Není slyšet příchozí hovor

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
antr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. úno 2012 8:54:07

Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od antr »

Mám problém s odorikem na příchozí hovor, není nic slyšet. Odchozí je v pohodě. Mám zaregistrované 2 zařízení Gigaset C 47H a nokia E52, na obou je stejný problém. Na gigasetu mám i mikrotech a tam ten problém není (nastaveni stejné). Zkoušel jsem měnit porty a to nepomohlo.
Návštěvník

Re: Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od Návštěvník »

Kodek?
antr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. úno 2012 8:54:07

Re: Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od antr »

Návštěvník píše:Kodek?
G 711, ale i vybrán automaticky jako u toho mikrotechu, občas se stane, že jde slyšet. Jednou z 30 hovorů.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od ViR »

antr píše:G 711, ale i vybrán automaticky jako u toho mikrotechu, občas se stane, že jde slyšet. Jednou z 30 hovorů.
NAT? Firewall? SIP ALG? Co používáte za router? Zkuste požádat TP o zapnutí proxy...
Aladin

Re: Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od Aladin »

ViR píše:
antr píše:G 711, ale i vybrán automaticky jako u toho mikrotechu, občas se stane, že jde slyšet. Jednou z 30 hovorů.
NAT? Firewall? SIP ALG? Co používáte za router? Zkuste požádat TP o zapnutí proxy...
Nemůžu si pomoct.... Co to je TP? :?
Dík.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od ViR »

Aladin píše:Nemůžu si pomoct.... Co to je TP? :? Dík.
Technická podpora :-). Sorry...
PetrS

Re: Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od PetrS »

Jo přesně tak, ne akždý NAT se vypořádá s tím, že hovor samotný jde z jiné ip adresy než SIP signalizace. Řeší to zapnutí RTP proxy na dané lince.
antr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. úno 2012 8:54:07

Re: Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od antr »

Na nokii to začalo fungovat, já bych viděl problém v tom gigasetu, nějaké speciální nastavení, třeba kodeků, nevíte někdo?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od ViR »

antr píše:Na nokii to začalo fungovat, já bych viděl problém v tom gigasetu, nějaké speciální nastavení, třeba kodeků, nevíte někdo?
I když to tím nejspíš nebude, tak pokud jste na "normálním" připojení, tak nastavte kodek G.711a. Ostatní klidně vypněte. Požádal jste tu technickou podporu o zapnutí RTP proxy pro Vaše číslo?
AndriIP
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07. pro 2011 12:23:43

Re: Není slyšet příchozí hovor

Příspěvek od AndriIP »

Doporucuji zavolat v siti na *300116
Odpovědět