Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
tom

Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od tom »

Dnes mě začlo prozvánět výše uvedené číslo, má se jednat o čtení SMS od O2, volá co hodinu. Nemám zájem o žádnou reklamu a mí přátelé ví, ja mi poslat SMS. Má odorik registr pro uživatele, kteří si nepřejí být kontaktováni? Je to dost obtěžující, mám přesměrovaní na mobil.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím,
na vteřinu to zdvihněte a dá to pokoj. Pokud to pořád nezdviháte volá to pořád dokola, myslí si že "nejste doma".
Tom

Re: Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od Tom »

To není systémové řesení, navíc budou mít ověřeno, že číslo je aktivní a budou otravovat znova.
V neděli to bylo 420739700921 a taky z přesměrovaní z odorika. jak jsem se zrovna díval do výpisu.
To si mužu rovnou založit kontakt nebrat a přiložit tón ticho, příště to bude jiné číslo, ale za chvili budu mít mobil plný nežádoucích čísel, nebo zrušit přesměrovaní, případně odorika, což bych nerad, zatím jsem byl se službami spokojen.

Na mobilním čísle mě již nikdo neobtěžuje rok. Takže je, nebo bude registr proti nevyžádanemu volaní či jiné systémové řešení?
Jako počkat pulrok vydržím, ale rozhodně se nenechám opruzovat kýmkoliv, pokud není registr nemůžu vymáhat učinně své právo ani u ČTU.
Návštěvník

Re: Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od Návštěvník »

Automat pro hlasové doručení SMS zprávy zaslané na pevnou linku. Volá v pravidelných intervalech během dne (v noci ne), dokud to nezvednete a zpráva není doručena
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od xsouku04 »

Ano a většinou se to stane tak, že nějaký popletený kamarád pošle sms na pevnou místo na mobil a není v tom třeba hledat něco špatného.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od GeBu »

Proto je důležitá změna CLI - někteří lidé si totiž neuvědomují, že ještě existují pevné linky.
Tom

Re: Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od Tom »

xsouku04 píše:Ano a většinou se to stane tak, že nějaký popletený kamarád pošle sms na pevnou místo na mobil a není v tom třeba hledat něco špatného.
Mi pratele vi, ze tohle cislo neni na SMS a kdyz tak volaji, nemaji potrebu posilat SMS, ale budiz.
Nevim jestli jste si vsiml, ale uvedl jsem i druhe cislo, ktere me prozvanelo a to muj kamarad jiste neni a vhledem k tomu, ze se jedna o zlate cislo, tak to asi nebude soukrome cislo. Beru tyhle obtezujici praktiky operatoru a firem velmi vazne a to tak, ze jsem skoncil u vas, zatim.
Stale neznam, ale odpoved na to co jsem se ptal. Ma odorik nejaky registr proti reklame? Rad bych v komunikaci s CTU uvedl vsechny skutecnosti.

Dekuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím. Moje mobilní číslo bylo dlouhou dobu na webu a znají ho nejspíš tisíce lidí. Nemám ale pocit, že by mě někdo někdy obtěžoval. Pokud je to nějaká reklama, stačí říct, ne děkuji nemám zájem a už volat nebudou.
Mějte na paměti, že sbírat čísla k obvolávání se dá opravdu různými způsoby. Stačí když někam někdy zavoláte, a mají vaše číslo. Nebo prostě lze čísla jen hádat a zkoušet. S tím nic nenaděláte.
Malá část hovorů může být prostě omyl a ten opět vyřídíte nejlépe tím, že hovor zdvihnete, oznámíte člověku na druhé straně že se spletl a on už volat nebude. Pakliže hovor nezdvihnete, může volat několikrát a není na tom nic divného ani špatného. A nebo vás jen někdo shání ? Nejlépe uděláte když hovor zdvihnete a přesvědčíte se. Pokud nic nekoupíte, reklamní loudilovi ničemu nepomůžete.
Zdvihnout hovor je to mnohem jednoduší, pohodlnější a korektnější než vytvářet nějaké seznamy blokovaných čísel.
Problém je že pak by občas nějaký popleta blokoval třeba svoji babičku (nechtěně) , která si následně bude stěžovat, že se nemůže dovolat vnukovi. To opravdu nechceme.

Stěžovat si nebo blokovat by si podle mého názoru dalo jen tehdy pokud někdo opakovaně volá ze stejného čísla a moc dobře ví, že s ním mluvit nechce. Opakovaně myslím jako desetkrát a tak. Nic takového se vám ale neděje. Problém blokování ale je, že pak nejspíš bude volat z různých čísel, aby se blokaci vyhnul, takže opravdu nezbývá než si to nějak s tím pomatencem srovnat, nebo si na něj stěžovat. Mě se to ale nikdy nestalo a osobně neznám nikoho kdo by tohle musel řešit. Pokud někdo intenzivně obtěžuje, většinou to bývá někdo z rodiny nebo jiný blízký známý. To je ale také dobré řešit jinak než blokováním.

Myslím že ve vašem případě není pro nějaké stížnosti důvod.

Snad jediná služba, kde by tohle blokování mohlo mít smysl, je pro majitele osmistovek. Občas nějaké dítko obtěžuje jen tak z nudy a zablokovat jej znamená, že už nemůže obtěžovat pohodlně ze svého mobilu a tak dá pokoj. Ale ani s tímto nikdy nebyl vážný problém. U pěkných osmistovkových čísel jsou ale největší problém omyly. Každý popleta sice zavolá jen jednou, ale když je těch popletů třeba 5 denně, může to začít lézt na nervy. Bohužel blokování čísel pro nás žádné podstatné problémy neřeší, ale pokud by bylo použito nevhodně, mohlo by podstatné problémy vytvářet.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od Pitomec »

Blokovat volání tuším dokážou i přímo mobilní telefony v nějakým nastavitelným blacklistu.
Obrázek
Tom

Re: Obtezujici prozvaneni 284 001 000

Příspěvek od Tom »

xsouku04 píše:Zdravím. Moje mobilní číslo bylo dlouhou dobu na webu a znají ho nejspíš tisíce lidí. Nemám ale pocit, že by mě někdo někdy obtěžoval. Pokud je to nějaká reklama, stačí říct, ne děkuji nemám zájem a už volat nebudou.
Mějte na paměti, že sbírat čísla k obvolávání se dá opravdu různými způsoby. Stačí když někam někdy zavoláte, a mají vaše číslo. Nebo prostě lze čísla jen hádat a zkoušet. S tím nic nenaděláte.
Malá část hovorů může být prostě omyl a ten opět vyřídíte nejlépe tím, že hovor zdvihnete, oznámíte člověku na druhé straně že se spletl a on už volat nebude. Pakliže hovor nezdvihnete, může volat několikrát a není na tom nic divného ani špatného. A nebo vás jen někdo shání ? Nejlépe uděláte když hovor zdvihnete a přesvědčíte se. Pokud nic nekoupíte, reklamní loudilovi ničemu nepomůžete.
Zdvihnout hovor je to mnohem jednoduší, pohodlnější a korektnější než vytvářet nějaké seznamy blokovaných čísel.
Problém je že pak by občas nějaký popleta blokoval třeba svoji babičku (nechtěně) , která si následně bude stěžovat, že se nemůže dovolat vnukovi. To opravdu nechceme.

Stěžovat si nebo blokovat by si podle mého názoru dalo jen tehdy pokud někdo opakovaně volá ze stejného čísla a moc dobře ví, že s ním mluvit nechce. Opakovaně myslím jako desetkrát a tak. Nic takového se vám ale neděje. Problém blokování ale je, že pak nejspíš bude volat z různých čísel, aby se blokaci vyhnul, takže opravdu nezbývá než si to nějak s tím pomatencem srovnat, nebo si na něj stěžovat. Mě se to ale nikdy nestalo a osobně neznám nikoho kdo by tohle musel řešit. Pokud někdo intenzivně obtěžuje, většinou to bývá někdo z rodiny nebo jiný blízký známý. To je ale také dobré řešit jinak než blokováním.

Myslím že ve vašem případě není pro nějaké stížnosti důvod.

Snad jediná služba, kde by tohle blokování mohlo mít smysl, je pro majitele osmistovek. Občas nějaké dítko obtěžuje jen tak z nudy a zablokovat jej znamená, že už nemůže obtěžovat pohodlně ze svého mobilu a tak dá pokoj. Ale ani s tímto nikdy nebyl vážný problém. U pěkných osmistovkových čísel jsou ale největší problém omyly. Každý popleta sice zavolá jen jednou, ale když je těch popletů třeba 5 denně, může to začít lézt na nervy. Bohužel blokování čísel pro nás žádné podstatné problémy neřeší, ale pokud by bylo použito nevhodně, mohlo by podstatné problémy vytvářet.
Pane Soukupe,
kazdy mame jiny nazor a predstavu na to co to je obtezovani. Ja Vam svoji nevnucuji, ale jsem Vas zakaznik, ktery presel z pouzivani mobilnich siti na Vas callback (proto mam i presmerovani ma mobil) a ptal jsem se na "moznosti" z Vasi strany.
Sve cislo rozhodne nikomu nedavam a ten omyl jednou rocne zvladnu a jinak mi volaji jen pratele. Firmy co maji me telefonni cislo mi volaji jen v nezbytnych pripadech, jinak neobtezuji a ty co obtezuji u tech jiz nejsem.

Ja povazuji telefon neco jako zvonek u dveri, komu chci otevru, koho neznam netviram, ale hozhodne nestrpim, aby mi nekdo vyzvanel co hodinu na zvonek jen proto, ze mu neotviram, at je to z jakehokoliv duvodu.
Pokud se jedna o podobni prodejce upravuje to zakon, stejne jako zakon upravuje moznost konktaktovat soukromou osobu telefonicky.
Jako slusne chovani povazuji zavolani 1x-3x denne, nikoliv kazdou hodinu (jsou lide co ve dne spi), jak vyse uvedena sluzba dorucovani SMS po nekolik dni. Predstavte si, ze vam vice chytraku takto posle SMS a vas obtezuje neustale vyzvaneni. To povazuji za obtezovani a je to definovano i prislusne pravni uprave, ale to si jiz vyridim s CTU a O2.

Mimo to mam u odorika i rodinu, coz je treba moje matka v duchodovem veku a rad bych ji omezil moznost , aby se nachytala nejakym chytrakem pres telefon.

Nevim proc se bavime o blokovani, ja po Vas zadne blokovani nevyzadoval, mluvil jsem o registru, ktery maji mobilni operatori a kde jasne date najevo, ze si neprejete byt obtezovan.

S O2 si to vyresim jinde a jinak, to je mimo tuto diskuzi.
Odpovědět