[4smart] Omezení počtu serverů

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
crazyprogrammer
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. led 2012 15:17:15

[4smart] Omezení počtu serverů

Příspěvek od crazyprogrammer »

Zdravím,
dnes jsem potřeboval otestovat jednu věc, na odděleném stroji a narazil jsem - proč k tomu, abych vytvořil více serverů, musím mít kredit vyšší než 100 Kč?
Chápu omezení pro ty, kteří mají pouze "testovacích" 10 Kč, ale pokud už jsem si jednou zaplatil, je to nutné? Je snad moje věc jak rychle se můj kredit vyčerpá kvůli spotřebě více VPS, ne?
Tento limit mi přijde opravdu nesmyslný, na účtě mám ~85 Kč, které se vyčerpávají opravdu pomalu a nesmím vytvořit další VPS...
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: [4smart] Omezení počtu serverů

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Představte si situaci, kdy se na 4smart.cz zaregistruje nový uživatel. Dobije si kredit, řekněme 50 Kč a následně by tedy mohl vytvářet neomezený počet VPS.
Pokud by šlo o uživatele záškodníka, mohl by vytvářením abnormálně velkého počtu VPS způsobit komplikace - například dočasně vyčerpat rozsah veřejných IPv4 adres,
obsadit disková úložiště novými VPS, čímž by zbytečně obsadil místo a také by tak mohl znatelně zhoršit odezvu u klasických diskových úložišť.

Pokud by se takových uživatelů sešlo v jeden okamžik více, pak by z toho mohl být docela slušný problém.
Nemluvě o komplikacích, které by případně mohly být způsobeny platícím uživatelům.
Teoreticky by ale riziko představoval už jediný uživatel, pokud by měl možnost neomezeně vytvářet VPS.

Chcete-li vlastit více virtuálních serverů, dobijte si svůj ktredit.
Po vytvoření nového VPS se Vám kredit nestrhne = vytvoření dalšího VPS je zcela zdarma.
Omezení je tedy dáno pouze disponibilním zůstatkem.

J.M.
crazyprogrammer
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. led 2012 15:17:15

Re: [4smart] Omezení počtu serverů

Příspěvek od crazyprogrammer »

Dobrý den,

ano, to je pochopitelné - řešením by bylo poskytovat například pro ty, co mají více než 70 Kč možnost vytvořit alespoň 3 servery, 100 Kč už potom neomezeně, jako doteď - pouze můj návrh, myslím že by to tak mohlo fungovat dobře.

Děkuji za rychlou odpověď :).
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: [4smart] Omezení počtu serverů

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

ano, myslím, že snížení limitu disponibilního zůstatku pro vytvoření dalšího VPS má smysl a stojí zato se jím zabývat.

Z technických důvodů to ale nelze řešit nyní.
K tomuto problému se tedy v blízké budoucnosti ještě vrátím a při té příležitosti oznámím změny v sekci novinky na tomto diskuzním fóru.

J. Marák
Zamčeno