Java aplikace odorik - Android

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
mido
Příspěvky: 17
Registrován: pát 18. kvě 2012 22:11:06

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od mido »

kortas píše:Já bych zájem určitě měl a než abych to programoval sám, tak si radši koupím hotovou aplikaci :lol: myslím, že by stačilo vybrat požadovanou linku v nastavení a tu pak defaultně využívat pro callback - alespoň mně by to tak vyhovovalo.

Možná bych se ještě trochu zamyslel nad těmi nabídkami po zvolení čísla, ale nevím, jestli je to možné nějak jednoduše řešit (třeba je to v novějších verzích Androida řešeno jinak?).

Konkrétně mám na mysli:
1. vyberu číslo, klepnu na něj a objeví se mi nabídka HOVOR | POSLAT ZPRÁVU
2. klepnu na hovor, objeví se mi nabídka COOLBACK | VYTÁČENÍ
3. klepnu na vytáčení, objeví se mi nabídka POUŽÍT ODORIK | POUŽÍT MOBILNÍ TELEFON

Ideálně bych očekával jednu nabídku, kde si vyberu jedním kliknutím. Ale potom už by to bylo asi příliš geniální.
Pokud coolback bude fungovat tak, jak funguje teď, s možností výběru linky v nastavení aplikace, tak to bude paráda
Nic geniálního nepůjde protože to je na Androidu z bezpečnostních důvodů zablokované (osobně jsem si dal coolback jako default a tím pádem se mě klikání už netýká). Variantou je ta možnost nastavit linku jak píšete na začátku. Zkusíme se na to podívat.
mido
Příspěvky: 17
Registrován: pát 18. kvě 2012 22:11:06

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od mido »

Tatinek2 píše:A budete s tím něco dělat? Ono je sice dobré, když konečně po dlouhém čekání vytvořil aplikaci na zpětné volání, ale na Odorik je skoro nepoužitelná. Každá linka svoje heslo a je to vyřešeno.
No, popravdě jsem přehlédl že to Odorik začal podporovat. Snad by stačilo stávající API, viz. varianta o které se píše o příspěvek výše.

Pomocí "GET /lines" si tedy zjistím jaké jsou možné linky, a pak nechám uživatele jednu vybrat v nastavení. Dál mi ale není jasné jak obecně nastavit parametr caller. Asi by to chtělo přidat API které z čísla linky odvodí číslo "caller", nebo to jde nějak obejít? Děkuji za rady.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Largon »

Tatinek2 píše:A budete s tím něco dělat? Ono je sice dobré, když konečně po dlouhém čekání vytvořil aplikaci na zpětné volání, ale na Odorik je skoro nepoužitelná. Každá linka svoje heslo a je to vyřešeno.
Asi to tak udělámé a přidá se možnost mít i různá hesla pro jednotlivé linky.
mido píše:Dál mi ale není jasné jak obecně nastavit parametr caller. Asi by to chtělo přidat API které z čísla linky odvodí číslo "caller", nebo to jde nějak obejít? Děkuji za rady.
Odvozovat "caller" z čísla linky mi nedává příliš smysl. Předpokládám že hlavním cílem je usnadnit volání callbackem z mobilního telefonu, na kterém aplikace běží a tedy hodnota "caller" by měla být asi odvozena z TelephonyManager#getLine1Number (). Anebo případně nechat uživatele v nastavení aplikace vyplnit libovolné číslo, takže by mohl například nějakým způsobem využít i paralelní vyzvánění (i když mě teda momentálně nenapadá, kdy by se toto hodilo :-)).
mido
Příspěvky: 17
Registrován: pát 18. kvě 2012 22:11:06

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od mido »

Largon píše:
mido píše:Dál mi ale není jasné jak obecně nastavit parametr caller. Asi by to chtělo přidat API které z čísla linky odvodí číslo "caller", nebo to jde nějak obejít? Děkuji za rady.
Odvozovat "caller" z čísla linky mi nedává příliš smysl. Předpokládám že hlavním cílem je usnadnit volání callbackem z mobilního telefonu, na kterém aplikace běží a tedy hodnota "caller" by měla být asi odvozena z TelephonyManager#getLine1Number (). Anebo případně nechat uživatele v nastavení aplikace vyplnit libovolné číslo, takže by mohl například nějakým způsobem využít i paralelní vyzvánění (i když mě teda momentálně nenapadá, kdy by se toto hodilo :-)).
Ta metoda bohužel nefunguje, aspoň né tak aby se na to dalo spolehnout a ani na iPhonu nejde zjistit číslo telefonu. Pak mne napadá jedině vzít číslo z GET /sms/allowed_sender, nastavit ho jako default, a nechat uživatele ať si to opraví. Nejraději bychom to zjistili bez interakce s uživatelem tak jako u jiných operátorů.
Může vůbec nastat situace kdy číslo z allowed_sender bude třeba upravit??
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Largon »

To by asi šlo. Telefonní číslo z sms/allowed_sender by mělo být vždy ve správném tvaru a pokud ne, tak je to chyba a řešili bychom to.

Ještě mě napadá, že bychom mohli v API vypropagovat přímo telefonní číslo zaregistrované k danému účtu a callback by se tak mohl směrovat implicitně na toto číslo. To by asi bylo vyhovující pro naprostou většinu uživatelů a jestli by byla v aplikaci možnost přenastavit si to na jiné číslo, tak by to asi mohlo vyhovovat úplně všem.
mido
Příspěvky: 17
Registrován: pát 18. kvě 2012 22:11:06

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od mido »

Largon píše:To by asi šlo. Telefonní číslo z sms/allowed_sender by mělo být vždy ve správném tvaru a pokud ne, tak je to chyba a řešili bychom to.

Ještě mě napadá, že bychom mohli v API vypropagovat přímo telefonní číslo zaregistrované k danému účtu a callback by se tak mohl směrovat implicitně na toto číslo. To by asi bylo vyhovující pro naprostou většinu uživatelů a jestli by byla v aplikaci možnost přenastavit si to na jiné číslo, tak by to asi mohlo vyhovovat úplně všem.
Ono zatím je ve správném tvaru, ale někteří uživatelé používají na jeden účet víc mobilů. Jak je to vlatně řešené technicky? U vás mají všichni registrovaný jen jeden mobil, tj. allowed_sender vrací všem uživatelům jedno jediné mobilní číslo? Pak to můžeme udělat tak jak píšete, a uživatelé si to na druhém mobilu sami upraví.

To API by šlo rozšířít, ale jestli to má být vždy stejná informace jako v allowed_sender tak to asi nemusíte řešit, teď už to bereme z allowed_sendera.

(původně jsem myslel že je ke každé lince registrované jedno číslo, a tak by šlo snadno zjišťovat podle čísla aktuálně použité linky..)
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Largon »

Ano, k uživatelskému účtu je vždy přiřazen pouze jeden mobil. Nicméně API může při dotazu na sms/allowed_sender těch čísel vrátit i více. To ale řešíme s uživateli individuálně a takto nastavených účtů je minimum.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od xsouku04 »

Largon píše:Ano, k uživatelskému účtu je vždy přiřazen pouze jeden mobil. Nicméně API může při dotazu na sms/allowed_sender těch čísel vrátit i více. To ale řešíme s uživateli individuálně a takto nastavených účtů je minimum.
Obávám se, že zatím je jich sice málo, ale časem by jich mohlo být více. Já jsem spíše pro variantu, že by mohli existovat i jména a hesla pro API platná jen pro jednotlivé linky. Tím by se tedy určila ona linka přes kterou se má volat.
Návštěvník

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od Návštěvník »

mido píše:Přiděláme podporu více linek, nečekal jsem že o to bude větší zájem. Uděláme profi verzi ale bude to už za pár kaček a bez reklamy. Měli byste o to zájem? Kde je lepší přepínání linek, před každým hovorem, nebo v nastavení? Zdraví MP
Zájem o placenou aplikaci bez reklam mám. Kdy spatří světlo světa?
Přepínání linek je lepší v nastavení.
Bylo by také možné aplikaci rozšířit o funkci, kdy by se dalo po samostatném spuštění (nyní se zobrazí jen její nastavení) zvolit zpětné volání na libovolné číslo ODKUD a KAM (s možností zadání čísel a nebo výběru ze seznamu)? Tj. obdoba služby "objednat zpětné volání (callback)" z webu odorik.cz. Stávající integrace do volání v Android by ale zůstala zachována.
xsouku04 píše:Obávám se, že zatím je jich sice málo, ale časem by jich mohlo být více. Já jsem spíše pro variantu, že by mohli existovat i jména a hesla pro API platná jen pro jednotlivé linky. Tím by se tedy určila ona linka přes kterou se má volat.
Taky se přikláním pro API heslo u každé linky. Jaký je časový výhled na tuto úpravu?
d2-mac
Příspěvky: 27
Registrován: stř 23. kvě 2012 9:18:09

Re: Java aplikace odorik - Android

Příspěvek od d2-mac »

Předchozí příspěvek jsem posílal já. Zřejmě než jsem ho stačil dopsat, byl jsme odhlášen. ;)
Odpovědět