15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od alfi »

Zajímavé, ještě v neděli tam bylo info o akci, která končí 15.1. :) Jinak teda klasická datamánie 100 GB už zdražila na 449 Kč :-( (vymysleli dobrou cenu a lidi to začali kupovat? :) )
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od Pitomec »

Kupodivu ale 100 GB Datamanie, která je uspaná (tj. není dobitá na příslušnou částku, ale zatím neexpirovala) má pořád cenu 349 Kč pro aktivaci na další měsíční období.
Obrázek
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od konrad »

xsouku04 píše: úte 09. led 2024 11:41:56
Aby to generovalo daňový doklad, musíte se zaregistrovat. Chce to jméno, střední jméno, příjmení, email a telefon. Vypadá to, že na účet je možné vkládat více předplacených SIM.

Ten email ale nesmí být z O2 nikdy použitý, jinak to píše jen "Obecná chyba". Takže pokud máte třeba ADSL a tam je uveden, nedovolí vám na stejný email registraci předplacenky. Zkoušel jsem dva emaily a oba byly podle O2 použité, psalo to červeně jen "Obecná chyba". Bez registrace není doklad vystaven i když na samotném dokladu jsou fakturační údaje jen O2, je to zjednodušený daňový doklad.
Z odkazu od Pitomce jsem objednal 2 karty 50 GB.
Sice mi vzápětí po objednávce došla zpráva, že jsou na cestě a ve schránce budou do 5 dnů, dorazily po 10 dnech.
Následně jsem se registroval, ale dovolilo mi to vložit jen jedno číslo.
Úhradu jsem provedl okamžitou platbou převodem z Fio.
V Moje O2 je částka 999 Kč uvedena v Historii plateb, v Historii dobíjení kreditu, ale v Dokumentech nikoli, pouze informace Doplňující informace k daňovým dokladům Jedná se pouze o zjednodušený daňový doklad (dále pouze „Doklad”) - NEPLAŤTE. a konstatování "Je nám líto, ale zatím neevidujeme žádný záznam ani požadavek."
I když jsem zaškrtl Chci zasílat daňové doklady také na e-mail nic nepřišlo.
Takže to zas tak spolehlivé není... :cry:

Tento rok se nějak se*e. Po reklamaci Twist Online Internet na rok přeplatek stále nedorazil, pak mi poprvé po dlouhých letech spolehlivé služby Zásilkovna ztratila zásilku do zahraničí, tedy další reklamace stále bez řešení, teď zas budu muset reklamovat tohle, ach jo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od xsouku04 »

konrad píše: sob 20. led 2024 1:31:15
xsouku04 píše: úte 09. led 2024 11:41:56
Aby to generovalo daňový doklad, musíte se zaregistrovat. Chce to jméno, střední jméno, příjmení, email a telefon. Vypadá to, že na účet je možné vkládat více předplacených SIM.

Ten email ale nesmí být z O2 nikdy použitý, jinak to píše jen "Obecná chyba". Takže pokud máte třeba ADSL a tam je uveden, nedovolí vám na stejný email registraci předplacenky. Zkoušel jsem dva emaily a oba byly podle O2 použité, psalo to červeně jen "Obecná chyba". Bez registrace není doklad vystaven i když na samotném dokladu jsou fakturační údaje jen O2, je to zjednodušený daňový doklad.
Z odkazu od Pitomce jsem objednal 2 karty 50 GB.
Sice mi vzápětí po objednávce došla zpráva, že jsou na cestě a ve schránce budou do 5 dnů, dorazily po 10 dnech.
Následně jsem se registroval, ale dovolilo mi to vložit jen jedno číslo.
Úhradu jsem provedl okamžitou platbou převodem z Fio.
V Moje O2 je částka 999 Kč uvedena v Historii plateb, v Historii dobíjení kreditu, ale v Dokumentech nikoli, pouze informace Doplňující informace k daňovým dokladům Jedná se pouze o zjednodušený daňový doklad (dále pouze „Doklad”) - NEPLAŤTE. a konstatování "Je nám líto, ale zatím neevidujeme žádný záznam ani požadavek."
I když jsem zaškrtl Chci zasílat daňové doklady také na e-mail nic nepřišlo.
Takže to zas tak spolehlivé není... :cry:

Tento rok se nějak se*e. Po reklamaci Twist Online Internet na rok přeplatek stále nedorazil, pak mi poprvé po dlouhých letech spolehlivé služby Zásilkovna ztratila zásilku do zahraničí, tedy další reklamace stále bez řešení, teď zas budu muset reklamovat tohle, ach jo.
Daňový doklad to vystaví nejdříve na začátku dalšího měsíce. Je to tak proto, že se vystavuje doklad ne za dobití, ale za spotřebu, protože u běžné karty je možné peníze utratit např. za sms platby a jízdenky a tam je jiné DPH a hlavně DPH odvádí někdo jiný.
Tedy zkontrolujte to začátkem února. Nutné je to stihnout do 15. dne následujícího měsíce, protože pak už správně vystavit doklad nelze.
Daňový doklad to vystaví jen zaregistrovanému účtu a přijde též emailem, když si to zvolíte.
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od dako »

konrad píše: sob 20. led 2024 1:31:15
Z odkazu od Pitomce jsem objednal 2 karty 50 GB.
Taky jsem objednal 1ks minulé pondělí a zatím nic. Nicméně, místo další SIM od O2 aktivuji už radši nějaký dat. balíček od Odoriku.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od konrad »

Daňový doklad to vystaví nejdříve na začátku dalšího měsíce. Je to tak proto, že se vystavuje doklad ne za dobití, ale za spotřebu, protože u běžné karty je možné peníze utratit např. za sms platby a jízdenky a tam je jiné DPH a hlavně DPH odvádí někdo jiný.
Tedy zkontrolujte to začátkem února. Nutné je to stihnout do 15. dne následujícího měsíce, protože pak už správně vystavit doklad nelze.
Daňový doklad to vystaví jen zaregistrovanému účtu a přijde též emailem, když si to zvolíte.
Zjednodušený daňový doklad jsem dnes 1.2. dostal mejlem. Děkuji za informaci.
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od dako »

Tak jsem nakonec objednal ještě dalších 2ks karet, mám tedy celkem 3ks, správa ale je katastrofalní. Chtěl jsem po O2 jestli by to nešlo spravovat 3 SIM pod jením účtem, ne, nešlo. Na každou kartu je třeba zvlášť účet, a tj. 3 emaily :roll: . Přitom ty SIM jsou určeny do zařízení typu alarm nebo fotopast, (aktivační kódy posílají přes SMS na tu SIM, aha? Tu si ve fotopasti jistě přečtu :roll: ) to se předpokládá, že někdo jich může mít i desítky.
Njn, člověk si to s těmi korporáty někdy užije.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od Hafi »

ale tam byl nějaký návod, jak zajistit přesměrování SMS, ne? Já jsem skončil u toho, že když chci do mojeO2, tak buď musím ověření SMS při každém přihlášení, nebo účet, který to ale chtělo s ověřením totožnosti, což mi přišlo značně overkill.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše: čtv 15. úno 2024 11:19:32 ale tam byl nějaký návod, jak zajistit přesměrování SMS, ne? Já jsem skončil u toho, že když chci do mojeO2, tak buď musím ověření SMS při každém přihlášení, nebo účet, který to ale chtělo s ověřením totožnosti, což mi přišlo značně overkill.
Ale tam si můžete přece napsat cokoli, nic neověřují, jen sbírají data. Já jsem se musel registrovat kvůli tomu, aby mi ráčili vystavit doklad, který jinak nevystaví. Ten doklad je stejně zjednodšený, takže žádné údaje nepotřebují.
Že nejde mít na jednu registraci více SIM, jsem netušil. To je fakt škoda. Ale pořád lepší než jim něco platit měsíčně a vždy na to dostávat daňový doklad, který někdo musí zaúčtovat.
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od dako »

Samozřejmě že informační SMS lze směrovat na jakékoliv jiné číslo, podle návodu. Ale aktivaci tj. přiřazení SIM do registrovaného účtu (přes email) vám zašlou bezpečnostní kód výhradně na tu datovou SIM. To by ještě nebylo to úplně nejhorší. Ale strašný opruz je 1sim = 1účet
Odpovědět