Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od luky »

jo, přesně tak to může chodit. Je otázka, když budu mít na displeji zmeškaný hovor, jaké číslo uvidím. Jestli to, které mi svítilo na displeji při vyzvánění, nebo třeba to skutečné podvodné 609xxxxxx. Zkoušet volat na takovéto číslo se sazbou třeba 90 Kč/min není to pravé ořechové. Leda, že bych si u gsm operátora zakázal volat na placená čísla.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od xsouku04 »

Myslím že ve zmeškaných hovorech vašeho mobilu musí být stejné číslo jako během vyzvánění. To je věc, kterou má pod kontrolou pouze váš telefon.
Ano volat má smysl zpět jen na čísla u kterých vím cenu a je běžná. Drahé destinace rozhodně nevolejte, je to totiž jeden druh podvodu. Podvodník pak dostane malou provizi za hovory zvědavců, kterým to nedá a na divné exotické číslo zavolají zpět.
Info

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od Info »

Ono platí jednoduché pravidlo, volat zpět jen na běžná telefoní čísla (běžné pevné linky a mobily v ČR) a ty se poznají podle čísla začínajícího na +420 2 až +420 7. A počítat od 2 do 7 snad zvládne každý :-)

Pak se sice dá setkat se speciálními čísly, např. nomadické VoIP +420 910, nebo neveřejné sítě +420 97 (armáda, policie, České Dráhy, univerzity, DIAL-UP), ale ty by se daly zařadit do kategorie, že kdo je používá, tak ten je dobře zná a jinak se s nimi "běžný smrtelník" moc nesetká :-).
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od luky »

Je mi to jasné, šlo mi jen o to: Když mi dojde mail od odesílatele např. Prodej ČEZ a dám odpovědět, tak se mi objeví adresát prodej@cez.cz Ale když se podívám na došlého detaily mailu, tak vidím, že mail byl odeslán z neznámého marketingového mailu cez@contacc.com.

Proto, když se mi zobrazí na displeji gsm číslo, rád bych věděl, zda dotyčný toto číslo nepodvrhnul.
Navíc, nevím jestli u Androidu a různých dialerů není riziko, že budu volat zpátky na zobrazené 775xxxxxx, a přitom budu volat na 609xxxxxx.

Není vyloučeno, že můžou vznikat různé šedé voip skupiny, které budou tohoto nástroje zneužívat pro podvody

Pozn.: Vím, že tady na odoriku byla registrace CLI šikovně vyřešena pomocí časového odstupu při registraci.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení jiného čísla volanému než z jakého volám....

Příspěvek od xsouku04 »

U mailu je na to zvláštní položka reply to. Proto to tak jde. U telefonování nic takového není.
Odpovědět