SMS do všech sítí (předplacená karta)

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
pedro81
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. led 2024 14:39:36

SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od pedro81 »

Dobrý den,
rád bych se informoval, zda by mě někdo znalý poradil ohledně výběru předplacené karty na SMS do všech sítí (měsíčně by se jednalo o 50-200 SMS, nejvíce však do 100SMS) v rámci rodiny, neřeším smart phone a sociální sítě. Jedná se mě o předplacenku na SMS. O Kaktus SIM vím, ale rád bych bez podmínek předplacenku. Hlavní číslo mám u Kaktusu. Na volání používám call back Odorik, to mě také vyhovuje. Není to velký objem hovorů.
Co se týká SMS, tak vím o možnosti Orange SK - Prima Voľba - 100SMS za 1E měsíčně nebo neomezené SMS za 2 E.
Existují polské předplacenky s výhodnými SMSkami do všech sítí? Pravidla roamingu jsou mi známa, Orange prozatím pravidlo neuplatňuje na předplacenkách, jednu máme doma, využívá jiný člen rodiny. Nyní bych řešil sebe a další 2 členy. Děkuji.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od pe.havel »

Můžete vyzkoušet kalkulačku https://ifon.cz/kalkulacka/ . Je možné filtrovat pouze předplacenky, nastavit si počet SMS, bez volání. Jen není jisté, jak jsou ceny a podmínky aktuální.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od alfi »

100 SMS v síti u Odoriku stojí 59 Kč, za 99 Kč jsou v rámci sítě "neomezeně". Co používá zbytek rodiny za telefony? Pokud se na všech povolí RCS, jsou zprávy zadarmo - jen za přenesená data. Ještě jsou tady ve fóru zmínky o ukrajinských SIM - ale reálně půjdou získat nejspíš jen jako eSIM? (musí to umět telefon) :)
pedro81
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. led 2024 14:39:36

Re: SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od pedro81 »

Tlacitkove mobily Nokia 105 a 130. Takze prozatim vyhrava ten slovensky Orange koukam. Takze brzy vylet do Cadce, cesta tam a zpatky vyjde vlakem na 200Kc, leda by existovala varianta polske predplacenky.
sip2sim
Příspěvky: 39
Registrován: ned 05. čer 2022 17:56:09

Re: SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od sip2sim »

alfi píše: stř 10. led 2024 21:25:05 Ještě jsou tady ve fóru zmínky o ukrajinských SIM - ale reálně půjdou získat nejspíš jen jako eSIM? (musí to umět telefon) :)
K tem eSIM,
existuje SIM modul (nemecka fa), na ktery se eSIM da nahrat a v telefonu
ktery eSIM nepodporuje pouzivat = https://esim.me/

Podle toho kolik profilu chcete na tom SIM modulu a na kterych zarizenich
to chcete pozuivat, se odviji i cena.

Ty eSIM se ovladaji pres jejich aplikaci (Android/Apple).
Ceny sly nahoru, protoze vidi, ze je zajem o jejich produkty.

Divam se, ze uz nabizeji i prodej eSIM profilu nove
https://marketplace.esim.me/
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od alfi »

sip2sim píše: čtv 11. led 2024 14:12:08
alfi píše: stř 10. led 2024 21:25:05 Ještě jsou tady ve fóru zmínky o ukrajinských SIM - ale reálně půjdou získat nejspíš jen jako eSIM? (musí to umět telefon) :)
K tem eSIM,
existuje SIM moduly (nemecka fa), na ktery se eSIM da nahrat a v telefonu
ktery eSIM nepodporuje pouzivat = https://esim.me/

Podle toho kolik profilu chcete na tom SIM modulu, se odviji i cena.
Ty eSIM se ovladaji pres jejich aplikaci (Android/Apple).
Ceny sly nahoru, protoze vidi, ze je zajem o jejich produkty.

Divam se, ze uz nabizeji i prodej eSIM profilu nove
https://marketplace.esim.me/
Znám. Během Black Friday byla cena o 40% nižší (jenže +DPH a + cca 15 EUR poštovné). Nicméně mají nějak rozbitou kompatibilitu s Android 13 = kartu jde snadno umrtvit, tak mně to zatím odradilo od zkoušení..
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od Pitomec »

+DPH tam není, jelikož to jde tuším z Německa (musel bych se podívat na papíry, když jsem tu eSIM.me kupoval) a problémy na Androidu jsou jenom v případě, kdy někdo v nastavení mobilu tu eSIM.me ručně vypne - pak už nejde nahodit a je potřeba dát telefon do továrního nastavení.
Obrázek
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od alfi »

Pitomec píše: čtv 11. led 2024 19:39:24 +DPH tam není, jelikož to jde tuším z Německa (musel bych se podívat na papíry, když jsem tu eSIM.me kupoval) a problémy na Androidu jsou jenom v případě, kdy někdo v nastavení mobilu tu eSIM.me ručně vypne - pak už nejde nahodit a je potřeba dát telefon do továrního nastavení.
Uvnitř EU je DPH vždycky, ať už německá nebo česká :) Já vyhlížím "same brand", 5 profilů má ceník 39.95€, v košíku je na českou adresu +10.48€ "Erlöse OSS Lieferung aus DE nach CZ 21%:" a +9.95€ poštovné, tj. celkem (ne)pěkných 60.38€ = cca 1500 Kč za prázdnou SIM kartu.
Ano, Android 13 má u každé SIM velké přepínátko on/off, to fakt nechci hlídat, abych náhodou nekliknul. A zatím to až tak moc nepotřebuju. Hodilo by se to do modemu na cestovní data, tam je ale přehazování fyzické karty pořád jednodušší než kartu zmenšit, dát do telefonu, nastavit, zase zvětšit, zpátky do modemu.. Plus fyzická karta někde z trafiky má obvykle lepší cenu za data než eSIM cílené na turisty :)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od Pitomec »

Tak samozřejmě, že u plátců DPH je to DPH vždy, ale není extra, jako např. u dovozu zboží ze zemí mimo EU, což jsem měl na mysli :) Pokud jde o to vypínání SIM, pak se ten problém spíš týká těch jedinců, kteří mají v mobilu 2 SIM a jsou zvyklí jednu z nich odpojovat. Kdo má ale SIM jenom jednu, ten vypínání SIM nejspíš vůbec nepoužívá.
Obrázek
sip2sim
Příspěvky: 39
Registrován: ned 05. čer 2022 17:56:09

Re: SMS do všech sítí (předplacená karta)

Příspěvek od sip2sim »

Pitomec píše: čtv 11. led 2024 19:39:24 problémy na Androidu jsou jenom v případě, kdy někdo v nastavení mobilu tu eSIM.me ručně vypne - pak už nejde nahodit a je potřeba dát telefon do továrního nastavení.
To je docela neprijemna vlastnost :( ...
Odpovědět