CLIP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

umím si živě představit jak se u nás na úřadech vyměřuje velkým firmám a jak malým subjektům.
Spíše mi jde o to, že někdo CLI má, někdo ho mít nemůže (nový uživatel). Proto mi přijde stejné "riziko", když ho bude moci mít každý. Ostatně použití CLI by mělo být výhradně na osobní odpovědnosti uživatele GSM čísla, nikoliv operátora. Odorik to pouze nabídne, ale skutečně to použije konkrétní uživatel na vlastní odpovědnost. Nebo uživatel použije negeograf. číslo 910xxxxxx
Vidím paralelu v ulozto.cz, kde poskytovatel neručí za uložený obsah (neberte mě prosím doslova)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: CLIP

Příspěvek od ViR »

luky píše:Ostatně použití CLI by mělo být výhradně na osobní odpovědnosti uživatele GSM čísla, nikoliv operátora.
Ale to může být z pohledu zákona právě úplně přesně naopak. Odpovědnost za oprávněné nebo případné neoprávněné užívání čísel totiž nese podle ZoEK operátor, nikoli "nesvéprávný" účastník. Čili, jestliže odeslání CLI není užíváním čísla, pak lze hovořit o odpovědnosti účastníka i operátora z toho pohledu, zda je či není odeslané číslo "adresou" účastníka, který si odeslání konkrétního CLI vyžádal. A není to až tak problém ČTÚ. Jestliže odeslání CLI je užíváním čísla, má problém hlavně operátor a na krku správní řízení....
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

asi by bylo nejlepší vznést oficiální dotaz na ČTÚ. Pak by měl voip operátor jistotu. V tuto chvíli stejně není co ztratit, jelikož funkce CLI není z důvodu nejasnosti nabízena.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: CLIP

Příspěvek od ViR »

luky píše:asi by bylo nejlepší vznést oficiální dotaz na ČTÚ. Pak by měl voip operátor jistotu. V tuto chvíli stejně není co ztratit, jelikož funkce CLI není z důvodu nejasnosti nabízena.
A to byste se divil ;)
Novice

Re: CLIP

Příspěvek od Novice »

Tak s tím CLIP jste mě docela dost naštvali, zrovna dnes jsem se zaregistroval, zaplatil kredit a hle CLIP již nejde nastavit, což je škoda, protože je to pro mě zásadní věc. Chtěl jsem přejít ale teď mi nezbývá než provolat kredit a zůstat u Mikrotechu kde tuto funkci mám aktivní. Tak snad do provolání kreditu dostanete rozum. Předem díky.
Nový, zatím nespokojený klient.
Návštěvník

Re: CLIP

Příspěvek od Návštěvník »

Novice píše: zůstat u Mikrotechu kde tuto funkci mám aktivní.
Mikrotech stále umožňuje aktivaci jiného CLIP než je číslo dané linky?
Novice

Re: CLIP

Příspěvek od Novice »

Ano stále lze v ústředně aktivovat, pro jistotu jsem to teď ještě ověřil.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

dobrý večer. Je něco nového v otázce používání CLIP? Jak to vypadá? Osobně jsem měl možnost aktivovat si a vyzkoušet si CLIP u volání ze Skype na mobily nebo pevné linky (s displejem) - naprosto bez potíží. Je to paráda.

Ano Skype nesídlí v ČR, tak ho naše legislativa nepálí, ale proč to nepoužít, když to jiní zahraniční i domácí VOIP provozují bez obav? :idea:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

Pracujeme na tom. Snad nejpozději příští týden.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

tak to bude skvělé
Odpovědět