volání ze zahraničí

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Návštěvník

volání ze zahraničí

Příspěvek od Návštěvník »

Nevíte někdo jak se dá příjmat hovory v eu bez poplatku slyšel jsem o někalkých travel sim a podobných společnostech ale těch je dost a najít nějakou slušnou a nenechat se napálit je pro mne tožku složitější děkuji za rady
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: volání ze zahraničí

Příspěvek od xsouku04 »

Po kterých zemích cestujete? Nebylo by možné si pořídit simkarty ze zemí kam cestujete? Má to nevýhodu, že musíte dávat čísel více, ale je to rozhodně nejlevnější možnost. Mohl by jste si pak u nás nastavit třeba paralelní zvonění na všechny ty simkarty ze všech zemí a kde zrovna budete tam to zdvihnete. Nastavení můžete měnit podle zemí kam máte plány jet.
Osobní zkušenost nemám, ale obvykle tyto simkarty mají nějaký nadstandartně drahý prefix (třeba do Liechtenštejnska) z čehož mohou financovat přesměrování a poplatky za příchozí roaming. Otázka je jak moc je to spolehlivé.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: volání ze zahraničí

Příspěvek od konrad »

Mě pomohla rada v tomto vláknu
xsouku04 píše:Možností je spousta. Nicméně já bych to fakt nekomplikoval. Jak ně něco moc komplikované, tak to pak nefunguje, nebo to člověk poplete. Než jedu do zahraničí, zapnul bych si roaming a vypnul datový roaming. Také bych si vypnul zvonění, protože příchozí hovory brát nebudu. No a nomadické nebo i geografické číslo bych si přesměroval na svoje číslo do zahraničí + třeba paralelně ještě na skype nebo sip telefon. A to bych řekl důležitým lidem. No a pak např. dvakrát denně pak v době kdy mě se to hodí si přečtu sms zprávy a zavolám lidem co si mne snažili zastihnout. Nikdo nemusí poznat že jsem v zahraničí a já vyřídím vše v podstatě za stejnou cenu jako kdybych byl v ČR. Vše si lze vyzkoušet ještě před odjezdem. Jen místo zahraničního čísla, které ještě možná neznáte, si svoje číslo zkusíte zkušebně přesměrovat třeba na číslo svého známého.
peters5
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12. dub 2012 8:29:28

Re: volání ze zahraničí

Příspěvek od peters5 »

Dobrý den. Chci se zeptat jestli je možné získat nomadické číslo i pro jinou zem než pro ČR. Jde mi o to že pojedu do Španělska na delší dobu a chtěl bych tam volat přes Voip ale za místní ceny na místní čísla. Mám datoví roaming od vodafonu. Zároveň mě zajímá zda můžu bez problémů volat ze zahraničí do Čech z již získaného nomadického čísla za těch 1,6kč na mobily.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: volání ze zahraničí

Příspěvek od xsouku04 »

peters5 píše:Dobrý den. Chci se zeptat jestli je možné získat nomadické číslo i pro jinou zem než pro ČR. Jde mi o to že pojedu do Španělska na delší dobu a chtěl bych tam volat přes Voip ale za místní ceny na místní čísla. Mám datoví roaming od vodafonu. Zároveň mě zajímá zda můžu bez problémů volat ze zahraničí do Čech z již získaného nomadického čísla za těch 1,6kč na mobily.
Pokud voláte přes internet, je jedno odkud voláte, záleží jen na tom kam voláte. Tedy ano, můžete volat i ze Španělska na mobil do ČR za stejnou cenu. Kvalita záleží na kvalitě interentu.
Aby jste získal španělské telefonní číslo, zkuste si najít nějakého španělského VoIP operátora. A proč si nepořídit španělskou simkartu se španělským mobilním číslem?
Myslím že pro vyřizování věcí přímo ve Španělsku to bude asi nejvíce praktická varianta a i ten internet takto vyjde nejspíš podstatně levněji než placení za datový roaming.
peters5
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12. dub 2012 8:29:28

Re: volání ze zahraničí

Příspěvek od peters5 »

Španělskou sim kartu mám ale nechce se mi tahat sebou dva mobily. Navíc roaming datový tarif od vodafonu mě vyjde levněji než španělský internet. Řešení bude asi najít místního poskytovatele VoIP a přidat si další účet do sip aplikace a mít tak vše v jednom telefonu s přesměrováním na jedno jediný číslo.
Mám ale ještě jeden problém a nemůžu ho tady na fóru nikde najít. Nejdou mi posílat sms z aplikace sip i když tam ta možnost je. Nevím jestli nemám něco špatně nastavený ale volání mi normálně funguje. Jen ty sms nejdou. Poraďte prosím co s tím. I když je volání levné občas je potřeba napsat sms a výhoda je že i do ciziny je to za 1kč.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: volání ze zahraničí

Příspěvek od xsouku04 »

peters5 píše: Nejdou mi posílat sms z aplikace sip i když tam ta možnost je.
Zkuste nový proxy http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... nost#p2974
peters5
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12. dub 2012 8:29:28

Re: volání ze zahraničí

Příspěvek od peters5 »

Bohužel jsem nikde nenašel kde ten proxy mám změnit. Mám sip klienta CSipSimple.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: volání ze zahraničí

Příspěvek od xsouku04 »

peters5 píše:Bohužel jsem nikde nenašel kde ten proxy mám změnit. Mám sip klienta CSipSimple.
Vše zůstává stejné (jako heslo a tak) jen všude kde se vyskytne v nastavení sip.odorik.cz zadáte místo toho
siptest.odorik.cz
peters5
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12. dub 2012 8:29:28

Re: volání ze zahraničí

Příspěvek od peters5 »

Tak už se mi to povedlo. Supr. Děkuji. Teď už mám jen jeden problém. Když mi někdo volá tak mi to vyzvání jen chvíli a pak se mi mobil přepne do tichého režimu bez vibrací a nabídne mi to zvednout jako klasický hovor. Když ho odmítnu tak se mi objeví zpátky prostředí sip ale tichý režim pořád zůstává. Nevím čím to je. Všechna nastavení jsem kontroloval a jsou v pořádku tak nevím čím to může být.


Smazal jsem vše a znovu nainstaloval. Teď sice vše funguje tak jak má ale jedině když nastavím server sip.odorik.cz takže mi zase nejdou ty sms :( :( Když ho přepíšu na siptest.odorik.cz nelze zaregistrovat.
Naposledy upravil(a) peters5 dne pon 16. dub 2012 19:18:45, celkem upraveno 4 x.
Odpovědět