Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Knelt09
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. bře 2023 19:10:58

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Knelt09 »

Také se podělím se svou zkušeností. Pobočka T-Mobile v Ostravě v nákupním centru Futurum. Pánovi jsem předal vyplněnou žádost. Na to reagoval, že o tom ví, ale že si musí něco ověřit u kolegů v Praze. Chvíli telefonoval, cca 5-6 minut. Poté si žádost oskenoval. Nakonec mě z telefonu donutil vyndat SIM pro ověření IMEI. Ukázání v telefonu mu nestačilo. No jako budiž... :lol:
Nechtěl vidět ani doklad totožnosti, ani mé číslo neprozváněl, jak zde na fóru někteří zmiňovali. Zprovoznění prý bude hotovo během 1-2 pracovních dní. Toť vše.

EDIT:
Když teď Googlím, tak SIM karty nejspíše nemají IMEI.. Každopádně chtěl pán vidět to číslo vyražené na SIM kartě.
pedro81
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. led 2024 14:39:36

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od pedro81 »

Zdravím, co tedy vyjde nejlépe? Vyplněnou žádost naskenovat si a odeslat přes formulář do T-Mobile (máme Kaktus SIM) nebo pobočka T-Mobile? Jsem také z Ostravy. ;) Řešil bych to koncem března. Tento víkend to nestihnu. SIMky mají ICCD, kdyby pobočka, tak raději si dát simku do tlačítkáče ohledně vyndání SIMkarty, než nosit u sebe jehlu.
vce
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13. lis 2014 18:28:12

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od vce »

Na pobočce TM ve Zlíně SIM kartu ani mobilní telefon vůbec vidět nechtěli.
Knelt09
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. bře 2023 19:10:58

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Knelt09 »

pedro81 píše: pát 08. bře 2024 21:47:51 Zdravím, co tedy vyjde nejlépe? Vyplněnou žádost naskenovat si a odeslat přes formulář do T-Mobile (máme Kaktus SIM) nebo pobočka T-Mobile? Jsem také z Ostravy. ;) Řešil bych to koncem března. Tento víkend to nestihnu. SIMky mají ICCD, kdyby pobočka, tak raději si dát simku do tlačítkáče ohledně vyndání SIMkarty, než nosit u sebe jehlu.
Já osobně bych se vydal na pobočku. To mi přijde jako řešení s největší šancí na úspěch. Zmiňuje to i pan Soukup zde na fóru. Samozřejmě můžete online formulář vyzkoušet. Dle některých zdejších příspěvků byla takto zaslaná žádost kladně vyřízena. Nicméně si myslím, že zaslání žádosti online formulářem již nyní s uplynulým časem (jak informace postupně probublávají k zaměstnancům T-Mobile) pravděpodobně nebude kladně vyřízeno.

Jinak na vyndávání SIM karet jsou evidentně na pobočkách připraveni. Jehla na vysunutí šuplíku ležela v takové plytké misce na stolečcích (pracovních místech) všech zaměstnanců na pobočce. Pán mi ji sám nabídl. S přendáváním do tlačítkáče bych se neobtěžoval.

EDIT: Mimochodem mám také Kaktus..
Jorgos71
Příspěvky: 4
Registrován: pát 27. srp 2021 22:57:16

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Jorgos71 »

Dával jsem 19.2. na pobočce ve Zlíně 3 žádosti. Všechna čísla T-Mobile Twist, nemyslím, že by mezi nimi byl nějaký významný rozdíl. U dvou z nich mi začal CLIP fungovat už za 2 dny, u třetího stále nefunguje.

4.3. jsem dostal od T-Mobile takovýto mail:
Vážený zákazníku, přijali jsme Vaši Žádost o vyjmutí z ochrany Hlasový Firewall 2.0. (dále jen „žádost“).

Potvrzujeme tímto, že Vaše mobilní číslo uvedené na žádosti jsme z ochrany za podmínek uvedených v žádosti vyjmuli.

Pro dokončení žádosti a využití služeb tak, jak jste zvyklý (volání fakticky z jiného čísla než je číslo uváděné jako zpětně dovolatelné) je však třeba, aby toto vyjmutí / nastavení následně dle sjednaných podmínek potvrdil i Váš druhý poskytovatel služeb uvedený v žádosti, se kterým musíte danou záležitost dořešit.

Váš T-Mobile
Bohužel netuším, kterého z těch 3 čísel se to má týkat. Zatím se mi zdá, že v tom má T-Mobile celkem chaos a výsledky jsou těžko předvídatelné :?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xsouku04 »

Včera jsem odeslal nový seznam do T-mobile. Ještě bych rád upozornil, že každé mobilní číslo může mít jen jedno nomadické/geografické a ne více.
že může mít jedno nomadické/geografické maximálně jedno mobilní je logické.
xtel
Příspěvky: 3
Registrován: pon 05. úno 2024 17:08:45

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xtel »

xsouku04 píše: pon 11. bře 2024 19:52:00 Včera jsem odeslal nový seznam do T-mobile. ...
Tak snad to bude brzy fungovat. Čekám na to jak na smilování.
Zatím se zobrazuje stále nomadické číslo.
ID hovoru: 576606575, volání z IP telefonu na SIM Odorik.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xsouku04 »

xtel píše: pon 11. bře 2024 22:00:05
xsouku04 píše: pon 11. bře 2024 19:52:00 Včera jsem odeslal nový seznam do T-mobile. ...
Tak snad to bude brzy fungovat. Čekám na to jak na smilování.
Zatím se zobrazuje stále nomadické číslo.
ID hovoru: 576606575, volání z IP telefonu na SIM Odorik.
Dostal jsem odpověď, že Odoričí čísla co aktivaci požádali do 10. čísla jsou již zadána, takže CLIP s nimi by mělo fungovat.
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od jadu »

Potvrzuji, že mé další dvě čísla jsou již funkční, takže už fungují všechna.
xtel
Příspěvky: 3
Registrován: pon 05. úno 2024 17:08:45

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xtel »

xsouku04 píše: úte 12. bře 2024 15:02:46
xtel píše: pon 11. bře 2024 22:00:05
xsouku04 píše: pon 11. bře 2024 19:52:00 Včera jsem odeslal nový seznam do T-mobile. ...
Tak snad to bude brzy fungovat. Čekám na to jak na smilování.
Zatím se zobrazuje stále nomadické číslo.
ID hovoru: 576606575, volání z IP telefonu na SIM Odorik.
Dostal jsem odpověď, že Odoričí čísla co aktivaci požádali do 10. čísla jsou již zadána, takže CLIP s nimi by mělo fungovat.
:arrow: Ano potvrzuji, CLIP už funguje. Díky!
Odpovědět