VoIP s geografickým číslem bez závazků, paušálů či minimálního plnění?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
VodJan
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28. úno 2024 14:46:33

VoIP s geografickým číslem bez závazků, paušálů či minimálního plnění?

Příspěvek od VodJan »

Zdravím,
donedávna jsem používal VoIP jako takové záložní řešení, prakticky se z něj netelefonovalo a i příchozí hovory za rok by se daly napočítat na prstech jedné ruky nepříliš zručného dřevorubce. Nicméně byly situace, kdy jsem byl rád, že tuto možnost mám. Bohužel můj operátor začal účtovat tzv. minimální účtovanou částku i když se nic neprovolá a to mi pro moje účely přestalo dávat smysl. Hledám operátora, který mi umožní používání takovéto víceméně "pasivní" linky s geografickým číslem. Zdá se však, že na praxi s minimálním plněním přešli prakticky všichni včetně odorik.cz. Zaujala mne však jedna věta z ceníku doplňkových služeb, u které bych poprosil o podrobnější vysvětlení - konkrétně:
"Minimální plnění může být v rámci individuální nabídky, nebo v rámci akce na daném čísle trvale sníženo nebo odpuštěno a to i dodatečně na žádost zákazníka."
Existuje tedy stále šance na provozování popsané záložní linky bez minimálního plnění, případně s minimálním plněním nižším než 30,- měsíčně u linky s geograficky přiděleným číslem?
Předem díky za reakci.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP s geografickým číslem bez závazků, paušálů či minimálního plnění?

Příspěvek od xsouku04 »

Věc se má tak, že bohužel s příchozími portacemi (které musí být zdarma) jsou značné náklady a bez paušálů by se spousta portací nikdy nevrátila. Proto ten paušální poplatek musí být v ceníku. Že je pak u většiny čísel neúčtujeme ( a u všech čísel přidělených v dřívějších dobách), tím už zjevně nic neporušujeme.
Bohužel politici touhle nesmyslnou regulací podporují mlžení, takže se nemohu vyjadřovat přesněji, raději se zeptejte mailem. To minimální plnění u nás neplatí skoro nikdo. Je spousta užití VoIP, kde by minimální plnění 30 Kč/číslo to úplně zabilo.
zdenek123
Příspěvky: 6
Registrován: pon 21. zář 2020 11:29:21

Re: VoIP s geografickým číslem bez závazků, paušálů či minimálního plnění?

Příspěvek od zdenek123 »

Pokud tedy u Vás vedu (nebo spíše Vy) geografické číslo a zrovna to není hitparáda ve využití z mojí strany, existuje něco, jak Odorik podpořit i jinými způsoby? Např. časově omezenou hvězdičku do uživalského účtu, že jsem fanoušek Odoriku apod? Zdeněk
Odpovědět