CLIP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

dotaz byl zaslán na ČTÚ mailem bez elektronického podpisu (u dotazu to možné je), odpověď přišla emailem, bez el. podpisu. Samozřejmě, že někdo na emailu je podepsaný, také jeho funkce, je uvedeno oddělení ČTÚ, kontakt atd. atd....

Pokud máte někdo zájem, investujte trochu svého času a dotažte se sami, odpověď vám zašlou a to poměrně rychle. Pošlete dotaz písemně, dostanete odpověď písemně. Pošlete podepsaný el. podpisem, věřím, že vám odpověď podepíšou elektronicky. Zatím jsem se tady na foru dočetl hromadu důvodů, proč CLI nejde spustit. A že operátor nemá čas dopisovat si s ČTÚ. CLI tady jalově řeším od 31. března, přitom email na ČTÚ mě stál 3 minuty svého času a jasné odpovědi jsem se dočkal za 10dní
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

Děkuji. Zdá se že ČTÚ už o tom přemýšlel a přiklání se k rozumnému názoru jiných evropských regulátorů. To jsem předpokládal i když jistej jsem si tím být nemohl. Kolega Kment na tom pracuje, ale bohužel jej pořád někdo vyrušuje.
Snažíme se předělat ukládání adres tak, aby každý uživatel měl jednu nebo více adres a mohl si jednotlivé linky snadno přepínat mezi těmi adresami. Je to důležité především pro případ, že má někdo např. 30 linek, zadávat pak adresu znovu a znovu u každé linky je hodně pracné. Proto se tyto změny táhnou. Je mi ale jasné, že je to nyní priorita. Jde o to, aby jedna adresa, byla v systému uložena jen jednou a ne ke každé lince znovu a znovu.


Pokud někdo na tuhle funkcionalitu spěchá, může nás kontaktovat emailem. Je třeba poslat v mailu i tzv. tísňovou adresu. Tedy adresu podle které bude směrován hovor v případě tísňového volání. Aktivace bude stát 10 Kč, protože je k tomu potřeba 910 číslo.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: CLIP

Příspěvek od ViR »

luky píše: CLI tady jalově řeším od 31. března, přitom email na ČTÚ mě stál 3 minuty svého času a jasné odpovědi jsem se dočkal za 10dní
Tak, ta odpověď je bezpochyby velmi dobrá v tom, že Úřad řekl, že to není zakázané. Ale také řekl, že "Podmínkou technického řešení poskytování takovéto funkcionality je zvláštní dohoda mezi podnikatelem provozujícím VoIP platformu a operátorem pevné či mobilní sítě...." (Což je ovšem obdobný postoj, jaký zaujímal od r. 2005 k otázce mobilních virtuálních operátorů.... A zatím nevím o nikom, kdo např. s mobilním operátorem takovou zvláštní dohodu má.) Jistou naději ovšem skýtá závěr té věty, totiž slova: ".....ke které je tato platforma připojena." Podle mého chápání by tak mohla stačit dohoda s tranzitním operátorem.
Aladin

Re: CLIP

Příspěvek od Aladin »

Dobry den!
Mam u Odorika dve linky. Na jedne geograficke cislo a na druhe CLIP meho mobilniho telefonu. Obe linky jsou soucasne prihlaseny k SIP proxy.
Uz vidim, jak pred kazdym hovorem polezu na svuj ucet a budu tam neco prepinat. Nebo jak to tedy bude presne fungovat? Myslel jsem, ze tu adresu nastavim na pevno na to nomadicke cislo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

Linka s CLIP bude mít zároveň i nomadické (popřípadně geografické číslo). To ale hlavně z toho důvodu, aby když budete voalt na tíšnovou linku, aby jsme mohli provést lokalizaci podle adresy, kterou k tomu číslu zadáte. Nic přepínat nebudete muset. Ale pokud budete dočasně chtít, aby se clip nezobrazovalo a místo toho se zobrazovalo ono příslušné nomadické číslo, půjde to nastavit. Myslím že to takto nemá chybu. Budete tak schopni na VoIP i přijímat hovory na veřejném čísle, což je druhá výhoda.
Aladin

Re: CLIP

Příspěvek od Aladin »

Dik za objasneni.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

CLIP u Odorika je výhodný především pro gsm operátora. Protože jeho číslo tak bude stále používáno. Sice ne pro odchozí hovory, ale pro příchozí ano. A z těch bude mít poplatky (0,55 Kč/min). Taky pro sms... A taky za 3g internet, který jim platím, abych se i dovolal, když nemám wifi. Tady bych vůbec neměl strach.

Už dnes se mluví, že klasické gsm hovory jsou mrtvé. Sice si to nemyslím, ale alternativ je stále více a více a ta doba zániku monopolu gsm hovorů se blíží.
ČTÚ je, myslím, nyní více nakloněn malým firmám, které mají dle současného všeobecného názoru (společenského, ekonomického, politického), konečně rozhýbat trh a narušit předražený oligopol našich 3 gsm operátorů. Odoriku, využij toho.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: CLIP

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:Linka s CLIP bude mít zároveň i nomadické (popřípadně geografické číslo). To ale hlavně z toho důvodu, aby když budete voalt na tíšnovou linku, aby jsme mohli provést lokalizaci podle adresy, kterou k tomu číslu zadáte...
Budu si tedy moct zapnout CLIP (na muj mobil) i u me Odorikove linky s GEOGRAFICKYM cislem?
Ja mam totiz jen geograficke cislo, nomadicke nepotrebuji a nemam a nechci zbytecne vic linek.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

Ano
Kamilos

Re: CLIP

Příspěvek od Kamilos »

To mam chapat, ze kdyz mam jako clip moje mobilni cislo pres odorik jko odchozi,tak to chteji zrusit ????
To snad jako ne?
Odpovědět