Vypis hovoru - vylepseni

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Riw

Vypis hovoru - vylepseni

Příspěvek od Riw »

V kolonce "volané číslo KAM" by se mohlo objevovat jmeno rychleho kontaktu, pokud slo hovor na rychly kontakt. A nenabizet nesmyslne "ulozit jako zkracenou volbu", kdyz toto uz je. Tak by bylo krasne videt komu jsem volal, podle cisel vidim houby. V bubline by mohlo navic byt to cislo.

Kolonka "číslo volajícího ODKUD" se me zda nadbytecna, odkud bych asi tak volal, prece z Odoriku ne? Teda pro odhozi hovory samozrejme, prichozi stejne skoro zadne nejsou. Je zajimave, ze nekdy se tam objevuje moje mobilni cislo v narodnim, nekdy v mezinarodnim tvaru, nekdy skype_jmeno, nekdy moje cislo v siti *XXXXX, nekdy pridelene internetove cislo 910XXXXXX a nekdy je tam proste Odorik.cz. To se ridi podle ceho? Nez takovy zmatek radsi bych to kolonku nevidel :)
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: Vypis hovoru - vylepseni

Příspěvek od jirka »

V kolonce "volané číslo KAM" je dobře že se zobrazuje konkrétní jednoznačné číslo, protože jména v rychlých kontaktech můžete různě editovat a nevím jak by se to projevovalo zpětně ve výpisech.
Spíše mi chybí import rychlých kontaktů např. z Excelu a možnost uživatelsky přívětivě přehazovat pořadí.

Kolonka "číslo volajícího ODKUD" rozhodně nadbytečná není, ten kdo má více linek v rámci jednoho účtu vidí z které linky bylo voláno - z pevné linky, pomocí zpětného volání z mobilu, přes nomadické číslo apod. Příchozí hovory jsou zcela běžné pokud máte regulérní pevnou linku u Odoríku nebo pokud máte někoho dalšího známého u Odorika.
To co se vám tam zobrazuje se řídí právě podle toho odkud voláte.
Jenom to zobrazování v národním a v mezinárodním tvaru u mobilu a u pevné linky u Odoríka je poněkud znepřehledňující a stálo by za úpravu.

Spíš je poněkud matoucí že se v názvu destinace objevuje "Česko-příchozí" i v případě že se jedná o hovor odchozí (řádek je správně světle žlutě podbarven) z jedné pevné linky u Odoriku na jinou pevnou linku u Odoriku. Následně je to špatně i ve statistikách hovoru a nelze se dopočítat počtu odchozích a příchozích minut.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vypis hovoru - vylepseni

Příspěvek od Zedna »

Vetsinu zde zminovanych pripominek jsem uz zminoval i ja v mem vlakne "Namety a pripominky"
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=605
Riw

Re: Vypis hovoru - vylepseni

Příspěvek od Riw »

jirka píše:V kolonce "volané číslo KAM" je dobře že se zobrazuje konkrétní jednoznačné číslo, protože jména v rychlých kontaktech můžete různě editovat a nevím jak by se to projevovalo zpětně ve výpisech.
To snad ne, tohle nechapu. Prece se tam zobrazi vzdy co je prave aktualni, ten vypis se prece generuje na vyzadani. Pokud si ho exportuju tak tam samozrejme muzu mit ty jmena spatne, pokud jsem editoval rychle kontakty, ale to je snad jasne. Je prece jasne lepsi tam mit jmena, s cisel vubec nevidim, komu jsem volal.

ODKUD - aspon moznost vypnout pro tabulku kde mam jen odchozi hovory.
Odpovědět