Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Jan Telefonistan

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Jan Telefonistan »

Vyzkouseno a funguje to, parada :-) Akorat napr. pri volani ze skype uctu "jan.telefonista" se ztrati ta tecka a na displeji voip aparatu se ukaze "uri_jantelefonista" (zmizne tecka), takze ani nevime, kdo presne volal, jen priblizne. Da se nejak zavolat zpet (trebas i jako odorik.cz)?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od xsouku04 »

Do rychlých kontaktů napíšete skype jméno. Např. pod číslo 5. Pak když vytočíte 5 budete volat na to skype jméno.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od 4smart.cz »

Jan Dostrasil píše:
Dobry den, zkusil jsem zavolat ze skype (skype->Odorik) ale na displeji telefonu je volajici (jeho skype login) bez tecky - well t20 i pap2t pisou
> "uri_xxxxxyyyyy" misto "skype:xxxxx.yyyyy".
Dobry den,
bohuzel v SIP URI nelze pouzit znak dvojtecky pro oddelovani. Prefix "uri_" vklada Odorik, aby identifikoval puvod hovoru.

Pokud jde o zobrazeni tecky, zatim se mi nepodarilo navodit stav, kdy by jeji zobrazeni nefungovalo. V mem pripade znak tecky bezpecne doputuje az k telefonu Microcom FX4220 pripojenem k PAP2T (firmware: 3.1.9(LSc)). V PAP2T se mi nepodarilo nalezt odpovidajici nastaveni, kterym by se dalo toto chovani zmenit.
Tedy - osobne s teckou problem nemam. Naopak v mem pripade zlobi znak podtrzitka, ktery se zobrazuje jako prehlasovane velke A.

Smerodatne vsak je to, co je zobrazeno ve vypise vyuctovani po prihlaseni do administrace na odorik.cz. V mem i ve Vasem pripade
jsou znaky "_" a "." uvedeny korektne. Z toho usuzuji na problem koncovych zarizeni.

Pokud je zde vice uzivatelu s timto problemem, nebo naopak
problem se zobrazenim tecky nemate, dejte vedet sem do vlakna.


J.M.
Jan Telefonistan

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Jan Telefonistan »

xsouku04 píše:Do rychlých kontaktů napíšete skype jméno. Např. pod číslo 5. Pak když vytočíte 5 budete volat na to skype jméno.
Ja mel na mysli jako uzivatelsky jednuduche reseni, t.j. aby si ustredna poradila s tim, kdyz dam vytocit uri_skypejmeno (resp. to co mam v prijatych/zmeskanych hovorech), tak ze by se rovnou zavolalo zpatky. Samozrejme se bez toho muzu obejit, ale kdyz uz neco takoveho tvorite, proc to neudelat obousmernerne. Hodilo by se to zejmena v pripade zmeskaneho hovoru. Kdyz se mi ten dotycny dovola, zeptam se ho na mobil a nebudu ho pak samozrejme honit na skajpu :)

Je opravdu zajimave, ze Vam se to na stejnem hardware (pap2t) zobrazuje s teckou a mne bez. Ale pouzivam paralelni zvoneni, jestli v tom nemuze mit prsty treba to.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od xsouku04 »

No já bych jen doplnil, že je to stále testovací provoz. Testujeme hlavně stabilitu a kvalitu zvuku, což jsou věci naprosto zásadní. Pokud se tohle osvědčí, teprve poté má smysl se zabývat detaily kde se ztrácí tečka a pod.
Zatím to ale se stabilitou i kvalitou zvuku vypadá dobře. V podstatě žádné potíže což je lepší než jsem čekal. Nebo snad někdo o něčem víte ?
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od GeBu »

Nám to funguje parádně.
Jan Telefonistan

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Jan Telefonistan »

xsouku04 píše:No já bych jen doplnil, že je to stále testovací provoz.
Tomu samozrejme rozumim, beta je holt dnes v mode 8-) Knihu prani a stiznosti sice mate ode me pekne pocmaranou, ale neberte to tak, ze si stezuju, jen pisu co postrehnu :geek:
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobry den.

Pokud pouzivate presmerovani skype-odorik v ramci naseho testovaciho provozu, pak
mezi novinky v teto budouci sluzbe nove patri automaticka odpoved na chatovaci zpravy.

Pokud tedy nekdo napise chatovaci zpravu na Vas skype, ktery jste si v ramci teto nasi sluzby rozhodli spojit s odorikem, pak dostane automatickou odpoved.
Toto muzete vyzkouset, pokud napisete napriklad na skype: odorik_test.

Tato automaticka odpoved je zatim pojata univerzalne, vzhledem ke stavu projektu.
Do budoucna si ale kazdy uzivatel bude moci nastavit vlastni zneni teto automaticke odpovedi
a to i na nekolik radku.

Vzato celkove - implementace nyni dokaze prijimat zpravy z chatu a odesilat je. Dale je ale zatim nezpracovava. Dalsim krokem bude jejich presmerovani na email. Na tomto budu pracovat nasledujici dny. Mimo to se take zmeni celkova koncepce projektu, ktera se zacne pripravovat pro "automatizovane" provazani s odorikem (jeho webovym rozhranim). Zatim totiz veskere nastaveni provadim rucne a to je nevyhovujici.

Pozn.: Funkcnost stavajici implementace berte prozatim s rezervou. Je pravdepodobne, ze se nejake problemy s preposilanim zprav nebo automatickou odpovedi vyskytnou.

J.M.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od 4smart.cz »

V implementaci funkce přeposílání zpráv jsme dnes pokročili.
Aktuální implementace, která se stará o chatovací zprávy nyní umožňuje:

1) odpovídat na zprávy automatickou odpovědí, definovanou uživatelem (nemusí být uvedena/nastavena)
2) přeposílání chatovacích zpráv, které dorazí na Vašeho klienta, jenž běží u nás, na jiné (Vaše skype loginy), 0 až N.
3) přeposílání chatovacích zpráv na zadané emaily 0 až N

Vzhledem k aktuálnímu stavu testování služby není prozatím možné tyto vlastnosti uživatelům, jenž tuto naši službu testují, nastavit.
V průběhu příštího týdne by mělo dojít k dalšímu posunutí ve vývoji - oznámím zde na fóru.
Po té bude možné všem aktuálním uživatelům donastavit email(y), nebo skype login(y) pro přeposílání zpráv.
Zatím mě v této věci prosím nekontaktujte.

Pozn: Aktuálně jsou příchozí chatovací zprávy všech uživatelů, kteří tuto službu testují, přeposílány na privátní emailovou adresu odoriku z důvodu testování
možných problémů, například s kódováním textu v emailech, nebo na vznik případné vyjímky v kódu. Proto pokud někdo na Vašeho klienta napíše - příjde nám nyní email. Toto testování bude probíhat pouze přes víkend - z důvodu ladění.

J. Marák
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od 4smart.cz »

Stávající uživatelé, kteří mají zájem o přeposílání chatovacích zpráv na svůj email, nechť mne
kontaktují na podpora[zav.]4smart.cz.

V emailu uveďte svůj skype login a skype heslo - pro ověření a email pro přeposílání zpráv.

Pokud si přejete přeposílat každou chatovací zprávu zvlášť emailem, uveďte tento požadavek.
V opačném případě Vám budou zprávy odeslány skupinově v jednom emailu.

Uvítáme veškeré Vaše připomínky a návrhy jako reakci na testování této funkcionality.

J. Marák
Odpovědět