Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
okindl
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. dub 2012 21:17:34
Bydliště: Nad Šárkou 132

Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od okindl »

Ahoj, vím že to zní divně ale toto bych potřeboval. Tedy takto:
Mám nokii E52. Dle návodu na stránkách odorik jsem jej připojil přes SIP k ústředně odorik. Vše funguje perfektně a i návod jak to nastavit v mobilu je perfektní.
Potřebuji toto:
Moje mobilní číslo je 720 457 805 a potřebuji (hodilo by se mi) aby pokud volám přes odorik se toto číslo zobrazovalo i volanému. samozřejmě ve formátu +420720457805 (tedy jako to posílá mobilní operátor). Je to z toho důvodu, že volat přes odorik mohu jen když jsem někde připojen k wifi (neplatím si 3G a nebudu) a jedině tam se mi dá na odorik dovolat. No a chci aby se zobrazovalo číslo takové na které se mi dá dovolat vždy - tedy v tomto případě mobilní.
Tak jako umíte odesílat SMS jako ode mne tak stejně i volání.
Děkuji
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Zedna »

Deataily jsou v tomto vlakne:

Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=377

V soucasne dobe je ale tato sluzba pozastavena z legislativniho duvodu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím,
tohle už zde bylo a nazývalo se to CLI. Nyní je to ale dočasně pozastaveno hlavně kvůli dovolání se na tísňové linky. Od nového roku platí nový trochu nedomyšlený zákon, který navíc nemá zatím potřebný výklad a směrnice. Jde o to, že nově nutné umožnit volání na tísňové linky vždy, i když je to logický nesmysl. Zároveň je třeba poskytovat lokalizační údaje o volajícím. Nyní to vidím tak, že každé CLI bude nutné "pro jistotu" spárovat ještě s nomadickým číslem, na které bude zaregistrována obvyklá odresa a v případě volání na tyto linky se nebude jako CLI předávat mobilní číslo, ale tohle nomadické číslo. Očekávám, že to vyřešíme snad během několika týdnů.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od luky »

jo, jo, to by pomohlo. Většina lidí vůbec netuší, že existují nomadická voip čísla. Jakmile se jim na displeji zobrazí příchozí hovor začínající na 9xx tak ho ani raději nevezmou, myslí si, ze je to snad nějaké podvodné placené volání. Stačí se podívat na diskuze na www stránkách typu KDO VOLAL. Jsou plné fám. Velice uvítám znovu spuštění CLI
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Pitomec »

Na těch stránkách (kdovolal.cz) se spíš řeší čísla mobilních operátorů a geografických linek, než nomadický čísla. A myslet si, že přijmutím hovoru lze přijít o nějakou částku, to je teda hodně ujetý. Navíc čísla začínající 9xx nejsou jenom z nomádů, ale taky třeba od Policie, takže - snad vyjma celostátně hledaných osob :D - většina lidí takový hovor přijme.
Obrázek
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Tatinek2 »

Jsem řemeslník, takže hodně volám. Spoustu lidí nezvedne číslo, které nemá v seznamu, natož číslo s předvolbu 9xx.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Pitomec »

To mají smůlu. A předvolba s tím naprosto nesouvisí, klidně může někdo volat přes centrálu třeba Českých drah, kde to začíná 972. Jediný pozitivum u CLI s číslem mobilního operátora je to, že na nomáda se nemusí každý dovolat, když ho nemám v provozu. Ale určitě ne nesmysly s tím, že nějaký - s odpuštěním - pako nezvedá čísla, který nezná...
Obrázek
Návštěvník

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Návštěvník »

Pitomec píše:A předvolba s tím naprosto nesouvisí, klidně může někdo volat přes centrálu třeba Českých drah, kde to začíná 972.
To máte samozřejmě pravdu.
Pitomec píše: ne nesmysly s tím, že nějaký - s odpuštěním - pako nezvedá čísla, který nezná...
Ovšem, pokud to pako je váš zákazník, nebo potenciální zákazník, tak nejde o nesmysl, ale o problém, který musíte řešit vy. Tak to prostě chodí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Pitomec »

Zákazník nebo potenciální zákazník volá mně a ne já jemu, neumím si představi s čím bych někoho obvolával a něco mu nabízel. Kromě toho ani číslo mobilního operátora neřeší situaci, kdy někdo zvedá jenom hovory od lidí, který má uložený ve svým seznamu, protože potenciální zákazník moje číslo nezná tak jako tak. Je to celý nesmysl.
Obrázek
Návštěvník

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Návštěvník »

Pitomec píše:Zákazník nebo potenciální zákazník volá mně a ne já jemu, neumím si představi s čím bych někoho obvolával a něco mu nabízel.
:) Inu, zjevně se pohybujete na nějakém velmi neobvyklém trhu a/nebo máte velmi specifické zákazníky ...
Odpovědět