Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném formátu.

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Radouch

Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném formátu.

Příspěvek od Radouch »

Je to feature nebo bug, že když zadám do formuláře callbacku na webu jako rychlý kontakt číslo v "sipa" formátu (vypsat ho do políčka jsem byl líný), formulář se vzbouří s výše uvedenou červenou hláškou?

Z mobilní Java aplikace se sipa rychlý kontakt spojí v pořádku, je-li zadán jako "Hovor z čísla" - pro "Hovor na číslo" se ozve hlášení, že volané číslo je obsazeno, i když to není pravda, a je požadováno zadání volaného číslo ukončeného křížkem (což se ale rovněž nepodaří, protože křížek vyvolá jen anglickou hlášku "Transfered").
Radouch

Re: Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném form

Příspěvek od Radouch »

Budete se tím, prosím, výhledově zabývat - dnes jsem to potřeboval opakovaně použít a nezbylo než vytáčet přes Java aplikaci... :?
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném form

Příspěvek od Zedna »

Toto je zrejme podobny typ chyby jako jsem psal ja ve vlakne "Namety a pripominky":

rychle kontakty - nelze zadat cisla v siti Odorik: napriklad *100 (Odorik linka)

odorik.exe - pri volani na sip:hudba@nic.cz hlasi chybu "Nastala chyba behem navazovani hovoru, [VoipEngine:inviteCall] Invalid URL for invite call, error = -1 ", pritom kdyz tu adresu sip:hudba@nic.cz zadam do rychlych kontaktu a v programu odorik.exe dam do toho policka pro telefonni cislo misto te sip adresy jen cislo rychleho kontaktu, tak to funguje spravne a hovor je spojen a hudba hraje.

EDIT: jeste poznamka, ze k te same chybe dojde i v pripade kdy ten ulozeny rychly kontakt vyberu z ComboBoxu v aplikaci odorik.exe a do toho policka se doplni cele cislo i s adresou: "sip:hudba@nic.cz - 90 - hudba" --> funguje to opravdu jen pri zadani CISLA rychleho kontaktu pod nimz je to SIP ulozeno
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném form

Příspěvek od xsouku04 »

Zedna píše:Toto je zrejme podobny typ chyby jako jsem psal ja ve vlakne "Namety a pripominky":

rychle kontakty - nelze zadat cisla v siti Odorik: napriklad *100 (Odorik linka)
Nám nikdo na infolinku tak často nevolá, aby si to musel dávat do rychlého kontaktu. Tohle za chybu nelze považovat.
odorik.exe - pri volani na sip:hudba@nic.cz hlasi chybu "Nastala chyba behem navazovani hovoru
Z žádného sip programu nelze volat přes sipa, prostě to odporuje standartu SIP. Pokud jde volat na sip uri, tak na přímo a ne přes nás.
Jediná možnost je zadat ono číslo zkrácené volby. Chyba v programu je jen v tom, že to tam za vás předvyplní.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném form

Příspěvek od xsouku04 »

Radouch píše:Je to feature nebo bug, že když zadám do formuláře callbacku na webu jako rychlý kontakt číslo v "sipa" formátu (vypsat ho do políčka jsem byl líný), formulář se vzbouří s výše uvedenou červenou hláškou?

Z mobilní Java aplikace se sipa rychlý kontakt spojí v pořádku, je-li zadán jako "Hovor z čísla" - pro "Hovor na číslo" se ozve hlášení, že volané číslo je obsazeno, i když to není pravda, a je požadováno zadání volaného číslo ukončeného křížkem (což se ale rovněž nepodaří, protože křížek vyvolá jen anglickou hlášku "Transfered").
Prosím zadejte si volání na sipa do rychlých kontaktů a použijte číslo rychlého kontaktu. Tak a jen tak to bylo původně zamýšleno.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném form

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:
Zedna píše:Toto je zrejme podobny typ chyby jako jsem psal ja ve vlakne "Namety a pripominky":
rychle kontakty - nelze zadat cisla v siti Odorik: napriklad *100 (Odorik linka)
Nám nikdo na infolinku tak často nevolá, aby si to musel dávat do rychlého kontaktu. Tohle za chybu nelze považovat.
To cislo *100 jsem uvedl jen jako priklad.
Typicky pripad, kde to opravdu vadi je, pokud klient (kteremu chci volat) nema pridelene nomadicke ani geograficke cislo, tedy ma jen to vnitrni cislo a ja mu chci zavolat (uvnitr site Odorik) z Odorika na Odorik. Pak si ho nemuzu ulozit do rychlych kontaktu.
Takze chyba to je.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném form

Příspěvek od xsouku04 »

Zedna píše: Takze chyba to je.
Pokud si člověk nastaví nějaké číslo v síti tedy např. *300116, tak to jde a nevím o tom, že by to někdy nešlo je to ale možné. Jediné co nejde nastavit je *100 a to nepovažuji za chybu.
V každém případě to jde. Jde také zadat speciální čísla, konference nebo volání na enum. Což se jistě hodí.
http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla
Radouch

Re: Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném form

Příspěvek od Radouch »

xsouku04 píše:
Radouch píše:Je to feature nebo bug, že když zadám do formuláře callbacku na webu jako rychlý kontakt číslo v "sipa" formátu (vypsat ho do políčka jsem byl líný), formulář se vzbouří s výše uvedenou červenou hláškou?

Z mobilní Java aplikace se sipa rychlý kontakt spojí v pořádku, je-li zadán jako "Hovor z čísla" - pro "Hovor na číslo" se ozve hlášení, že volané číslo je obsazeno, i když to není pravda, a je požadováno zadání volaného číslo ukončeného křížkem (což se ale rovněž nepodaří, protože křížek vyvolá jen anglickou hlášku "Transfered").
Prosím zadejte si volání na sipa do rychlých kontaktů a použijte číslo rychlého kontaktu. Tak a jen tak to bylo původně zamýšleno.
Ale vždyť píšu, že to NEFUNGUJE - vyzkoušejte si to, prosím. Samozřejmě, že to do formuláře pro callback z vašeho webu vybírám přes rychlé volby, ale pak to právě nadává, že "Číslo, ..., je ve špatném formátu."
Radouch

Re: Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném form

Příspěvek od Radouch »

Radouch píše:Ale vždyť píšu, že to NEFUNGUJE - vyzkoušejte si to, prosím. Samozřejmě, že to do formuláře pro callback z vašeho webu vybírám přes rychlé volby, ale pak to právě nadává, že "Číslo, ..., je ve špatném formátu."
Aha, teď jsem tedy zjistil toto - když do políčka "číslo" zadám číslo rychlé volby, je vše OK. Já jsem ale použil roletu "vyberte ze zkrácených voleb" a s tou to nejde. Omlouvám se tedy, že mě nenapadlo se podrbat pravou rukou za levým uchem, v každém případě tam chybu máte. :roll:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Callback z webu na sipa - Číslo, ..., je ve špatném form

Příspěvek od xsouku04 »

Radouch píše:v každém případě tam chybu máte. :roll:
OK, tak je aspoň jasnější v čem ta chyba je. Poznačil jsem si to.
Odpovědět