eSIM a LTE hodinky

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
sip2sim
Příspěvky: 39
Registrován: ned 05. čer 2022 17:56:09

eSIM a LTE hodinky

Příspěvek od sip2sim »

Zajimalo by mne, jake mate zkusenosti s provozem
hodinek, ktere nabizi i funkci LTE a volani VoLTE, (SMS) u nekterych modelu.

Vlastnim 3 modely:
Huawei Watch 3 Elite model GLL-AL04 | Galileo-L31E | HWGLL | EB1GALILEOM03
Samsung Galaxy Watch4 Classic LTE (42mm) model SM-R885F
Google Pixel Watch LTE model GA04304-GB


Vyhoda hodinek s LTE je:
- nemusim sebou tahat telefon a v pripade nutnosti se dovolam/prijimam hovory z hodinek
- u vodnich sportu clovek nemusi resit, vodotestne pouzdro pro telefon
- idealni pro deti, ktere jeste nepotrebuji telefon
- Samsung nabizi az 3 eSIM profily


Nevyhoda LTE hodinek:
- pri dlouhych hovorech se zahrivaji a vypinaji
- slaba vydrz baterie (u Samsungu a Pixel Watch) a pokud operator v miste nema dobre pokryti
a pouziva LTE frekvence 1800 MHz a vyse je to poznat na vydrzi baterie v hodinkach
https://gsmweb.cz/clanky/freq2.htm
- Pixel Watch a Huawei nepodoruji prijem a odesilani SMS :(
- Pixel Watch a Huawei nabizi pouze jeden eSIM profil
- nepodporuji VoWiFi (nevim jestli to je proto ze Wear OS nepodporuje VoWiFi, a nebo z jineho duvodu).


Co mne ale prekvapuje, ze na trhu nejsou zadne eSIMky/MNO/MVNO
kteri by poskytovali sluzby pro tyto zarizeni za rozumnou cenu.
- obcasne volani a SMS
- data aspon na update pocasi
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: eSIM a LTE hodinky

Příspěvek od xsouku04 »

Nejsem zastáncem hodinek, takže zkušenosti nemám.
Myslím, že mobil stačí. Jediné, na co bych hodinky chtěl, je kvůli sledování polohy dětí, případně krátké hovory. Hodinky by měly být ale co nejlevnější.
Nevíte o něčem takovém? Nechci dávat celý mobil, aby si na něj předčasně nezvykaly, hodinky by stačily.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: eSIM a LTE hodinky

Příspěvek od Pitomec »

Levné hodinky jsou o lejně a navíc si obvykle samy bez mobilu ani neškrtnou, takže tudy cesta zjevně nevede. A pokud jde o nějaké zvykání na mobil, tak jelikož se dítka pohybují v prostředí svých vrstevníků, tak dřív nebo později (spíš dřív) narazí na to, že jejich kamarádi telefon mají a budou ho vyžadovat taky. Prostě taková je doba a sotva se tomu dá nějak zabránit :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: eSIM a LTE hodinky

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše: pon 19. úno 2024 22:07:59 Levné hodinky jsou o lejně a navíc si obvykle samy bez mobilu ani neškrtnou, takže tudy cesta zjevně nevede. A pokud jde o nějaké zvykání na mobil, tak jelikož se dítka pohybují v prostředí svých vrstevníků, tak dřív nebo později (spíš dřív) narazí na to, že jejich kamarádi telefon mají a budou ho vyžadovat taky. Prostě taková je doba a sotva se tomu dá nějak zabránit :-)
U nás děti, co chodí do druhé třídy, ještě závislé na mobilu nejsou, a to už by mohly chodit do školy a do kroužků samy, nemluvě o možnosti se někde neplánovaně ztratit, hlavně kde je více lidí, jako v ZOO.
Ono taky s družinářkami je špatná domluva, děti se pouští na čip a moc dobře jim to nefunguje. Holt dnešní doba, kdy priorita je, aby náhodou nevstoupil nikdo "cizí" do školy, je poněkud na hlavu postavená. Takže zavolat přímo dítěti na hodinky by mohlo propouštění z družiny urychlit, případně dítě může družinářku samo upozornit, ať se podívá do aplikace na mobil, i když by domů samo nešlo.

Koukal jsem třeba na tohle https://www.aliexpress.com/item/1005005042196790.html
Recenze to nemá špatný, i když jsem si vědom, že polovina lidí je schopna dát dobrou recenzi jen za to, že jim to vůbec přišlo.
xsys
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. bře 2013 15:24:54
Bydliště: Brno

Re: eSIM a LTE hodinky

Příspěvek od xsys »

Mam taky druhaka, a mame tyto https://www.czc.cz/niceboy-watch-kids-p ... 59/produkt ale neni to nic moc. Urceni polohy je nekdy +- nekolik km, nekdy +-100m, asi jak to chyti signal. Volani pres GSM funguje na obe strany, to je asi jedina funkce ktera funguje jakz takz spolehlive. Zpravy a videohovor jdou pres data a jednoucelovou aplikaci v mobilu rodice. Prichozi zprava / videohovor aplikaci neprobudi, takze poikud ji nemam otevrenou, nezazvoni. Na jedno nabiti vydrzi pul dne kdyz dite posila fotky a zpravy, jeden den (myslim tak 10h) kdyz neposila skoro nic, jen obcas polohu. Nekdy se pripoji na 4G, vetsinou vidim 2G.
demitasse
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19. dub 2024 11:28:38

Re: eSIM a LTE hodinky

Příspěvek od demitasse »

Mám Huawei Watch 3 Elite a musím říct, že funkce LTE je opravdu užitečná. Hodně mě osvobodila od nutnosti nosit telefon pořád u sebe. Především při sportu je to skvělé - nemusím se starat o vodotěsné pouzdro pro telefon a můžu si zavolat, pokud je potřeba. Ale ano, baterie není úplně nejlepší a občas se zahřeje, když je hovor delší. Ale i tak je to pro mě velká výhoda, hlavně když jsem na cestách nebo při běžných denních aktivitách. Škoda, že Pixel Watch a Huawei nepodporují plnohodnotné SMS, to je trochu zklamání. Ale celkově jsem s hodinkami s funkcí LTE spokojený.
Life is short, precious, and beautiful. Don’t waste it on petty thingsgeometry dash
Odpovědět