15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel pro nás jako menšího virtuála jsou data stále stejně drahá. Nicméně pokud máte ve svém mobilu volné místo pro druhou SIM,
můžete si pořídit speciální datovou SIM od O2 a aktivovat celoroční datový balíček.

Výběr je ze tří balíčků. 15 GB (cca 1.25 GB/měsíc) za 649 Kč, 50 GB (cca 4.17 GB/měsíc) a 1TB (83.33 GB/měsíc za 2999 Kč (při objednání do půlky ledna)/3499 Kč - později)
obrazek.png
obrazek.png (74.45 KiB) Zobrazeno 4144 x
Tyto simpkarty si můžete zdarma objednat zde https://www.o2.cz/osobni/internet/data- ... aq-a178737
obrazek.png
obrazek.png (43.81 KiB) Zobrazeno 4144 x
Tuhle simkartu si můžete zdarma objednat zde https://www.o2.cz/osobni/volani/datamanie

Zaslání 1-3 SIM je zdarma, před aktivací balíčku je jen nutné si dobít kredit.

Tyto celoroční balíčky mají nejen výhodnou cenu, ale roční účtováním je oproti měsíčním mnohem výhodnější v tom, že spotřeba dat v kalendářním roce nemusí být rovnoměrná. Např. v létě můžete spotřebovat dat mnohem více a roční balíček přitom nepřečerpat. A pokud by jste přeci jen data spotřebovali dříve než za rok, prostě si balíček obnovíte dříve. A nebude tak hrozit, že budete bez dat jen posledních pár dní v měsíci, kdy přikupování dat na poslední chvíli už není tolik výhodné.

Ani jedna z výše uvedených SIM nefunguje v roamingu. To ale nevadí, protože Odorik.cz má data v první zóně roamingu relativně levná i bez balíčků. Jen 0,05 Kč/MB bez měsíčního poplatku.

1TB dat by mohlo stačit méně náročným uživatelům i jako náhrada pevného připojení k internetu.

Internet na rok je možné někomu darovat i jako dárek na vánoce.
brewemed
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. pro 2023 4:25:28

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od brewemed »

Chci mu koupit internetový balíček jako vánoční dárek. Ale zajímalo by mě mezi 15GB a 50GB. survivor io Můj děda používá internet hlavně jen ke sledování filmů a poslechu hudby, ale může si je pouštět celý den. Nevím, který balíček je rozumný
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od xsouku04 »

brewemed píše: čtv 14. pro 2023 4:36:43 Chci mu koupit internetový balíček jako vánoční dárek. Ale zajímalo by mě mezi 15GB a 50GB. survivor io Můj děda používá internet hlavně jen ke sledování filmů a poslechu hudby, ale může si je pouštět celý den. Nevím, který balíček je rozumný
Bohužel sledování filmů přes data je asi nejnáročnější, co se s daty dá dělat. Tam by 15 GB určitě nestačilo a pravděpodobně nebude stačit ani 50 GB. 1 TB by stačit mohlo. On sleduje filmy na tabletu? Jestli se kouká třeba na Netflix, tak tam je možné si filmy postahovat předem na wifi, a pak je možné je sledovat i bez dat. Občasnou návštěvou někoho, kdo má wifi a opravdu neomezené připojení k internetu, by mohlo mobilní data výrazně šetřit. Poslech hudby moc náročný není, ale kdyby si mohl oblíbené kousky postahovat předem, mohlo by to také pomoci.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od vlk »

Info od živého operátora:
A když data vyčerpám dřív, je možné aktivovat ten druhý tarif? A bude platit rok od původní aktivace nebo od dočerpání a nové aktivace?
8:12:15

Do vyčerptání dat pouze, potom budete moci aktivovat co potřebujete znova. Třeba ten vyšší.

Takže když nevíte, jakou budete mít spotřebu jako já, lze si nějaký zvolit a případně pak zvolit nižší (za rok)/vyšší (po dočerpání)..
jve75

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od jve75 »

Kdysi jsem koupil od O2 "100 GB dat na měsíc za 300 Kč". Říkal jsem si, to by tak mohlo stačit, potřeboval jsem připojit IP kameru v garáži na LTE přes VPN do své sítě, kde se nahrává záznam. V garáži není možnost pevné přípojky, je tam jenom elektrika. Je to jiný dům, než kde bydlím. Po započetí používání jsem zjistil, že těch 100 GB na celý měsíc nestačí. Tak jsem začal používat Kaktus, za stejných 300 měsíčně neomezená data 2 MBit/s, ve skutečnosti to jede 2,3. Zkrotil jsem datový tok kamery na 2 MBit/s a mám klid. Mezi tím těch 100 GB O2 šmejdi zdražili na 350 Kč.
Takže proč to říkám - 1TB se zdá být hodně, ale na nějaké normální použití internetu v dnešní době to je stále málo a ještě když bych musel dát 3 tisíce Kč najednou. Neboli když nebude neomezený přenos dat po LTE za nějakou rozumnou cenu, je to naprosto nepoužitelné. Neříkám, že usmrkaných 2 MBit/s je hodně (k čemu je mi 5G, když to v podstatě nejde používat normálně?), ale alespoň to za 3 stovky měsíčně běží a dělá to to, co potřebuji. Abych pořád hlídal předražené balíčky neomezeně omezených dat, to ať se pak nikdo nediví, že mobilní data v Česku lidi nepoužívají. Doma mám wifi, v práci mám wifi, na dovolené mám wifi, tak na co 1TB dat v mobilu na SIM?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od xsouku04 »

jve75 píše: sob 16. pro 2023 1:53:21 Kdysi jsem koupil od O2 "100 GB dat na měsíc za 300 Kč". Říkal jsem si, to by tak mohlo stačit, potřeboval jsem připojit IP kameru v garáži na LTE přes VPN do své sítě, kde se nahrává záznam. V garáži není možnost pevné přípojky, je tam jenom elektrika. Je to jiný dům, než kde bydlím. Po započetí používání jsem zjistil, že těch 100 GB na celý měsíc nestačí. Tak jsem začal používat Kaktus, za stejných 300 měsíčně neomezená data 2 MBit/s, ve skutečnosti to jede 2,3. Zkrotil jsem datový tok kamery na 2 MBit/s a mám klid. Mezi tím těch 100 GB O2 šmejdi zdražili na 350 Kč.
Takže proč to říkám - 1TB se zdá být hodně, ale na nějaké normální použití internetu v dnešní době to je stále málo a ještě když bych musel dát 3 tisíce Kč najednou. Neboli když nebude neomezený přenos dat po LTE za nějakou rozumnou cenu, je to naprosto nepoužitelné. Neříkám, že usmrkaných 2 MBit/s je hodně (k čemu je mi 5G, když to v podstatě nejde používat normálně?), ale alespoň to za 3 stovky měsíčně běží a dělá to to, co potřebuji. Abych pořád hlídal předražené balíčky neomezeně omezených dat, to ať se pak nikdo nediví, že mobilní data v Česku lidi nepoužívají. Doma mám wifi, v práci mám wifi, na dovolené mám wifi, tak na co 1TB dat v mobilu na SIM?
A nestačilo by, aby ta kamera přenášela obraz jen v okamžiku, kdy se tam něco hýbe? Nebo na vyžádání, když se někdo díva? To by pak byla řádově nižší spotřeba dat, takže by nejspíš stačilo i 50 GB/rok. Spousta kamer má funkci, že umí pohyb rozpoznat. Jestli je to ale opravdu použitelné, nevím. Jsem si objednal fotopast, která má pohybový senzor a posílá obrázky, jen když se něco pohne. Šetří to nejen data, ale i baterii, takže na jedny baterky by to mělo vydržet v provozu až půl roku. Takže to může třeba hlídat chatu z venku i bez elektřiny. Jestli to bude dobré, napíši recenzi.
Pokud ten druhý barák není daleko a používá stejnou fázi elektřiny (barák bude nejspíš připojen na všechny tři fáze, garáž možná jen jednu), možná by šel internet spojit pomocí elektřiny. https://www.alza.cz/tp-link-tl-pa4010-s ... 65.htm?o=5 Samozřejmě není to úplně jisté, ale za pokus to stojí. Podstatné je použít doma i v garáži stejnou fázi, na kterou to připojíte. Tedy doma vybrat stejnou fázi, jaká je v garáži.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od Pitomec »

Skutečně neomezený internet přes LTE/5G nebude nikdy, protože mobilní sítě nejsou a ani nemohou být na toto stavěny (a pokud by nakrásně byl, tak za takovou cenu, aby o to naprostá většina userů neměla zájem). A není to jenom případ ČR.
Obrázek
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od xtonda »

Všichni operátoři mají v ceníku tarif, kde data nejsou omezena ani objemem ani rychlostí. Samozřejmě z principu je to omezeno možnostmi technologie a tím že rádiový přenos je sdílená technologie. Ano, nestojí to málo, T-Mobile to má za 1000 Kč a O2 s Vodafonem jen s neomezeným voláním za 1300 Kč
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše: sob 16. pro 2023 9:44:17 Skutečně neomezený internet přes LTE/5G nebude nikdy, protože mobilní sítě nejsou a ani nemohou být na toto stavěny (a pokud by nakrásně byl, tak za takovou cenu, aby o to naprostá většina userů neměla zájem). A není to jenom případ ČR.
Počkat na 6 či více G. Záleží,co poroste rychleji,jestli průtok nebo propustnost . Já jsem skromný, stačí mi 30 až50 GB měsíčně,i bez pevného internetu.
TomK
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. říj 2013 11:40:38

Re: 15GB, 50GB nebo 1TB dat na rok od O2

Příspěvek od TomK »

Info k SIM s 15GB a 50GB na rok:

ObrázekObrázek

SIM se dodavají "prázdné", tedy bez kreditu a bez aktivovaného balíčku a hlasových služeb. Přidává je k nákupu jako dárek zdrama např. Elektroworld, Datart, obhody s fotopastmi aj. Na jinou SIM nelze (?) balíćek aktivovat, pouze na tyto datové.
Odpovědět