Snížení cen ???

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od xsouku04 »

ViR píše:Bez DPH 0,30 Kč ve špičce a 0,15 Kč v sedle.
No ale jak jsem psal. Problém je v tom, že tyto propojovací poplatky platí jen pokud jste propojen s volaným operátorem na přímo a to ve všech krajích. Kdyby tam nebyl ten nesmysl "ve všech krajích" tak by to znamenalo podstatné snížení cen a též to podstatně zjednodušilo propojování a veškerou administraci kolem toho.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od Zedna »

Tak uz se nam to blizi :-)
1.7. snizeni propojovacich poplatku!
Uz se vi presnejsi informace (o ceniku Odoriku)?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od ViR »

Zedna píše:Tak uz se nam to blizi :-) 1.7. snizeni propojovacich poplatku! Uz se vi presnejsi informace (o ceniku Odoriku)?
To s pravděpodobností blížící se jistotě nemůže "přesněji" vědět ani sám Odorik, protože to snížení se podle mne (pokud se něco nezměnilo) jeho přímo netýká.

Napřed musí konkrétní cenu vyjednat tranzitní OP s mobilisty, připočíst si svojí marži a teprve z toho pak vypadne "nákupka" pro malé alternativní operátory.... Teď se zatím dají dělat jen kvalifikované odhady. A ty si pro cenu volání do mobilních sítí může dle metodiky "excellových manažerů" udělat každý z nás, aniž by se z hlediska potřeby koncového zákazníka nějak významně spletl. (Něco jako "bude to někde kolem 1,16 či 1,20 Kč včetně DPH"....) Ale stačí, když se tranzitní OP zachová jinak než podle předpokladu, a můžeme být někde jinde..
Naposledy upravil(a) ViR dne čtv 14. čer 2012 2:20:59, celkem upraveno 2 x.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše: No ale jak jsem psal. Problém je v tom, že tyto propojovací poplatky platí jen pokud jste propojen s volaným operátorem na přímo a to ve všech krajích.
to je samozřejmé. V tomto vláknu ale šlo o to, kolik může dostat Odorik z příchozích hovorů. A tam se to myslím spíš odvíjí od té ceny bez "interního" tranzitu v síti např. TO2 (0,30/0,15). Zatímco při volání z Odoriku do pevné TO2 to nejspíš bude většinou naopak... Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od xsouku04 »

Já mám nyní zprávy, že prý od 1.7. nedojde ke snížení poplatků. Prý je nutné to oznámit alespoň měsíc dopředu a stále nic potvrzeno nebylo. Možná od 1.8. ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Já mám nyní zprávy, že prý od 1.7. nedojde ke snížení poplatků. Prý je nutné to oznámit alespoň měsíc dopředu a stále nic potvrzeno nebylo. Možná od 1.8. ?
Fakt je, že nová cenová rozhodnutí stále zveřejněna nejsou..... Viz http://www.ctu.cz/pusobnost-ctu/analyzy ... itich.html (dole), kde jsou stále vidět jen ta z r. 2010.
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od jirka »

tak jsem neváhal a zavolal na ČTÚ a po několika přepojovaných hovorech ze sklepa přes kotelnu, účtárnu ... jsem se dovolal ředitelce příslušného odboru (zřejmě odbor ekonomické regulace, nevím, po třetím přepojení už jsem myslel že jsem v Bruselu), od které jsem se dozvěděl že návrh byl projednán v radě ČTÚ, že se čeká na vyjádření Evropské komise, která na to má čas do pondělí 18.6.2012 a v cca úterý by mělo ČTÚ vydat prohlášení. Takže jsem se v podstatě nic nedověděl a nezbývá než čekat. To jsou komici. :roll:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od xsouku04 »

Díky za info. Co nám ale hrozí je, že pokud ČTÚ vydá rozhodnutí někdy kolem dvacátého, vydá jej s platností až od 1.8, protože jinak by to bylo moc nahonem. Taková věc se prý oznamuje alespoň měsíc dopředu. Tak jsem zvědav.

Taky vážně uvažujeme ještě o tom, že zlevnění na Odorik.cz oproti poplatkům také trochu zpozdíme. Hospodaření odorik.cz totiž není letos dobré a naprostá většina zákazníků změnu nějakých poplatků vůbec nezaznamená. Pozdržení snížení ceny o měsíc nebo dva by nám mohlo razantně vylepšít celkovou bilanci. V každém případě se zlevnění dočkáme.
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od jirka »

xsouku04 píše:Díky za info. Co nám ale hrozí je, že pokud ČTÚ vydá rozhodnutí někdy kolem dvacátého, vydá jej s platností až od 1.8, protože jinak by to bylo moc nahonem. Taková věc se prý oznamuje alespoň měsíc dopředu. Tak jsem zvědav.
Asi máte pravdu, minulé cenové rozhodnutí nabylo právní moci 22.4.2010 s účiností od 1.7.2010, to jsou 2 měsíce.
S firmou Odorik (Volejlevně) jsem začínal s cenou cca 4,2Kč/min do mobilní sítě (2006??) a vím, že pokud byl prostor, tak na rozdíl od našich mobilních desperátů jste se snažili kopírovat pokles terminačních poplatků.
xsouku04 píše:Taky vážně uvažujeme ještě o tom, že zlevnění na Odorik.cz oproti poplatkům také trochu zpozdíme. Hospodaření odorik.cz totiž není letos dobré a naprostá většina zákazníků změnu nějakých poplatků vůbec nezaznamená. Pozdržení snížení ceny o měsíc nebo dva by nám mohlo razantně vylepšít celkovou bilanci. V každém případě se zlevnění dočkáme.
Takže Vás mám za solidní firmu, což potvrzuje i Váš otevřený přístup k informování o Vaší cenové politice.
panda

Re: Snížení cen ???

Příspěvek od panda »

prosím mne zajímá když tady píše administrátor že musí zkontrolovat nákupu třeba u Kuby. Odorik nakupuje všechny hovory od jednoho nadnárodního poskytovatele nebo od víc společností a alespoň přibližně můj hlas když volám do Česka tak jde přímo nebo jde přes ústředny někde v Taiwanu nebo Kanady nebo USA či Ruska... děkuji jinak pokud na to nemůžete odpovědět z nějakých důvodů můžete tento příspěvek smazat.
Odpovědět