Java aplikace odorik - Android

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Tatinek2 »

Převézt java aplikaci na aplikaci kompatibilní s androidem není moc veliký problém. Zkoušel jsem java aplikaci na zpětné volání. Lze poslat sms, zadat PIN, vybrat jazyk, kontrolovat probíhající hovory, kredit adt. Jde všechno mimo psaní čísla na zpětné volání. Vypadá to, že je problém v tom, že na všechny příkazy se musí otevřít "nové okno". Pouze na psaní čísla na zpětné volání se nemusí. Kdyby někdo přidal tlačítko na zpětné volání, po kterém by se otevřelo "nové okno", tak by to bylo super. Převedená aplikace je v příloze.
Převádí se tady: http://www.netmite.com/android/srv/1.6/getapk.php (povede se každý asi 10 pokus) a je potřeba mít nanstalovaný J2ME runner http://android-core.com/310-java-runner.html.
Vše je legální.
O co mi jde. Prosím programátory z Odorika nebo někoho, kdo umí programovat v javě, aby zkusil pro nás Androiďáky upravit upravit java aplkaci. Měl jsem to teď symbian a tato aplikace mi chybí. A už jsem to tu také někde četl, že to někdo scháněl. Pokud by to někdo chtěl zkusit a nemá kde vyzkoušet, pošlete mi upravený soubor a já to převedu a vyzkouším.
Testováno na Samsung Galaxy mini GT-5570I, Verze software 2.3.6.
Přílohy
Odorik.zip
(23.41 KiB) Staženo 217 x
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Kristovec »

Pridávám se k vyzve,i s ohledem na horsí androidacky zvuk pri internetovem
volání,budou li tarify v budoucnu dál klesat,callback nahradí internet.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Tatinek2 »

Já na volání používám Meda5-fone a dobrý. Je to jediná aplikace, která mi jde dobře. Problém bude kvalitě 3G. Mám v mobilu test měření rychlosti a odezva bývá kolikrát na 3G horší než v EDGE.
Ale to jsme jinde. Já myslím, že by to mělo jít upravit. Dlouho jsem hledal co s tím. Teď stačí jen upravit java aplikaci a bude to super. Snad se toho někdo ujme.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Jan Teleofnistan

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Jan Teleofnistan »

Ja bych byl pro, kdyby odorik udelal nativni odorik.exe i pro android pres android. Ta aplikace je pod normalnima windows perfektni, ale u mobilnich telefonu spolehat jen na dohodu s nokii mi prijde celkem kratkozrake, vubec by me neprekvapilo, kdyby byla nokia na prodej a s mikrosoftem se zase rozloucila :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od xsouku04 »

Napsat Odorik.exe pro android je moc náročné. Spousta chyb je totiž ze samotné kombinace hardware/software a než se chyby vyladí už jsou zde další verze obojího. Je to mimo naše možnosti udržovat program pro tolik různých telefonů.

Udělat ale nativní android program pro zpětné volání je v plánu.
kortas
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 16. úno 2012 13:20:49

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od kortas »

Já sem třeba java aplikaci nikdy nepoužíval a tak mi na androidu nechybí.. Používám csipsimple, pro zpětné volání také csipsimple a pro sms je na android nějaký plugin do asi smsdroida nebo freesms (?)

Pokud bych si něco přál upravit, tak by to bylo jednodušší zpětné volání. Musím otevřít csipsimple, zadat novou zprávu, přidat kontakt (dost nešikovně, nemám rád dotykáče:-) a odeslat.. Ideální by bylo, kdyby po kliku na telefonní číslo se kromě výběru (tzv. "mezinabídka csipsimple")

- Použít mobilní telefon
- Použít *linka odorik*

dalo vybrat tímto způsobem:

- Použít mobilní telefon
- Použít *linka odorik*
- Použít *odorik callback*

Nevím jak moc by to bylo složité, jestli se nechá do této mezinabídky nabídky přidat další položka prostřednictvím nějakého api csipsimple, nebo je to nějaké systémové api, které používá i csipsimple pro přidávání svých účtů do "mezinabídky...

Potom už by to bylo ale fakt dokonalé. Prostě stejný komfort volání přes mobil/internet/callback....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od xsouku04 »

Přesně tohle plánujeme. Ale ne jako doplněk csipsimple, ale jako zvlášť aplikaci.
Tomáš N.

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Tomáš N. »

Dobrý den, máte alespoň nějaký hrubý odhad na kdy by ta plánovaná aplikace pro Android mohla být hotova? Děkuji.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Kristovec »

I já za ni budu rád,hlavne v práci 3G je nespolehlivé.
A tahat vsechny mobily,Nokii s aplikací,nechci.
Myslím,ze ta aplikace bude s klesající cenou hovorného stále zádanejsí,jak bude klesat cenovy rozdíl
mezi VoIP a callbackem.
mido
Příspěvky: 17
Registrován: pát 18. kvě 2012 22:11:06

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od mido »

dobrá zpráva!

https://play.google.com/store/apps/deta ... b.coolback

je to teda aplikace s reklamou, ale perfektně integrovaná do Androida
Odpovědět