CLIP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
panda

Re: CLIP

Příspěvek od panda »

Co mne hlavně zarazilo že zahraniční VoIP operátoři Clip pořád měnili a stačilo zadat číslo jaké se má na druhé straně zobrazit žádné SMS potvrzení a ani registrace mobilu například prozvoněním a ani ničím jiným asi si myslí že mohou porušovat přiblblý český telekomunikační zákon a proč by měnil je to nezajímá a čtu s tím nic nedělá a menší českou firmu šikanuje zahraniční nadnárodní VoIP operátoři kašlou na nějaký zákony čtu . je vidět že zákony musí dodržovat jen slušní kteří snaží slušně a poctivě podnikat a nechtějí a ani nemou přes nadnárodní subjekty podvodně si vyřídit VIP povolení a vijímky .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

Existují i služby, které jsou přímo šité na míru různým podvodníkům a je možné si jako číslo toho kdo volá nastavit cokoli. Hovory jsou ale pak celkem drahé. Mezinárodně je "právo" nevymahatelné. Pokud samozřejmě nejde o nějakého teroristu, nebo zájmy USA.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

xsouku04 píše:Pracujeme na tom. Snad nejpozději příští týden.
vím, není ještě konec týdne, nicméně jak to vypadá, podaří se vám CLIP zprovoznit pro nás nové uživatele?
Návštěvník

Re: CLIP

Příspěvek od Návštěvník »

luky píše:
xsouku04 píše:Pracujeme na tom. Snad nejpozději příští týden.
vím, není ještě konec týdne, nicméně jak to vypadá, podaří se vám CLIP zprovoznit pro nás nové uživatele?
??? prosím nebude to náhodou to jak v pohádce z obušku z pytle ven dnes za peníze zítra zadarmo???
Pepek

Re: CLIP

Příspěvek od Pepek »

Vidím že CLIP je tady tabu. V diskuzích se běžně řeší, ale spustit nejde. Že by byl Jen pro vyvolené?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: CLIP

Příspěvek od ViR »

Pepek píše:Vidím že CLIP je tady tabu. V diskuzích se běžně řeší, ale spustit nejde. Že by byl Jen pro vyvolené?
A ono někomu nefunguje jeho vlastní CLI?
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

no mně by se zobrazování mobilního gsm čísla u odchozího nomad. hovoru hodilo. Už jsem na toto téma napsal v tomto fóru až až. Argumenty Odoriku chápu, chápu i problém u naší legislativy. Ale je to dost nepříjemné pokaždé volanému vysvětlovat, ať na to nomadické číslo nevolá. Taky se mi stalo, že mi hovor nevzali, protože mysleli, že jde o nějakého reklamního otravu. Možná je to placebo efekt, ale mám někdy pocit, když volám na mobily, že musím dlouho vyzvánět, jako by volaný přemýšlel, co je to za zvláštní číslo a až pak to zvedl. Stačí se podívat na kdovolal.cz jaké fámy o předčíslí 910 stále kolují.... ale i tom jsem už tady někde psal
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

dobré odpoledne, jako neutuchající clipový kverulant bych se chtěl zeptat na aktuální situaci kolem zobrazování mobilního čísla u nových zákazníků, jak to nyní vypadá. Za ty měsíce jsem pochopil, že problém je v teoretickém zásahu ze strany ČTÚ. A taky v riziku zneužití či odcizení identity.

Proto bych se chtěl zeptat, zda by bylo možné prokázat vlastnictví mobilního čísla třeba osobně na některých z kamenných poboček Odoriku. Člověk přinese SIM kartu, faktury k číslu dané SIM karty, občanský průkaz.... Sepíše se oboustranná smlouva s upozorněním, že pokud majitel mobilního čísla (SIM karty) pozbyde vlastnických práv k tomuto číslu, přestane CLIP užívat. Eventuálně pomocí sms se může 2 x do roka ověřit "vlastnictví" mobilního čísla. Pokud bude na faktuře uvedena fyzická osoba, prokáže se občanským průkazem, pokud to bude firma, pak navíc výpisem z obchodního rejstříku (?). Jelikož nic není zadarmo, bude tento CLIP zpoplatněn.Už nic jasnějšího a průhlednějšího být nemůže. Chránit to bude nejen Odorik, ale i majitelé mobilních gsm čísel.
Co vy na to?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: CLIP

Příspěvek od ViR »

luky píše: Chránit to bude nejen Odorik......
Pokud ČTÚ dojde k názoru (doufám že ne) že se jedná o nedovolené užití čísla jiného operátora, tak by to Odorik nijak zvlášť před postihem za správní delikt neochránilo. Problém je v tom, že u nás není k dispozici jasný a jednoznačný "oficiální" výklad této problematiky :-(.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CLIP

Příspěvek od luky »

ViR píše:
luky píše: Chránit to bude nejen Odorik......
Pokud ČTÚ dojde k názoru (doufám že ne) že se jedná o nedovolené užití čísla....
Znamená to, že byl na úřad vznesen dotaz? Protože pokud se ho nikdo nezeptá, pak úřad určitě o ničem nerozhodne. Proč by to dělal. Leda, že by si někdo stěžoval, a to by už bylo pozdě. Naopak, přijde mi logické, když žadatel předloží úřadu, že má pro danou věc vypracované postupy, metodiku nebo standardy, které zabezpečí, že nedojde k poškození práv subjektů.
Prostě jsem toho názoru, že líná huba je holé neštěstí.
Jako nový zákazník, který volá hlavně z androidu, bych mobilní clip uvítal. Za služby platím, uvítal bych, kdybych dostal informace, jestli Odorik CLIP spustí, nebo chce udržet status quo, pro ty co ho už mají a počká až problém clip nakousne vyřeší jiný voip operátor. Protože o toto právo bude nutné bojovat, ČTÚ sám o sobě nerozhodne.
Odpovědět