Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:... Nyní to vidím tak, že kažé CLI bude nutné "pro jistotu" spárovat ještě s nomadickým číslem, na které bude zaregistrována obvyklá odresa a v případě volání na tyto linky se nebude jako CLI předávat mobilní číslo ale tohle nomadické číslo ...
Doufam, ze se pro tohle bude dat nastavit/pouzit i geograficke cislo (a ne jen nomadicke).
Treba ja mam totiz pridelene jen geograficke cislo, ale nomadicke nemam, protoze ho nepotrebuji.
Naposledy upravil(a) Zedna dne ned 15. dub 2012 16:26:06, celkem upraveno 1 x.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od luky »

snad se to CLI spustí, co nejdříve
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Pitomec »

Návštěvník píše:
Pitomec píše:Zákazník nebo potenciální zákazník volá mně a ne já jemu, neumím si představi s čím bych někoho obvolával a něco mu nabízel.
:) Inu, zjevně se pohybujete na nějakém velmi neobvyklém trhu a/nebo máte velmi specifické zákazníky ...
Já se právě pohybuju na zcela obvyklým trhu, kdy mám někde nějakou reklamu, uvedu svoje telefonní číslo a zákazník mně zavolá. Takže spíš nějak nechápu tvůj trh, kdy voláš někomu, kdo zvedá jenom čísla z uloženýho seznamu (to asi napřed pošleš zákazníkovi doporučenej dopis, ve kterým uvedeš svoje číslo spolu se žádostí, aby si tě dotyčnej dal do seznamu a pak mu milostivě zavoláš, ne? :D ).
Obrázek
nejsem pitomec

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od nejsem pitomec »

kéž bychom to měli v životě všechno tak jasné, jako pan Pitomec. Když budu mít firmu poskytující služby nejen novým zákazníkům, ale i stávajícím, tak jim budu prostě často volat. Např. servisní firma poskytující IT, účetnictví, zabezpečení, technický provoz, domácí lékař, advokát .... Klient volá mně s přáním nebo dotazem, já mu posléze volám zpátky s řešením, nabídkou, aktualizací, pravidelnou kontrolou nebo revizí.... Rozumíme si?
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Zedna »

nejsem pitomec píše:Klient volá mně s přáním nebo dotazem, já mu posléze volám zpátky s řešením, nabídkou, aktualizací, pravidelnou kontrolou nebo revizí
Myslim, ze v tomto pripade by bylo idealni pouzit geograficke cislo:
- to je vztazeno k dane adrese, coz u firmy neni na prekazku
- zakaznik bude videt prichozi hovor z "pevne linky" coz je v poradku
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od luky »

geograf. číslo je nejlepší a seriózní, o tom žádná. Jenže oficiálně ho můžete použít jen na jedné jediné adrese. Nemůžete s ním cestovat. Tipuju, že ho sice můžete použít v mobilu, ale podle zákona jen prostorách daného čísla popisného.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Zedna »

luky píše:geograf. číslo je nejlepší a seriózní, o tom žádná. Jenže oficiálně ho můžete použít jen na jedné jediné adrese. Nemůžete s ním cestovat. Tipuju, že ho sice můžete použít v mobilu, ale podle zákona jen prostorách daného čísla popisného.
Souhlas, ze oficialne to tak je, ale
1) u tech zminovanych firem by toto omezeni nemuselo vadit (firma je na pevne adrese)
2) u soukromych osob, ktere obcas vyuziji to cislo odjinud (wifi,mobil) a nebudou z nej volat na tisnove linky to snad nikdo resit nebude
pochybuji, ze by nekdo delal nejake kontroly/sankce ...
Návštěvník

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Návštěvník »

Používání geografických čísel při volání odjinud může produkovat ještě jiný problém - volaný (třeba zákazník) se bude oprávněně domnívat, že jsem přítomen ve firmě, což může vést k nemilým závěrům (třeba že mám k dispozici to, co mi leží na stole, nebo že za mnou může zajet, ap.). Samozřejmě, že všechno lze posléze vysvětlit, ale působí to zmatečně.
Lidé jsou prostě zvyklí, že (geografické) pevné linky jsou vázány k místu, s mobilem se lidé pohybují. Všeobecná znalost instituce nomadických čísel by to samozřejmě vyřešila, ale zatím to tak prostě není.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od ViR »

Zedna píše:pochybuji, ze by nekdo delal nejake kontroly/sankce ...
To máte pravdu, ale jen do prvního udání od některého z operátorů "s významnou tržní silou", protože ti takové věci ČTÚ běžně bonzují. (A na udání prostě ČTÚ reagovat musí.)

Účastník (koncový zákazník) je jim sice v podstatě šumafuk, ale hlavním cílem takových aktivit je, poškodit konkurenčního alternativního operátora, neb za to zodpovídá dle ZoEK. A další cíl je, poškodit VoIP operátory jako celek... (S tím, že to "není seriózní služba", když po nich jde ČTÚ.)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Pitomec »

nejsem pitomec píše:kéž bychom to měli v životě všechno tak jasné, jako pan Pitomec. Když budu mít firmu poskytující služby nejen novým zákazníkům, ale i stávajícím, tak jim budu prostě často volat. Např. servisní firma poskytující IT, účetnictví, zabezpečení, technický provoz, domácí lékař, advokát .... Klient volá mně s přáním nebo dotazem, já mu posléze volám zpátky s řešením, nabídkou, aktualizací, pravidelnou kontrolou nebo revizí.... Rozumíme si?
Jenomže v takovým případě si zákazník může klidně uložit i tvoje nomadický číslo, takže není co řešit.
Obrázek
Odpovědět