případě zapnutí první volby děje přesně to, co popisuje jadu. Není nic vidět, obrazovka zhasnutá, a telefon vibruje. Pokud navíc zapnu druhou volbu, je navíc slyšet vyzvánění, ale také bez obrazovky (zamknuto).
Skoro to vypadá, že ty volby souvisí pouze s příchozími hovory, něco jako, že místo vyzvánění bude hrát nějaká hudba (speciální vyzvánění) co posílá volající? Je to vůbec možné posílat early media "naruby", tedy od ústředny k volanému?
Druhou volbou myslite co? (nejak jsem to nepochytil co myslite zapnutim druhe volby, omlouvam se za asi stupidni dotaz...)
taterp
Příspěvky: 18
Registrován: sob 13. led 2024 10:42:01

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od taterp »

taterp píše: pon 15. led 2024 10:32:55 Dobry den,
Jak jsem vyrozumel z predchozich zprav tady, tak ta push se objevi uz behem volani/vyzvaneni, abych mel sanc to vzit?
dekuji za odpoved. Jeste se chci zeptat, jsou v aktualni verzi polozky jako uvedene wve wiki: "listen for incomming calls", "keep alive" ? Predpokladam ze ano, a musi byt zatrzene aby reagoval i na prichozi hovory. Ale pokud "keep alive" bude odesilat nejaky packet kazdych par sekund (jak je uvedeno na obrazku na wiki...) tak pak bude nadmerne vybijet baterii..., nebo ne?
A nejaky re-registracni interval?


Jake mate zkusenosti, kolik "bere baterky"? Nebo by jste mi poradili jinou app? (je na tom zoiper nebo jiny lepe?) Jak jsem rikal ARC as ne, nechci menit defaultni aplikaci pro volani.
Dekuji
Nicmene vzhledem k sekci, ve ktere jsme, mohl bych pozadat pokud nekdo vite nejlepsi nastaveni aktualni verzeMizuDriod? (nejen pro mne ale i pro dalsi uzivatele...)
Diky
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od pe.havel »

taterp píše: úte 16. led 2024 7:59:23
pe.havel píše: pon 15. led 2024 20:29:34 Zrovna mám na zkoušku nainstalované Linphone, tak jsem vyzkoušel všechny varianty zapnutí a vypnutí voleb "Přijímat early media" a "Vyzvánět při příchozích early media" :
  • Na odchozí hovory nemají volby jakýkoliv vliv, vždy slyším early media, pokud je cíl před zvednutím hovoru zasílá a pokud je nezasílá, slyším generované vyzvánění (trochu nepřirozené). Takže za mě OK, jen nechápu, k čemu ty volby jsou.
  • Na příchozí hovory se v případě zapnutí první volby děje přesně to, co popisuje jadu. Není nic vidět, obrazovka zhasnutá, a telefon vibruje. Pokud navíc zapnu druhou volbu, je navíc slyšet vyzvánění, ale také bez obrazovky (zamknuto).
Skoro to vypadá, že ty volby souvisí pouze s příchozími hovory, něco jako, že místo vyzvánění bude hrát nějaká hudba (speciální vyzvánění) co posílá volající? Je to vůbec možné posílat early media "naruby", tedy od ústředny k volanému?
Druhou volbou myslite co? (nejak jsem to nepochytil co myslite zapnutim druhe volby, omlouvam se za asi stupidni dotaz...)
Myslím tím volbu "Vyzvánět při příchozích early media" v Linphone.

P.S. Souhlas, nějak se nám to ve vláknu rozjelo nevhodně směrem k jiné aplikaci… (Chtělo by to upravit název vlákna.)
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od jadu »

taterp píše: úte 16. led 2024 8:02:15 Nicmene vzhledem k sekci, ve ktere jsme, mohl bych pozadat pokud nekdo vite nejlepsi nastaveni aktualni verzeMizuDriod? (nejen pro mne ale i pro dalsi uzivatele...)
MizuDroid jsem zkoušel a rychle od něj odešel. Hlavní problém byl v tom, že při nastavování více SIP účtů si program některé volby propisoval z poslední editace do druhého účtu, takže jediný možný způsob bylo založit a nastavit druhý účet, pak založit a nastavit první účet a už na to nesahat; jakákoliv editace vedla k rozbití nastavení. Na jejich podpoře si na to uživatelé stěžují už několik měsíců až let a reakce je, že to opraví v další verzi (která už několikrát proběhla). Pokud chcete používat jen jeden účet, pak to asi nebude problém. Kvalita hovoru byla dobrá, ale kromě základního nastavení jsem nic neměnil, protože to vlastně v mém případě nešlo.
taterp
Příspěvky: 18
Registrován: sob 13. led 2024 10:42:01

Re: Push notifikace a MizuDroid

Příspěvek od taterp »

jadu píše: pon 15. led 2024 15:56:15 Je tam několik tricky nastavení. Default je většinou OK, ale změna má za následek nečekané chování. Ty stěžejní jsem označil !.

Účet:
Přenos: TLS
Expirace: 3600

Zvuk:
Výchozí výstupní zvukové zařízení: openSLES Earpiece

Hovor:
Překryvné oznámení volání: zapnout
!Zobrazit překryv mimo aplikaci: zapnout
!Přijímat early media: vypnout

Pokročilé
!Režim na pozadí: zapnout
!Nastavení optimalizace baterie: Přidat Linphone do výjimek
!Nastavení aplikace Android: Pozastavit aktivitu při nepoužívání: vypnout
!Nastavení aplikace Android: Povolit oznámení na celou obrazovku: zapnout
Nastavení aplikace Android: Povolit obraz v obraze: zapnout

Android
!Objekty intent na celou obrazovku: povolit pro Linphone
Zdravim, chtel bych se jeste zetat, kolik si Linphone tak denne cucne z baterie? Mate zkuseost? Hledam VoIP appku , ale ktera mi "nesezere" baterii. Dik
Odpovědět